carli
carli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kararsiz Kaldim, Hangi Marka&model

Merhaba arkadaslar,
Daha onceden kodak'ın cx serisi bir makina kullandım, daha sonra olympus c-310 kulladım.
Olympus ile fena olmayan bir kaliteyi bulmuştum ama ayarlarını kaydetmemesi, sesli video olmaması ve biraz da büyüklüğü nedeni ile yeni bir makina almaya karar verdim.

Pentax'a biraz sempatim olması dolayısıyla ve kalitesini çok fazla kişiden duymam sebebiyle, Nikonun kalitesini ispat etmiş ve türkiyede daha fazla bilinmiş olması sebebiyle öncelikle bu iki marka arasında takılmış durumdayım. Fiyat olarak canon'un ixus serisi şu anda beni aşmış olsada beğenimi kazananlar arasında.

Profesyonel fotoğrafcılık ilgimi çeksede, fotoğraf çekmeyi sevsemde bu konuda şimdiye kadar bir girişimde bulunmayan ben, ne şekilde bir makina almalıyım bilmiyorum.
Fiyat olarak 600 ytl ye kadar çıkabilirim.
Sizin öneriniz ne tür bir makina olabilir.
Renk derinliği olarak iyi, video kaydı olarak 30 fbs kaydı olan bir makina işimi görür olarak düşünüyorum. Megapixel olarak 3 megapixel yeterli olur kanısındayım.Poster bastırmayı düşünmüyorum

İlginiz için şimdiden teşekkürler. Saygılar Sevgiler....

Tarih: 6 Kasım 2005, 20:42 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

gönderiiiiiiiiiin!!! yeterki belge olsun....
bu arada faturaları scan ederken üzerinde oynama yapabilirim,siz en iyisimi genpatech'i arayın veya mail atın...bu makineyi ne kadara veriyordunuz diye!!!!!!
ama yine de fatura gönderecem size

Tarih: 8 Kasım 2005, 00:24 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

haa bu arada sizin de belgeleriniz için kriminalden rapor almanızı istiyorum

Tarih: 8 Kasım 2005, 01:16 - İp: yok
carli
carli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba arkadaslar,
Siteye uzun zamandir giremedim ve gelismeleri yazamadim.
Ikinci el olarak guzel bir raslantiyla canon s1 aldim.
Yaninda sarzli pilleri, 512 mb hizli bir karti ve cantasi ile 320$ a maloldu.

Su anda makinanin ozelliklerini ogrenmemeye calisiyorum. Saniyorum bu makina ile epey bir sure istediklerimi yapabilirim.

Tarih: 14 Kasım 2005, 09:09 - İp: yok
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Henüz makine almadıysan sana benim Kodak Z740'ımı önerebilirim. Özelliklerini bi incele. 5 ay kullandım, çiziksiz ve daha 1,5 sene garantisi var. Yanında orijinal taşıma çantası hediye...
500YTL

Tarih: 17 Kasım 2005, 02:14 - İp: yok