emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

Kodak Z8612 mi Z1012 Mi??

merhaba arkadaşlar,bu forum da yeniyim.3-5yıldan beri fotoğraf düşkünlüğüm var.daha doğrusu meraklılığım var deyelim.şimdileri bi makine almayı düşünüorm.ben öyle pek prof düşünmüorm,ama istedğim yeterince manuel ayar yapmak.bu iki foto makinesini araştırdım buldum,fiyatları da bana uygun..bilmiyorum TR şartları ne kadar ama isveçte yaşıyorum 300-400 tl arası burada..ne dersiniz? z8612 mi z1012 mi??

belki bi farkı yok diyebilrsiniz,ama şunu düşündüm z8612 paketinin içinde crv3 pili var tek kullanımlık 400 poz kadar.sonrasında pil almak gerekecek fln..z1012 paketinde klic-8000 pili ve şarz aleti var yaklaşık 100lira değerinde..sizler daha iyisini bilrisiniz yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler..

Tarih: 3 Mart 2009, 17:38 - İp: 81.***.**9.87
emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

ya bu tip forumları hiç sewmiyorum işte ya!! ne var sanki biriniz cvp yazsanız..sanki sizler prof başladınız.ne iş anlamıorm ya,alt tarafı iki çift bişi yazıcaksınız..eyw saolun yaw.....

Tarih: 5 Mart 2009, 21:22 - İp: 81.***.**9.87
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 6 Mart 2009, 11:23 - İp: 212.***.**5.5
emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

sebep??

Tarih: 6 Mart 2009, 12:32 - İp: 81.***.**9.87
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 6 Mart 2009, 12:54 - İp: 212.***.**5.9
emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

hocam iyi güzel diyorsun ama,ben daha neyim..şu anda çok para vermek istemiyorum makineye,kendimi geliştireblecğim bişi yeterli,daha sonra zaten alırım slr modellerden..canon veya nikon..sağol..

Tarih: 6 Mart 2009, 15:31 - İp: 81.***.**9.87
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

birincisi,herkes heran online olup size cevap yazmak zorunda degil,forumların birde bu ozellikleri var.
ikincisi zaten bu makineler hakkında gorus belirtilen onlarca konu var, forum kurallarında konu acmadan once birde arastırma yapın diye bir kuralda vardır.
ucuncusu gozden kacmıs olabilir,okuyanlar bilgileri olmadıgı için yanıltıcı bilgi vermekten akcınmıs olabilir yanı szin iyiliginiz için yalan yanlıs cevap vereceklerine hiç vermemeyı secmiş olabilirler.
ben surekli forumda aktifim ancak konuyu daha yenı gordum..
hiçbirşey sitem etmenizi haklı gostermez.
-----------
son olarak kodak almayın.
hayatları boyunca sadece kodak kullanmış kişiler dısında kodak tavsiye eden tek bir kişi bile gormedim.
sadece kodak kullananlarda baska makine bilmedikleri için onerirler zaten.
tavsiyem canon yada fujiye yonelmeniz,

yuksek megapiksel
yuksek zoom oranı
yuksek cekim hızı 1/4000 gibi
yuksek iso
tamamen pazarlama hilesidir.

makine alırken dikkat etmeniz gereken hususlar, fotograf kalitesi sensor boyutu, iso basarımı diyafram acıklıgı titreşim onleme gibi ozelliklerdir.
buna dikkat ederek arastırma yaparsanız, aynı fiyatlara daha iyi makineler bulabilirsiniz.

Tarih: 6 Mart 2009, 15:34 - İp: 78.***.**7.42
emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

pekala teşekkür ederim,fujifilm s1000fd modeli nasıldır sizce??dediğim gibi kendimi manuel foto çekimi konusunda eğitebilmek istiyorum..tamamen amatörüm.

Tarih: 7 Mart 2009, 13:45 - İp: 81.***.**9.87
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

Tarih: 9 Mart 2009, 09:45 - İp: 212.***.**5.14
emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

hocam canon veya nikonun önerdiğiniz modellerini ne yazıkki alamıyorum..fakat fujinin s1000fd ve s5800 arasında kaldım,ben isveçte yaşıyorum şuanda s1000fd 330lira değerinde s5800 400lira..indirimdeler şu an.fakat TR fiyatları neredeyse iki katı S1000fd daha pahalı ayrıca.yani kısacası bütçem bu.benim gönlüm s1000fd'den yana ama sizler daha iyi bilrsinz?telekkür ederim.

Tarih: 9 Mart 2009, 12:14 - İp: 81.***.**9.87
semm
semm (üye)
Ankara / Amatör

son olarak kodak almayın.
hayatları boyunca sadece kodak kullanmış kişiler dısında kodak tavsiye eden tek bir kişi bile gormedim.
sadece kodak kullananlarda baska makine bilmedikleri için onerirler zaten.
tavsiyem canon yada fujiye yonelmeniz,

yuksek megapiksel
yuksek zoom oranı
yuksek cekim hızı 1/4000 gibi
yuksek iso
tamamen pazarlama hilesidir.

makine alırken dikkat etmeniz gereken hususlar, fotograf kalitesi sensor boyutu, iso basarımı diyafram acıklıgı titreşim onleme gibi ozelliklerdir.
buna dikkat ederek arastırma yaparsanız, aynı fiyatlara daha iyi makineler bulabilirsiniz.

bu yorumunuza bişey demeden geçmemek mümkün değildi ben canon marka fotoğraf makinesi kullanıyorum ama kodak Z8612 bu fiyata bence yeni başlıyanlar için çok iyi bi makine aynı özelliklere sahip sadece markası değişik canon weya nikon alsanız 1.5 tl (birbuçuk milyar eski parayla) verirsiniz rahat onun için bu fiyata we yeni başlıyan arkadaşlara ısrarla tavsiye edilir paranızı kaçırmayın derim marka alıcam diyyeee...

Tarih: 13 Mart 2009, 21:40 - İp: 78.***.**7.160