ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Marka Kafayı Bozacam Yardım

ARKADAŞLAR BEN FOTOĞRAFA 18 YILDIR KAFAYI FENA TAKMIŞ BİRİYİM.FAKAT MADDİ İMKANSIZLIKLAR HEP KNDİ SULARIMDA YÜZMEMİ GEREKTİRDİ.HATTA BİR MÜDDET ÇEKMEDİM BİLE.ŞİMDİ İYİ BİR MAKİNA ALMAK İSTİYORUM BAŞLANGIÇ İÇİN. AMA YARI PROFESYONEL OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
NİKON P 5100 İNCELEDİKLERİM İÇİNDE EN İLGİMİ ÇEKENİ NE DERSİNİZ.NE ALAYIM SINRIM 750 GİBİ.TİTREŞİM ENGELLEME ÖZELLİĞİ VE 12 MP OLMASI İLGİMİ ÇEKTİ BİR DE LENS TAKMA İMKANI...
YARDIM NOLU ACİL YARDIM

Tarih: 25 Şubat 2008, 01:56 - İp: 85.***.**1.121
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

ARKADAŞLAR LÜTFEN BANA CEVAP VERİNİZ VE LİMİTİ 800 GİBİ DÜŞÜNÜNÜZ

Tarih: 25 Şubat 2008, 02:29 - İp: 85.***.**1.121
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bu göstrdiğiniz makine kompakt bir makine.lens değişimi olmaz.değişik lenslerle kullanılocak bir makine istiyorsanız dslr almanız lazım ki o da baya pahalı olur gövde olarak. lens giderleride cabası.

fotoğrafçılıkta yarı profosyonel diye bir kavram var mı? yok sanırım. ama profosyonellerin genelde kullandığı (dslr) makineler var. bunlarla çok iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. tabi alınıcak kaliteli lense bağlı. iyi olmayan lenslede iyi işler çıkartabilirsiniz ama bu sizin ustalığınıza ve lensin sınırlarına bağlı.

piksele sakın aldanmayın sakın. çok büyük baskılarda fotoğraf çıktıları almıycaksanız eğer çok gereksiz olur. tabi fazla croplama yapmıycaksanız.

800 ytl civarı bir limitten bahsetmişsiniz. bu dslr-like almanıza yeter bence. ama asla bir dslr ye yetmez. tabi değişik imkanlar yaratılırsa o başka.

size bu bütçeye uygun 1 makine önerme ihtiyacı duydum. ama acele etmeyin çünkü etraftan duyduğuma göre ve teknik özelliklerine göre öneriyorum. hiç kullanmadım.

Fujifilm-FinePix S9600

fiyatı 900-960 ytl arası değişiyor. biraz daha para eklemeniz lazım tabi ki ama belki spot olarak daha ucuza bile maledebilirsiniz bulursanız eğer.

iyi olan, kısaca özellikleri şöyle:
-tamamen dslr ye benzer ama lens değişimi olmaz.(dslr-like)
-9 mp
-iso auto ve 1600 e kadar çıkıyor. (karanlık ortamlarda ışık desteği)
-10 optik zoom (28-300 lense eş değer)
-beyaz ayarı; manuel ve 6 seçenek daha)
-ens. 1/4000 (bence çok işinize yarıycak)
- jpeg haricinde raw çekebilme ( raw ham fotoğraftır ve pc de bozulma olmadan müdahale edersiniz)
-vdeo çekebilir.
-ağırlık 750 g (bu ağırlığı taşırken adeta kendizi profosyonel hissedersiniz)

(iyi fotoğraf çekmek için iyi makineler almak lazım. bu fiyata biraz daha ekleyip dslr de alınabilir di ama onun ekstradam lens gieerleride oluyor. yani bu fiyatın 2 katını bile geçebilir diye böyle bir öneri yaptım.umarım birazda olsa yardımcı olabilmişimdir)

#gurhan_87' tarafından 25.02.2008 08:53:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Şubat 2008, 08:42 - İp: 81.***.**4.224
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

panasonic fz-8 br bakın ben bir ara kullandım gayet kaliteli fotolar çekiyor öneririm fiyatıda gayet uygun spotta 650 700 gibi rakamlara bulabilirsin

Tarih: 25 Şubat 2008, 08:54 - İp: 85.***.**0.186
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

12x optik zoom a sahip

7 mp çzöünürlük

dsr-like

test sonuçları ve kullanıcı yorumları gayet iyi. fiyatı da iyi. güzel makine kanımca

Tarih: 25 Şubat 2008, 09:14 - İp: 81.***.**4.224
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkğr ederim
özellikler gürhan87 çoookk teşeşkkür ederim detaylı bilgilerin için

panasonic fz8 i inceledim size birkaç sorum daha olacak bu makinenin lensi değişebiliyor mu
ayrıca panaromik çekini var mı
ilginize ve yardınlarınıza çok teşekküğr ederim

Tarih: 25 Şubat 2008, 10:45 - İp: 88.***.**2.167
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

hayır değişmez. bunlar kompackt makinedir...

sadece dslr olanların değişir. onlarda baya pahalı ve masraflı oluyor. ama en iyisidirler..

Tarih: 25 Şubat 2008, 10:57 - İp: 81.***.**4.224
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

gürhan87 mrb. dün teknosa da nikon 5100 ı inceledim optik zoomu az ama 12 mp ve titreşimli ortamlarda çekim imkanı var falan çok güzel geldibana
karfo karacasulunun elemanı onun lensini çıkardı gösterdi değişebiliyo harici flaş takılabiliyo dedi o nasıl bir makine sence

Tarih: 25 Şubat 2008, 11:00 - İp: 88.***.**2.167
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

panaromik çekim var mıu bilmiyorum ama pc den rahatlıkla yaparsın.. olmazsa ben yapımında yardımcı olurum sana...

Tarih: 25 Şubat 2008, 11:05 - İp: 81.***.**4.224
ereninanne
ereninanne (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım pc den nasıl oluyo merak ettim bir de senden ricam nikon p 5100 ı inceler misin ama ben panasonic in 12x zoomunu da sevdim.şu anda işteyim kdv beyannamesinin son günü ama ben kafayıb işe taktım

Tarih: 25 Şubat 2008, 11:08 - İp: 88.***.**2.167
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)

alla alla ona nasıl lens takılabilir ki... harici flash takılma yerinide göremedim..

başka biri ilgilenirse sevinirim. benmi yanlış biliyorum yoksa gerçekten doğrumu...

düşünsenize aşağıdaki lensler o makineye nasıl takılabilir..

Tarih: 25 Şubat 2008, 11:08 - İp: 81.***.**4.224