alialuc
alialuc (üye)
İzmir / Amatör

Fikir Verebilirmisiniz ?

Merhaba,

Ben bir Sony A300 kullanicisyim, ama cok aktif ve bu hobisini cok ciddi bir sekilde goturebilenlerden degilim acikcasi. 2 yildir hala kit lens kullaniyorum malum ogrencilik ve artik DSLR icin yanimda daha buyuk bir canta tasimak cok cazip gelmiyor acikcasi bu yuzden makinemi satmaya ve kompakt bir makineye geri donus yapmaya karar verdim gibi. Fotograf makinemiin satis islemi nerdeyse gerceklesti simdi limitim yaklasik 1000-1500 tl ve bu aralikta kompak makinelerin ust sinif ogelerinden birini almak istiyorum. Aklima direk Canon G series ve Panasonic Lumix geliyor fakat sizinde yorumlarinizi almak istedim. ( Hatta bir kosesinde de Sony DSLR A35 var ama neyse)

Bana bu konu hakkinda fikirlerinizi soylermisiniz ve bu fiyat araligindaki secenekleri.

Simdidden Cok Tesekkur Ederim.

Tarih: 12 Haziran 2012, 10:55 - İp: 195.***.**4.254
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

genel amaç için panasonic fz150, canon sx40 yada sony hx100v...en azından vizörleri var...

illaki kompakt gövde dersen, canon sx220/230, sony hx9 veya nikon s9100...
-----------

canon g veya lumix lx serisi kalitelidir ama dış mekan çekimlerinde zoom gerektiğinde yetersiz kalırlar...ayrıca g serisi çok ta kompakt gövde sayılmaz...

ancak "zaten çok zooma ihtiyacım yok" derseniz; lumix lx5, canon s95/s100, olympus xz-1, nikon p300...nikon hem küçük, hem de nisbeten ucuz (650 lira)...

Tarih: 12 Haziran 2012, 14:38 - İp: 176.***.**2.249
  • 1