a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Tatil Önerileri

mayıs ayının 23 nden sonra 10 günlük tatil planlıyorum.
kendi aracımmla seyhat edeceğim
sizden ricam bu konuda bana yardım etmeniz
tercihen antalya izmir arasındaki tatil yöreleri otelleri ve tatil köyleri kumsal ve temiz denizler gezilebilecek yerler
olumlu ve olumsuz deneyimlerizi aktarsanız sevinirim

not bu konu gecen yıl açtığım bir konu bu yıl yine aracımla ve bu hafta sonu planladığım 10 günlük tatil için çanakkale antalya arası sahil şeridi ile ilgili bölgelerle önerilerinize ihtiyacım var gecen yıl gittiğim yerlerden genel olarak memnun kalmıştım özelikle mgirginin önerilerinden cok faydalanmıştım (hatta ordaki işyerine uğrayıp bizzat tanışmıştık)
gecen yıl fetiye ölüdeniz saklıkent tlos yakapark kalkan patara marmaris akyaka turunç içmeler gezdiğim yerlerdi daha önce adana antalya arası bölgeyi gezmiştim
aklımdan gecen bölgeler çanakkale asoos ayvalık izmir urla ve didim bodrum tekrar akyaka (gökova körfezi) olabilir antalya bölgesinde ise anatalyanın batısı itibariyyle olympos kemer avsallar plajı kaş
acil öneri ve düzergah önerilerinizi bekliyorum

#a.haydar' tarafından 20.05.2008 18:17:15 tarihinde düzenlendi.

#a.haydar' tarafından 19.05.2009 20:23:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 18:08 - İp: 85.***.**2.172
a.haydar
a.haydar (üye)

antalyada manavgat şellesi ni sevmedim ama aspendos güzeldi side sakin ve uygun fiyatlıydı topkapı oteli hem cok pahalı hemde eskimiş bakımsızdı
arac kiralama cok farklı fiyat ve seceneklerle yapılıyor
buarada asos gitmek ve kalmak isteyenlere club albena yı önerebilirim hem fiyatı uygun hemde yemekleri güzeldi.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 18:13 - İp: 85.***.**2.172
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

a.haydar antalya civarı dersen olympos veya çıralı yı tavsiye ederim. Sükunet ve doğayla içiçe bir tatil isteyenler için birebir. Hatta büyük ihtimalle haziran ayında birkaç gün bende olympos a gitmeyi düşünüyorum. 4 Günü için de magic life diyebilirim iyi bir tesis olarak.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 18:19 - İp: 85.***.**0.63
cypher
cypher (üye)
İstanbul / Amatör

olympos mutlaka ugra git ziyaret et şimdiden ıyı tatıller...antalyada gösteriler sayesınde çok bulundum ama hep karıstırıyorum olympus nedense hafızamda kalmış...

Tarih: 20 Mayıs 2008, 18:21 - İp: 78.***.**0.59
a.haydar
a.haydar (üye)

kaş marmaris fetiye ölüdeniz hisarönü patara saklıkent vb fikriniz?

Tarih: 20 Mayıs 2008, 18:26 - İp: 85.***.**2.172
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Fethiye'ye gelirseniz Kayaköy'de konaklamanızı tavsiye ederim.Hisarönü'ne 2,ölüdenize 5, Gemile koyuna 4 ve fethiye'ye de 7-8 km uzaklıkta doğasıyla ve tarihiyle öne çıkan bir köydür. Nispeten geceleri fethiyeden serin olur.Sinek azdır.Hala köy yapısını korumaktadır.

Kayaköyde konaklanacak güzel bir yer TIKLA
Fotoğraflarında olduğundan çok daha güzel bir tesistir.

Benim kaaköyde çekmiş olduğum bir fotoğraf için TIKLA

Fethiye'ye gelinecekse ve hele ki araba kiralanacaksa mutlaka gidilecek yerleri sıralayayım.

1-Ölüdeniz
2-Kayaköy
3-Hisarönü-Ovacık
4-Çalış plajı
3-Paspatur
4-12 adalar tekne turu
5-Kadyanda
6-Pınara
7-letoon
8-tlos
9-patara
10-Saklıkent(Burası hele muhteşem bir doğa harikası)
11-Kelebekler vadisi

Fethiye ile alakalı merak ettiğiniz birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım..

Tarih: 20 Mayıs 2008, 18:56 - İp: 85.***.**0.233
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Phaselis fethiyeyemi yakındı, orasıda güzel bir yer.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 19:05 - İp: 85.***.**0.63
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Orası antalya'ya yakın sanırım.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 19:13 - İp: 85.***.**0.233
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

phaselis antalyanın 50 km kadar batısında Kemeri geçtikten sonra Tekirova diye bir yer var, orada. kemer den bisikletle giderdim gençliğimde, güzel bir yerdi. ama daha çok yabancıların ilgisini çekiyor orası. bence önce diğer seçenekleri dene.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 20:04 - İp: 84.***.**0.53
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Eğer gezme maksatlı gidiliyorsa en iyi gezi Fethiye ve çevresidir diyecektimki fethiyeli tek tek yazmış zaten.

Aranan temiz deniz ve kumsal ise Alanya yolu üzerinde Sideden sonra Okurcalar sonra Avsallar kasabasında İncekum plajı uygundur. Otel olarak belirli bir otel hatırlamıyorum. Ama Deniz kenarı oteli takıntısı yoksa yolun içeri tarafındaki oteller hem daha temiz hem daha ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Birde geçen sene marmarise giderken tesadüfen bulduğum bir koy vardı.. Harika bir plajı vardı ama bir türlü hatırlayamıyorum.. Kumsalda ortada adeta havuz gibi deniz suyu vardı.. Kıyıya yakın otelde boy oda bulamadığımız ve minicik bir bebemiz olduğu için kalamamıştık.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 20:35 - İp: 88.***.**9.215
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

evet rako, avsallardaki plajı, kumu ben başka hiç bir yerde görmedim. çocuğu ile gidecekler için ve bayanlar için de ideal. hatta yaşlılar için de mükemmel. Neden derseniz tertemiz, ince ve genişce bir kum. deniz de hemen derinleşmiyor, boyunu aşan yere gidip yüzebilmek için insan gidinceye kadar yoruluyor. Çocuklarınızı bırakın yüzsünler boğulma tehlikesi falan yok, kumunda da her türlü yaratıcılıklarını geliştirebilirler. bana sorarsanız ben hoşlanmıyorum böyle plajlardan. kumunu üzerimden temizlemek çok zor oluyor. bana plaj biraz taşlık olacak, deniz de hemen derinleşecek. kemer tarafı bu yüzden benim gibiler için iyi.
haa alanya içi ve alanya yı geçtikten sonraki mahmutlar konaklı gibi yerleri hiç tavsiye etmem. Çünkü denizin bulunduğu yerden cadde geçiyormuş bir zamanlar, şimdi denizin altında kalmış, tam yüzeceğiniz yerler düşünün beton ve hiç beklemediğiniz anda derinleşebiliyor.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 20:58 - İp: 84.***.**0.53