carli
carli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kararsiz Kaldim, Hangi Marka&model

Merhaba arkadaslar,
Daha onceden kodak'ın cx serisi bir makina kullandım, daha sonra olympus c-310 kulladım.
Olympus ile fena olmayan bir kaliteyi bulmuştum ama ayarlarını kaydetmemesi, sesli video olmaması ve biraz da büyüklüğü nedeni ile yeni bir makina almaya karar verdim.

Pentax'a biraz sempatim olması dolayısıyla ve kalitesini çok fazla kişiden duymam sebebiyle, Nikonun kalitesini ispat etmiş ve türkiyede daha fazla bilinmiş olması sebebiyle öncelikle bu iki marka arasında takılmış durumdayım. Fiyat olarak canon'un ixus serisi şu anda beni aşmış olsada beğenimi kazananlar arasında.

Profesyonel fotoğrafcılık ilgimi çeksede, fotoğraf çekmeyi sevsemde bu konuda şimdiye kadar bir girişimde bulunmayan ben, ne şekilde bir makina almalıyım bilmiyorum.
Fiyat olarak 600 ytl ye kadar çıkabilirim.
Sizin öneriniz ne tür bir makina olabilir.
Renk derinliği olarak iyi, video kaydı olarak 30 fbs kaydı olan bir makina işimi görür olarak düşünüyorum. Megapixel olarak 3 megapixel yeterli olur kanısındayım.Poster bastırmayı düşünmüyorum

İlginiz için şimdiden teşekkürler. Saygılar Sevgiler....

Tarih: 6 Kasım 2005, 20:42 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

arkadaslar kavga etmeyin lutfen..
...carli merhaba.. foruma hosgeldin.. (dogru yer merak etme.. arada bir atisiyoruz hepsi o.. )
oncelikle kyocera istemiyorsun saniyorum, cunku mesajinda pentax veya nikon demissin..
hangi modellere baktin simdiye kadar carli?.. ayrica dpreview'den de degerlendirmelerine baktin mi begendigin makinelerin?
gorusmek uzere.

Tarih: 6 Kasım 2005, 23:12 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada burkay, carli'nin aydinlardan almasina gerek yok, cunku carli yurtdisinda yasiyormus..

Tarih: 6 Kasım 2005, 23:13 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

biliyorum ben sadece türkiyedeki fiyatlardan haberdar olsun diye verdim o bilgiyi.ama kim bilir belki yılbaşına gelir türkiyeye ve gider alır sirkecideki aydınlardan.
Bu arada benim aydınlar ile hiçbir organik bağım yok...

Tarih: 6 Kasım 2005, 23:21 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

biliyorum ben sadece türkiyedeki fiyatlardan haberdar olsun diye verdim o bilgiyi.ama kim bilir belki yılbaşına gelir türkiyeye ve gider alır sirkecideki aydınlardan.
Bu arada benim aydınlar ile hiçbir organik bağım yok...
Sadece netfotograf.com sitesine reklam vererek bize bu sitenin ayakta kalabilmesi için olanak sağladıkları için sempati duyuyorum.Sanırım buna da hiç biriniz itiraz edemez.Site olmazsa bu güzel ortam da olamaz....

Tarih: 6 Kasım 2005, 23:25 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

niye itiraz edilsin ki..
ama iste bunlari konusmaya gerek yok, cunku carli yurtdisinda yasiyor..
neyse.. bu konuyu uzatmanin faydasi yok bizlere..

Tarih: 6 Kasım 2005, 23:38 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

536 ytl'ye konica minolta z2 var üstelik özellikleri de kyoceradan daha iyi
800x600 sınırsız video çekimi
sn'de 2.3 fps
10x optik
4x digi zoom
cam lens

Tarih: 7 Kasım 2005, 01:09 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

600x800 15 fps
640x480 30 fps
hızlı af
manuel ve auto wb gibi

Tarih: 7 Kasım 2005, 01:10 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

hepsikamera.com da bulabildim.fiyatı kdv dahil 901 ytl.
sen nerede buldun adresi verebilir misin?

Konica&Minolta Dimage Z2
[Z2]

764,24 YTL
%18 KDV dahil : 901,81 YTL
%2 Havale İndirimi İle : 883,78 YTL

--------------------------------------------------------------------------------
82,37 YTL den Başlayan Taksit Seçenekleri İçin Tıklayın

Tarih: 7 Kasım 2005, 05:05 - İp: yok
carli
carli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadaslar ilginize simdiden tesekkurler.

Evet yurtgisinda yasiyorum ama makinayi turkiyeden almayi dusunuyorum. Bulundugum yer ve ulke turkiyeden ileride olan bir yer degil ve elektronik de turkiye ile ayni fiyatta saniyorum. 3-4 gun icerisinde turkiyede olacagimdan dolayi bu arada bir makina almayi dusunuyorum.

Daha onceden arastirdigim modeller ise pentax in s55, s50 ve nikon un 4600 modelleri idi. Bunlar biraz daha kompakt modeller kyocera ya gore ama acikcasi kyocera dan da etkilendim.

Bu model agirlik olarak da etkiledi maalesef ama yinede gozonunde bulundurulmaya deger olarak goruyorum.

Konika Dimage z2 de saniyorum ayni sekilde olacak.

Tarih: 7 Kasım 2005, 18:34 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

genpatech.com 'da 536 ytl konica ninolta z2
ve de kyocera yanından bile geçemez

Tarih: 7 Kasım 2005, 19:46 - İp: yok