adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon En Kaliteli Makina

DOĞRUMU DEĞİLMİ ARKADAŞLAR

Tarih: 17 Mayıs 2005, 18:21 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

en kaliteli makine şu demek imkansız... diyeninde sağ duyusundan şüphe ederim...

Tarih: 17 Mayıs 2005, 21:41 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

samsunlu sen samsunun neresindensin adınne hangi fotoğrafçıda çalışıyorsun

Tarih: 17 Mayıs 2005, 21:43 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

samsunlu şu nikinide değiştir be tembelekmi

Tarih: 17 Mayıs 2005, 21:49 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

ben herhangi bir fotoğrafçıda çalışmıyorum... ama çoğunu tanırım... uğraştığım alan farklı...

nicim yazıda ne görüyorsan o...

#tembeleryk' tarafından 17.05.2005 21:49:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mayıs 2005, 21:49 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

belli zaten chat amaçlı kullanıyorsun siteyi samsunlu
bilmediğin yerde konuşma
sus ve dnle

Tarih: 17 Mayıs 2005, 21:51 - İp: yok
burakerenn
burakerenn (üye)
İzmir / Amatör

Sayın adopro;

Sitede gittikçe cıvıttığının farkındasın umarım. Heryere saçma sapan nikon al, nikon süper şeklinde attığın mesajlarından gına geldi. Saçma sapan işler yapmaktan vazgeç. Budur cevabım. Nikon satıyorsun herhalde anladığım kadarıyla böyle bir işe başvurmuşsun. Forumu kirletme boşu boşuna.

Tarih: 17 Mayıs 2005, 23:06 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

tembeleryk bu sitede pek çoğumuzdan daha uzun zamandır insanlara yardım etmeye çalışan kişilerden biridir, size verdiği cevapta bir yanlışlık göremiyorum. Bir kere neye göre en iyi? Aldığınız makina eğer SLR ise (Eğer gerçekten Fotoğraf Sanatçısı iseniz bana compact makina kullandığınızı söylemezsiniz herhalde!) makinanın aksesuarları o kadar önemli hale geliyor ki makina ikinci plana düşüyor. Ee bunun fiyat/performans oranı var. Ayrıca markaların makina dizaynları arasında da farklılıklar bulunmakta. Bunların hepsi bir yana pek çok markanın makinalarında kullandığı kendine has özellikleri var. Şimdi bunların hepsini bir kenara atıp bin bir farklı açıdan kıyaslanabilecek bin bir türlü makina arasından "en iyi makina" yı mı seçmemizi istiyorsun?
Yanlış soru soruyorsun arkadaş.

Tarih: 17 Mayıs 2005, 23:09 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

@burakerenn arkadaş fotoğraf sanatçısı karışma ne dese haklıdır kendimi 3-5 tane vesikalık edeitleyince bende sanatçı olarak görüyodum bi aralar...

@crussor bende senin gibi uzun yazcaktım ama hem uzun yazmamızı istemiyor, hemde 3 kelimeyle açıklık getirebileceğim bi konuydu bende öyle yaptım ama tepki alıyoruz napalım

#tembeleryk' tarafından 17.05.2005 23:25:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mayıs 2005, 23:11 - İp: yok
adopro
adopro (üye)

arkadaşlar ben 15 yıldır bu işi yapıyorum yani fotoğraf çekimi olarak ama ister analog olsun ister dijital olsun hepsiyle çekim yaptım. ama sizin gibi meraklı ve amatör arkadaşlara cevabın çok neden derseniz eğer birikimlerimden yararlanmak istiyorsanız bana biraz kulak verin saçma sapan konular açıpta herkesi oyalamayım. bilmediğiniz konularda bilgiçlik taslamayın
kısa ve öz yazınki okuyan arkadaşlar sizin öğrenmek istediklerinizi anlayıp yardımcı olsunlar bilmem anlatabildimmi
arkadaşlar.konulara hakim olun. nikon konusuna gelince sizin için yazıyorum nikon ürünleri piyasadaki diğer dijital makinalara göre daha kullanışlı ve pratik aynı zamanda kalitelidir.

şu anda piyasada bulunan reklam ve tanıtım amaçlı bir çok fotoğrafçı arkadaşım var hepsinin ortyak görüşü nikon da birleşiyor. ve hepside nikon slr dijital fot.makinasını kullanıyorlar. sizin de diğer markalara yönelmektense nikonu tercih etmenizi istiyorlar.ç ben size vesile oluyorum dğru yolu gösteriyorum.

Tarih: 18 Mayıs 2005, 15:18 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

ne demek en kaliteli, en iyi? böyle kesin ve peşin yargıları doğru bulmuyorum.

#centurion' tarafından 03.06.2005 14:44:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mayıs 2005, 16:19 - İp: yok