emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

Kodak Z8612 Mi Z1012 Mi??

merhaba arkadaşlar,bu forum da yeniyim.3-5yıldan beri fotoğraf düşkünlüğüm var.daha doğrusu meraklılığım var deyelim.şimdileri bi makine almayı düşünüorm.ben öyle pek prof düşünmüorm,ama istedğim yeterince manuel ayar yapmak.bu iki foto makinesini araştırdım buldum,fiyatları da bana uygun..bilmiyorum TR şartları ne kadar ama isveçte yaşıyorum 300-400 tl arası burada..ne dersiniz? z8612 mi z1012 mi??

belki bi farkı yok diyebilrsiniz,ama şunu düşündüm z8612 paketinin içinde crv3 pili var tek kullanımlık 400 poz kadar.sonrasında pil almak gerekecek fln..z1012 paketinde klic-8000 pili ve şarz aleti var yaklaşık 100lira değerinde..sizler daha iyisini bilrisiniz yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler..

Tarih: 3 Mart 2009, 17:38 - İp: 81.***.**9.87
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayır kodakın bu makinesini alana kadar canon a590is alırsınız 250 liraya..
canon nıkon dedikleriniz oyle 1500 liralar falan degil.

Tarih: 13 Mart 2009, 22:02 - İp: 78.***.**6.138
emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

hocam valla herkes bir şeyler söylüyor ne yapacaımı şaşırdım son olarak
fuji s1000fd almaya karar verdim?hangisi sizce?? teşekkür ederim..

Tarih: 13 Mart 2009, 23:41 - İp: 81.***.**9.87
semm
semm (üye)
Ankara / Amatör

hayır kodakın bu makinesini alana kadar canon a590is alırsınız 250 liraya..
canon nıkon dedikleriniz oyle 1500 liralar falan degil.

Arkadaşım nerden buldun canon 250 tl ye bilmiyorum en ucuz fiyatı 337tl dediğin makinanın (canon a590 ıs ) her neyse onu geçtim ben siz sadece kaç Megapiksel miş aaa oda 8 miş diye aldanıyosunuz işte dediğin makinanın kaç optik zumu war baktınmı yada perde hızı kaç önce onlara bi bak sonra konuşialım seninle KODAK Z8612 de hala ısrarcıyım ben sadece tek kötü yanı war makro çekim uzaklığı iyi değil 12cm onun dışında bişeyi yok bence....

emreve sana gelince fuji s1000fd kodak a tercih ederim tabiki paran warsa fuji al kodak niye alasınki... bensadece burdaki arkadaşların Megapiksel ine ve marka olup olmadığına bakıp karar wermelerine kızıyorum okdar bi araştırın önce arkadaşlar...

Tarih: 17 Mart 2009, 00:11 - İp: 78.***.**4.177
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

semm makineler konusnda nekadar bilgilisin bilmiyorum,

birincisi megapikselin artması fotograf kalitesini dusurur,
bunu bilecek kadar uzun zmaandır dijital teknolojiye asınayım,
bu sitedede yıllardır yuzlerce makine tavsiyesi verdim.

cekim hızı dedigin sanırım mınımum ve maksimum cekim sureleri
1/1000 yada olacagına 1/4000 olmasının hıcbır faydası yoktur bu bir.
cogu kişi kullanmaz bile okadar yuksek enstantane hızlarını
--
makinenin zoom mesafesı arttıkca goruntu kalitesi duser bu iki, ayrıca yıne cogu kullanıcı 5x uzerını kullanma ihtiyacı bile duymaz
--
tek kotu yanı 12 cm makro mesafesi demişsin,
makronun kac cmden cekildigi zerre kadar onemli deigldir bu üç
onemli olan buyutme oranıdır. 0 cm den makro cekmesi bir makineyı iyi makro ceken makine yapmaz.
--

http://urun.gittigidiyor.com/Canon-PowerShot-A590IS-8MP-Dijital-Kamera-4x_W0QQidZZ16392179

linke tıklarsan 275 liralık a590is gorebilirsin, gecen hafta 255 liralık bir satısta vardı,acıkcası dukkandan birebir 250 liraya alınacagını dusunuyorm..
---

