ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Marka Kafayı Bozacam Yardım

ARKADAŞLAR BEN FOTOĞRAFA 18 YILDIR KAFAYI FENA TAKMIŞ BİRİYİM.FAKAT MADDİ İMKANSIZLIKLAR HEP KNDİ SULARIMDA YÜZMEMİ GEREKTİRDİ.HATTA BİR MÜDDET ÇEKMEDİM BİLE.ŞİMDİ İYİ BİR MAKİNA ALMAK İSTİYORUM BAŞLANGIÇ İÇİN. AMA YARI PROFESYONEL OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
NİKON P 5100 İNCELEDİKLERİM İÇİNDE EN İLGİMİ ÇEKENİ NE DERSİNİZ.NE ALAYIM SINRIM 750 GİBİ.TİTREŞİM ENGELLEME ÖZELLİĞİ VE 12 MP OLMASI İLGİMİ ÇEKTİ BİR DE LENS TAKMA İMKANI...
YARDIM NOLU ACİL YARDIM

Tarih: 25 Şubat 2008, 01:56 - İp: 85.***.**1.121
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

şu dökümanı indirin. içinden ifsak derneğinin fotoğraf seminer notları var. yüzeysel olarak önemli teknikler ve dersler var. işinize çok yarar inanın.

http://rapidshare.com/files/87523647/egitim.pdf.html

önemli not: döküman pdf formatındadır. indirince açamassanız eğer aşağıda ki programı yükleyin.

http://www.inndir.com/Adobe_Reader-73p.html

Tarih: 26 Şubat 2008, 11:08 - İp: 85.***.**1.191
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

önemli değil...

dünyada bir insana faydamız dokunduysa ne mutlu bana

Tarih: 26 Şubat 2008, 11:09 - İp: 85.***.**1.191
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

yanlız makineyi aldığınızda öyle hemen kaçmak yok

ilk önce makine hakkında izlenimlerinizi paylaşmanız lazım, sonra da galeride fotoğraflarınızı yayımlamanız lazım. burda adet böyle

Tarih: 26 Şubat 2008, 11:15 - İp: 85.***.**1.191
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Gürhan ve gaijin iyi yönlendirmiş ben de kesinlikle DSLR öneriyorum ve siz eğer hakikaten 18 senedir fotoğrafla ilgileniyorsanız elinizde lensler vardır diye düşünüyorum uyumlu bir makine ile kullanırsınız ha elinizde yoksa lens mens,ikinci el Sony A100 alın çok çok ucuz,18-70 lensi ile beraber 800 ytl piyasada,daha fazla da vermeyin zaten

Tarih: 26 Şubat 2008, 11:44 - İp: 144.***.**0.133
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

şimdi ereninanne alınma lutfen soyleyeceklerim,
ama su sordukalrını gorunce 18 yılmı demekten kendimi alamadım..
dslr ve kompakt makine farkını anlayamıyorsan,tavsiye 350d ye bulasma.
zaten 350 alırsan
1. makro cekmek istersen 700 lira
tele objektif almak istersen enaz 400 lira
genel kullanım için iyi bir lens almak istersen enaz 500 lira vermen gerekecek,
cunku hem ustundeki lens kotu ve senı tatmın etmez,hemde zoom yapmanı ve makro cekmeni mumkun kılmaz.
işin birde gercekci yonu varki, dslr işine girersen 750 ytl kesinlikle yeterli olmaz.
-------

şimdi tavsiyem,olympusa bulasma.
panctomunda izlenimlerini sundugu (azcık abartmısta olsa) panasonıc fz 18 modelini,
fujinin s800 ve 6500 modellerini incele.
içine sinmezse canon s5 ede bak.
gorunen oki senın ihtiyacarın ve butcen,ancak bir dslr like ile karsılanabilir.
bu makinelerden herhangibirini rahat 3 sene kullanırsın.
megapiksel,yuksek zoom gibi pazarlama oyunlarınada cok takılma.

Tarih: 26 Şubat 2008, 16:00 - İp: 78.***.**6.151
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

GAİJİN ARKADAŞIM ANLATAMADIM GALİBA???

BEN 18 YILDIR FOTOĞRAFLA UĞRAŞIYORUM DEMEDİM.

18 YILDIR HAYALİM İSTEĞİM BU.İLK ZENİT MARKA ANALOG BİR MAKİNA ALDIM ADIM ATMAK AMACIYLA

AMA MADDİ YÖNDEN FİLMLERİMİ BİLE TAB ETTİREMEDİĞİMDEN UĞRAŞAMADIM.

KODAK MARKA C 340 BASİT MAKİNAMLA KENDİME GÖRE EĞLENİYORDUM.

İŞTE ZATEN DSLR İLE SLR AYRIMI YAPAMADIĞIMDAN BU SİTEYE GİRİP BİRŞEYLER ÖĞRENİP BU İŞE CİDDİ BİR ŞEKİLDE GİRİŞMNEK İSTEDİM.YAŞIM 29 BU BENİM 18 YILDIR HAYALİM...

BİRŞEYLER YAKALAYIP DA İSTEDİĞİM GİBİ BİR FOTOĞRAF ÇEKEMEK BENİ ÜZÜYORDU. ONDAN BURAYI BULDUM.
SİZLERDEN YARDIM İSTEME SEBEBİM DE BU ZATEN.

ŞİMDİ ALLAHA ŞÜKÜR MADDİ YÖNDEN KENDİME SEVİYEME UYGUN MAKİNA ALABİLECEK VE BU İŞE ZAMAN AYIRABİLECEK DURUMA VE KONUMA GELEBİLDİM.

ZATEN BEN DEDİKLERİNİ BİLSEM NEDEN SİTEYE GİRİP YARDIM İSTEYEYİM Kİ DEĞİL Mİ ARKADAŞIM???

SANA DA YARDIMLERIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

HATTA BU YAZDIKLARIM IŞIĞINDA BANA TEKRAR BİR TAVSİYEDE BULUNURSAN ONU DA DİKKATE ALIRIM VE ÇOK MEMNUN OLURUM...

Tarih: 26 Şubat 2008, 16:42 - İp: 88.***.**8.154
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kafayı taktım dıyınce 18 yıldır yapıyorsunuz sandım,pardon

bunlar ısıgında size yine son mesajımda onerdigim makineleri oneriyorum.
dslr işine hiç girmeden butun ihtiyaclarınızı aynı anda karsılayabilecek makineler bunlar.

Tarih: 26 Şubat 2008, 17:07 - İp: 78.***.**6.151
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

"converter lens degil malumunuz,yakınlastırma ve uzaklastırma işlemi goren bir aparattır" yazmışsın gaijin

fotoğraftaki gibi bir lens eklenebilir demiştim,yanlış yok.wide convertor veya tele convertor tartışmasız lensdir,aparat değildir.eleman var ortasında sonuçta.
aparat olması için atıyorum 67mm yi 72mm ye çeviren ortası boş bir nesne olması gerekir.hatta daha da ötesi bu da bir mercektir.

Tarih: 27 Şubat 2008, 16:23 - İp: 88.***.**9.31