carli
carli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kararsiz Kaldim, Hangi Marka&model

Merhaba arkadaslar,
Daha onceden kodak'ın cx serisi bir makina kullandım, daha sonra olympus c-310 kulladım.
Olympus ile fena olmayan bir kaliteyi bulmuştum ama ayarlarını kaydetmemesi, sesli video olmaması ve biraz da büyüklüğü nedeni ile yeni bir makina almaya karar verdim.

Pentax'a biraz sempatim olması dolayısıyla ve kalitesini çok fazla kişiden duymam sebebiyle, Nikonun kalitesini ispat etmiş ve türkiyede daha fazla bilinmiş olması sebebiyle öncelikle bu iki marka arasında takılmış durumdayım. Fiyat olarak canon'un ixus serisi şu anda beni aşmış olsada beğenimi kazananlar arasında.

Profesyonel fotoğrafcılık ilgimi çeksede, fotoğraf çekmeyi sevsemde bu konuda şimdiye kadar bir girişimde bulunmayan ben, ne şekilde bir makina almalıyım bilmiyorum.
Fiyat olarak 600 ytl ye kadar çıkabilirim.
Sizin öneriniz ne tür bir makina olabilir.
Renk derinliği olarak iyi, video kaydı olarak 30 fbs kaydı olan bir makina işimi görür olarak düşünüyorum. Megapixel olarak 3 megapixel yeterli olur kanısındayım.Poster bastırmayı düşünmüyorum

İlginiz için şimdiden teşekkürler. Saygılar Sevgiler....

Tarih: 6 Kasım 2005, 20:42 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili ulaş çelik,
Belirttiğin sitede 536 ytl ye konika minolta z2 yok Z3 modeli var o nunda fiyatı 847 ytl kdv dahil.
Doğruluğundan emin olmadığınız bilgileri forumlarda vermeyiniz.

Tarih: 7 Kasım 2005, 20:36 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

ne demek doğruluğundan emin olmadığınız bilgileri vermeyiniz???
ben 546 ve 536 ytl'ye 2 (iki) adet satın aldım.az önce kontrol ettim,tükenmiş ama bu benim hatam değil...
ki 536 ytl'lik faturayı isteyen herkese gönderebilirim..
kyocera ve km z2 karşılaştırılamaz..
lütfen siz kalitesiz makineleri iyi olarak tavsiye etmeyiniz...
658 ytl'ye kyocera alana kadar; fujı s5500(669 ytl) veya biraz daha beklenip km z3,z6 ,pana fz 5,sony dsc h-1,canon s2 alınır böylece para çöpe atılmamış olur...
saygılarımla

Tarih: 7 Kasım 2005, 22:10 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

tabiki senin hatan niye kontrol etmeden bilgi veriyorsun?
Ayrıca ben merak ediyorum lütfen faturaları tarayıp birer örneklerini de bana gönderir misin?(tarihin okunuyor olmasını özelikle rica ediyorum) [email protected] adresine gönderir misin?

Tarih: 7 Kasım 2005, 22:58 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

tabii en kısa zamanda göndereceğim...

Tarih: 7 Kasım 2005, 23:02 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

ilgine teşekkür ederim

Tarih: 7 Kasım 2005, 23:06 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

ilgim foto. sanatına ve arkadaşlara, size değil!!! yardımlaşmak ve fikir üretmek güzel...

Tarih: 7 Kasım 2005, 23:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafyndan 07.11.2005 23:34:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Kasım 2005, 23:34 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

aslında huzun-seli ortaya bir laf attı arkasını getiremeyince bıraktı gitti.sen üçüncü kişi olarak katıldın aramıza..1.verdiğin örnek doğru çıkmadı 2. örneğini merakla bekliyorum sadece bu...hepsi bu...

Tarih: 7 Kasım 2005, 23:37 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

avrupa birliği muktesabıtana göre her meslek ehlinin ustalık belgesi olması lazım!!!
sizin ustalık belgeniz var mı?? yada daha üst bir belge???lütfen siz de bana bu belgeyi gönderin,malum bu devirde insanoğluna güven olmuyor!!!
insanları suçlarken ilk önce kendinize bir bakın!!!
ben faturaları gönderince ne diyeceksiniz???
hatalıyım mı??? diyeceksiniz!!!

Tarih: 8 Kasım 2005, 00:08 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sertifika olur mu? buradakilerin değil bizzat fabrikanın verdiği yeterli gelirmi?Bir de teşekkür mektubumuz var burukay olarak kifayet eder mi?

Tarih: 8 Kasım 2005, 00:13 - İp: yok