onderkoksal
onderkoksal (üye)
Ankara / Amatör

D70 Vs 8800

8800 yerine d70 alırsam:
1. 10x zoom'dan olacağım (d70 3.8x)
2. 3 cm macro çekimden olacağım (d70: 38 cm) ve ayrıca başka bir lens alamam.
3. yaklaşık 400$'dan olacam.

d70 yerine 8800 alırsam:
1. Çok iyi resim kalitesinden olacam...

Bana 8800'ün kötü bir kamera olmadığını söyleyin (Çünkü lensin özelliği d70 göre bana daha uygun gibi. Doğada her türlü fotoğrafı çekebilmek istiyorum. Geniş açı ,makro,uzaktan çekim. ayrıca çok iyi kalite gerçekten bana gerek mi)...

ya da bunlardan vazgeç kesinlikle d70 al deyin (ama makina alınca da ek olarak başka bir parçaya para vermek istemiyorum)

...Hangisi?

Fazla zamanım kalmadı arkadaşım aralığın ortasında amerikadan geliyor ve aralığın başında siparişi vermemiz lazım.

Tarih: 21 Kasım 2004, 16:17 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

madem başka bir harcama yapmak istemiyorsunuz o zaman 8800 alın ama hangisi derseniz D70 8800 le kıyaslanamaz bile

Tarih: 21 Kasım 2004, 17:05 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

ABD de d70 e ne kadar diyorlar kit halinde?

Tarih: 21 Kasım 2004, 18:32 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

xder; sen hangisini alirsan daha cok mutlu olacagini dusunuyorsan onu al bence.. ileride fotograf makinen ile cekecegin fotograflari gozunun onune getir; mutlu oldugunu dusun.. simdi soyle.. hangi fotograf makinesini tutuyorsun elinde?.............iste onu al.

Not: soylemezsem catlarim tabii.. amerikada 900 dolar gibi oldugunu soylemistin sanirim D70 setin.. eger oyleyse ayni fiyatta degiller mi 8800 ile? eger arada 400 dolar fark yoksa D70 havada karada 10 tane 8800 bence..

bir kesinlikle baska lens almam deme.. nereden biliyorsun allahaskina almayacagini? seni bir sararsa fotografcilik bence bir degil iki-uc tane de alirsin, soylemedi deme..

iki, cok iyi kalite kime yeter kime yetmez sorusunun cevabini yine kisinin kendisinin vermesi gerekiyor.. bana sorarsan; 8 megapixelli digicam'e para veren adam zaten fotografin kalitelisini cekmek istedigi icin bu parayi verip aliyordur.. neden daha ucuz 10x zoom'lu modellerden birine bakmiyorsun? cunku almisken iyisi olsun istiyorsun; almazsan kendini yiyip bitirecegini biliyorsun sonradan.. o kadar para vermisken neden biraz daha ustune koymadim diye kendine kizmayacak misin sonradan sence?

uc, 8800'in lensi genis acili degil bu arada.. genis acili olanlardan minoltanin A200'u var mesela.. yeni cikan modeli.. nikon 8800 gibi 8 megapixelli.. fiyati 8800'e gore daha makul ayrica.. sanirim 7x zoom'u var..

...

yani dedigim gibi hangisini almak istiyorsan onu al xder..

Tarih: 21 Kasım 2004, 22:08 - İp: yok
nba
nba (üye)
İstanbul / Amatör

murat 856'ya
amerikada d70 kit halinde 1250$ civarında...
ben siparişi verdim darısı başınıza

http://www.ritzcamera.com

Tarih: 23 Kasım 2004, 13:52 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

şimdiden hayırlı olsun ne zaman geliyor d70 in?Saygın arkadaşımız abd den 1100 dolar getiriyor ama neyse her işte hayır var...artık güzelim d70 le çektiğin fotoğrafları yüklersin siteyede bakarız...foto yüklediğin zaman haberimiz olsun.

Tarih: 23 Kasım 2004, 17:47 - İp: yok
onderkoksal
onderkoksal (üye)
Ankara / Amatör

ya bende d70 almaya karar verdim...arkadaşım bir siteden aldırcam 1118$'a ...kendisi getircek.... hadi hayırlısı...

Tarih: 23 Kasım 2004, 19:11 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

xder emin ol ki en iyisini yaptın şimdiden güle güle kullan ve hayırlı olsun diyorum..darısı bizim başımıza inşallah bende yaza girerken alıcam daha para biriktirme aşamasındayım...

Tarih: 23 Kasım 2004, 19:48 - İp: yok
majesty
majesty (üye)
İzmir / Meraklı

ya arkadaslar , 8800'da insani cekecek bir suru ozellik var... mesela, simdiye kadar hicbir kamerada gormedigim , ekranin istenilen aciya getirinilebilme olanagi... bu ne d70'te var ne digerlerinde... sizce bu muhim degil mi...? uzaktan kumanda , kucuk pixel , vs vs...
d70 icin extra filtre , daha fazla maliyet , daha kaba goruntu...
(bu son yazdigim cok onemli degil tabiki...)
ne yapacagimi sasirdimmm...!

Tarih: 4 Aralık 2004, 06:59 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

bende tam tersine d70 in görüntüsüne hastayım..Bence onlar çok büyük özl.ler değil..Sen al d70i bak keyifine

Tarih: 4 Aralık 2004, 13:43 - İp: yok
  • 1