ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Marka Kafayı Bozacam Yardım

ARKADAŞLAR BEN FOTOĞRAFA 18 YILDIR KAFAYI FENA TAKMIŞ BİRİYİM.FAKAT MADDİ İMKANSIZLIKLAR HEP KNDİ SULARIMDA YÜZMEMİ GEREKTİRDİ.HATTA BİR MÜDDET ÇEKMEDİM BİLE.ŞİMDİ İYİ BİR MAKİNA ALMAK İSTİYORUM BAŞLANGIÇ İÇİN. AMA YARI PROFESYONEL OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
NİKON P 5100 İNCELEDİKLERİM İÇİNDE EN İLGİMİ ÇEKENİ NE DERSİNİZ.NE ALAYIM SINRIM 750 GİBİ.TİTREŞİM ENGELLEME ÖZELLİĞİ VE 12 MP OLMASI İLGİMİ ÇEKTİ BİR DE LENS TAKMA İMKANI...
YARDIM NOLU ACİL YARDIM

Tarih: 25 Şubat 2008, 01:56 - İp: 85.***.**1.121
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

söylediğiniz 2 makine arasında dağlar gibi fark var.

canon bir dslr makine (giriş seviyesi profosyonel)

panasonic bir dslr-like makine (lens sabit ama yüksek zoom)

ekstra lens parasına bütçe yaratabilirim derseniz kesinlikle 350D alın derim. kaliteyi görünce siz bile şaşırıcaksınız.

ama panasonicte bütün özellikler de toplandığı için makro da dahil... ileride lens ihtiyaçınız olmaz. ama 350d kadarda kaliteli olmaz...

gerisi size kalmış artık

#gurhan_87' tarafından 26.02.2008 10:21:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Şubat 2008, 10:16 - İp: 85.***.**1.191
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

gürhAN BU MAKİNA NASIL??*

SP 560 Ultra Zoom IS DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

Tarih: 26 Şubat 2008, 10:19 - İp: 88.***.**8.154
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

istediğniz gibi makro var.

geniş açısı var

18x gibi mükemmel bir zoom olanağı var...

özellikler güzel gibi, fiyatta iyi... ama görüntü kalitesi hakkında bir bilgim yok malesef..

Tarih: 26 Şubat 2008, 10:23 - İp: 85.***.**1.191
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

GÜRHAN İLERDE BEN LENS İHTİYACIM OLDUĞUNDA ALIP BU 350 D NİN ÜZERİNDE KULLANABİLİRM YANİ BENİ İADERE EDER DEĞİL Mİ BELLİ BİR SEVİYYE KADAR
BİR DE BU OLIMPUS SP 560 A LENS TAKILABİLİYOR MU EĞER LENS ALIP İLERDE ÜZERTİNDE KULLANABİLECEKSEN BANA AYRICA BODY MASRAFI ÇIKARMAYACAKSA SENİN ÖNERDİĞİN BİRİNE KARAR VERECEĞİM.

Tarih: 26 Şubat 2008, 10:41 - İp: 88.***.**8.154
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

gösterdiğiniz makine üzerindeki lens değişmiyor.

evet canon ef ve ef-s lenslerinin hepsinin 350D üzerinde kullanabilirsiniz. ayrıca sigmanın, tamronun ve tokina nın canon uyumlu lenslerinide kullanabilirsiniz 350D de. yani lens alternatifiniz oldukça çok olucak.

350D belki eski model ama; en yeni modelini bile alsanız yine o makine eskiycektir. ama lens hiç bir zaman değerinin kolay kolay yitirmez.

belli bir seviyeye kadar değil istediğiniz seviyeye kadar yeter. yeter ki iyi lens takın makinenize.

bence yanında verilen 18-55 lensi alın. o size uzun süre yeter. zaten pahalı bir lens değil 100 ytl civarı.. yanında fiyata dahil olarak verilir zaten..

#gurhan_87' tarafından 26.02.2008 10:54:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Şubat 2008, 10:49 - İp: 85.***.**1.191
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada 350 d nin pili batarya galiba aa pil değil o gider değil mi uzun müddet
onlar sorun çıkarıyor mu

(şimdi bağıracaksınız biliyorum yeterrrr bee diye

Tarih: 26 Şubat 2008, 10:55 - İp: 88.***.**8.154
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

ben bir yıldır kullanıyorum o pilleri. bir sorun çıkarmadı. hala ilk aldığım gibi yani.

yanlız orginal kullanın, yan sanayi asla olmasın.

pil ve şarj aleti yanında ücretsiz verilir size.

demek 350D almaya karar verdiniz. ne mutlu size.

asla pişman olmuycaksınız.

benim fotoğraf galerime bakarsanız eğer hepsi 350D ile çekilmiştir. ve yarısından çoğu ise 18-55 kit lensle çekilmiştir..

Tarih: 26 Şubat 2008, 10:59 - İp: 85.***.**1.191
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

süper ben de zaten onla çekilmiş resimleri incelemek istiyordum.
bu arada bana fotoğraf çekim teknikleriyle ilgili döküman kitap site neler önerirsiniz.
ilk evvelaaa terim sözlüğü gibi bişey lazım

Tarih: 26 Şubat 2008, 11:01 - İp: 88.***.**8.154
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

yanında kullanma klavuzu verilir genelde. verilirse eğer o kitabı iyice karıştırın ilk önce. neyin ne işe yaradığını iyi kavrayın. sonra sadece deneme açamlı bir kaç fotoğraf çekin.

ilk bir hafta böyle geçsin.

ben zamanla bu başlık altına dökümanları toplamaya çalışırım..

Tarih: 26 Şubat 2008, 11:03 - İp: 85.***.**1.191
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim ben bu forumda çok mutlu oldum herkese çok teşşekkür ederim [>:D ]

Tarih: 26 Şubat 2008, 11:06 - İp: 88.***.**8.154