emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

Kodak Z8612 Mi Z1012 Mi??

merhaba arkadaşlar,bu forum da yeniyim.3-5yıldan beri fotoğraf düşkünlüğüm var.daha doğrusu meraklılığım var deyelim.şimdileri bi makine almayı düşünüorm.ben öyle pek prof düşünmüorm,ama istedğim yeterince manuel ayar yapmak.bu iki foto makinesini araştırdım buldum,fiyatları da bana uygun..bilmiyorum TR şartları ne kadar ama isveçte yaşıyorum 300-400 tl arası burada..ne dersiniz? z8612 mi z1012 mi??

belki bi farkı yok diyebilrsiniz,ama şunu düşündüm z8612 paketinin içinde crv3 pili var tek kullanımlık 400 poz kadar.sonrasında pil almak gerekecek fln..z1012 paketinde klic-8000 pili ve şarz aleti var yaklaşık 100lira değerinde..sizler daha iyisini bilrisiniz yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler..

Tarih: 3 Mart 2009, 17:38 - İp: 81.***.**9.87
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

haddim olmayarak diyorum ki evet er kişi, doğru söylüyor

daha makine almazdan evvel bir kodak görmüştüm yakınımın elinde, merak edip bir iki kare çektim, benim için yeterli oldu.. halbuki çocukluğumun filmli kompakt makineleri de hep kodak idi ?? haliyle insanın ilk makine alırken gidip kodak deneyesi geliyor. tecrübesizliğe kurban olup, efendim bunun şu kadar pikseli var diyen satıcıya kanıyor ve o kadar pikseli daha ucuza alarak kar ettiğimizi düşünüyoruz, sorun burda bence... bunu bildikleri için de satıcılar (ya da bilgisizliklerinden , tartışılır) acemi müşterileri yanlış yönlendiriyorlar..

tabi aslında aleni kodak almayın demek de ne kadar doğru , tartışmak gerek.. kişi tüm öğrendiklerini makinede fonksiyon olarak bulur maddi imkanı da budur alır..

Tarih: 23 Mart 2009, 18:34 - İp: 80.***.**3.187