makine alırken dikkate alınacak seyleri konusacaksak madem.
onemli olanlar,sensor boyutu, fotograf kalitesi, iso basarısı ve optik kalitesi ve en önemliside İŞLEMCİ KALİTESİ VE HIZIDIR. kodaklarda olmayan şey.
benı megapikseli yuksek diye makine tavsiyesi verecek kadar konudan uzak sanmanız normal bir durum,
100 lirada harcasa 1000 lirada harcasa 5000 lirada harcasa, tavsiye verdigim insan benım soylediklerim uzerınden alısveriş yapacaksa eger,en ıyı alternatıfı sunmak benım gorevimdir, tavsiye vererek vebal altına giriyorum demektir.
olayı kişisel atışmaya çevirmeyin, bilginiz dahilinde tavsiye verin,artıyı eksiyi biliyorsanız belirtin...

tekrar ediyorum sadece kodak kullanıcıları dısında bu makineleri kullanan hiçkimse bir kodak onermez. bu makinelerden birini almaktansa bir a590 almak cok daha mantıklıdır, goruntuye yada boyuta aldanmayın.

Tarih: 17 Mart 2009, 00:35 - İp: 78.***.**7.206
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buarada kodak z8612 =8 mp
kodak z1012= 10mp

yanı canon 8 mp diye tavsiye ettiniz durumu sacma oluyor bu durumda.
bilip bilmeden konusmamak lazım.

Tarih: 17 Mart 2009, 00:38 - İp: 78.***.**7.206
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

gözümün önünde makşna pazarlığı yapılıyor bir kısmını yazsam pazarlığının gidişatı ve genel durumunu anlatır.

-satıcı hoşgeldiniz
-alıcı hoşbulduk
-alıcı ben bi ufak makina almak istiyorum
-satıcı tamam tam size göre bir ürünümüz var.
-satıcı .... model 12megapiksel

-ben

makina kutusu geliyor ve ilk cümle bu oluyor. Biz ne kadar görmesekte insanları megapikselle kandırmak çok kolay.
sensor boyutu, fotograf kalitesi, iso basarısı ve optik kalitesi ve en önemliside İŞLEMCİ KALİTESİ VE HIZIDIR.
böyle bişey dense idi kesin müşteri makina almazdı. Oradan kafası karışmış şekilde kaçardı.

Tarih: 17 Mart 2009, 00:58 - İp: 88.***.**6.62
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

teknosaya gidin,
makine almayı dusunuyorum diyin,size kodak satmaya calısacaklardır.
istisnasız.

evet insanları megapikselle kandırması cok kolay, bu yuzden bu gibi siteler var, bu yuzden makine tavsiyesi alıp alısveriş yapıyor ınsanlar.

Tarih: 17 Mart 2009, 01:11 - İp: 78.***.**7.206
emreve
emreve (üye)
Zonguldak / Amatör

sagolun arkadaslar, fujifilm s1000fd aldim..pek fazla zamanim olmadi,cektikce görecegim nasil oldugunu..tesekkur ederim heinize :D

Tarih: 17 Mart 2009, 14:50 - İp: 62.***.**8.241
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun,kusura bakmayın diger arkadasa cevap vermekten makine hakkında yorum yapamadım,iyi bir makine aldınız gule gule kullanın

Tarih: 17 Mart 2009, 14:53 - İp: 78.***.**8.177
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin ' i tebrik ederim doğru lafı söylemek er kişi işidir ,
Bende Kodak'çılara kanıp , önce kodak 885 aldım kullanıp kötü çıkınca kodak'ın bu serisi kötü en iyisi 1273 al dediler 450Tl yi verip aldım ( yazarken bile içim ağrıyor ) ,
üç gün kullanıp kardeşime hediye ettim .
Ardından bir akrabam kendisini ikaz etmeme rağmen no'su hatrımdaysa kodak 1023 aldı O makina'da diğerlerinin aynı .
Allah tüm fotoğrafçıları şerli makinaların şerrinden muhafaza etsin .

Tarih: 23 Mart 2009, 17:40 - İp: 85.***.**3.146