celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkiler A60 Yerine Nikon2200

amatör kullanıcılar için a60 yerine nikon 2200 daha mantıklı deilmi???
neden mi? bence daha hafif bir çok 19 otomatik ayarı var ki uraşmak istemeyen amatörler için yeterli olduğu söyleniyo
2 pille çalışıyo ve a60 kadar pili hüp diye içine çekmiyoo(bundan tam emin deilim)
ancak fiyat olarak ve çoğu özelliği aynı..
bu arkilere ne alsak ...prolaşmak istediklerini düşünmüyorum..

Tarih: 10 Haziran 2004, 12:02 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

ha bir de cok inat bir is arkadasım var..sony cybershot p92 sahibi..gözü baska makine görmüyo..illa da sony diyor..anlamadım gitti.

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:35 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

thorin,
Kimse yoğurdum ekşi demez...
Makinan gelir arkadaşınla aynı açıdan , aynı ayarlarla (yaklaşık), aynı uzaklıkta (koşullarda) fotograflarınız çekersiniz... Bilgisayara indirirsiniz... Büyüterek bakarsınız...
Görünen fotograf kılavuz istemez...
Ak fotograf kara fotograf ortaya çıkar...
Yorgan gider, kavga biter...

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:37 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

haklısın sanırım..
bir de herkes yardım etmek isterken kafa karıstırıyo..dün geldi birisi nette bakıyordum makinelere..kodak ın bi modeli hatırlamıyorum tam ismini ama 10x optik var..bu kadar alternatif olmaz yahu...

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:41 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Thorin,
sen ne yapmak istiyorsun...(en önemli soru bu)
30 Metre ilerdeki kuşu(uçan bir martı) çekmek istiyorsan...Yada Güneşin üstünden geçen Venüs gezegenini...o zaman sana 10xOptik Zoom şart(hatta daha fazlası )... steve.digicams ve burkay.digicams ve mckyra.digicams forumlarına bir bak... boş ver sen bütün dünyayı araştır...

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:45 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

abice,
tek bir amac icin aldıgımı düsünüyorum makineyi diyelim ki..ama venüsün günesin önünden gecisine bir defa tanık olacam ve elimdeki makine bunu cekmeyecekse neye yarar diye düsünecem..yani böyle anlık seyler önemli..insan tutarsız bir yaratık..geliverir birden böyle heyheyler..poster basacam lan ben dersin ya da ne bilim carsaf yapacam kendime...bi kere gelir aklına olmadık bisey yapamazsan kalırsın öyle..

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:52 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Thorin ciğim...

McKyra A80 e özel aparatlar takarak zoomun arttılma imkanı olduğu söyledi...(bir yere kadar) forumda yazıyor...
Ama senin hedeflerin büyükse Amme Hizm.stevedigicams en iyiler adlı topic te bütün mak.ler gösteriliyor...
Ne yazıkkı fiyatı düşük makinaların zoomlarıda düşük (3x civarı)

Sen büyük düşüneceksen Canon EOS300D (digital rebel) SLR makina (Türkiyede 2 Milyar üstü) al diyeceğim ama bu sefer çok paraymış diyeceksin...
Ben KodakCX6330 kullanıyorum... Galeri-Sizden Gelenler-Manzara da fotolarıma bak...

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:58 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

tesekkür ederim abice..
sanırım yavas yavas kızdırıyorum seni..sagol..simdi biraz senin makineni incelicem..

Tarih: 10 Haziran 2004, 15:04 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Thorin ciğim ben kızmam (empati nedir öğren psikoloji kit.)

Bende 1996 den beri digital fot.mak. dolaylı yoldan ilgiyim... Türkiyeye gelen ilk dig.fot.makinalarından biri CASIO QV100 u bilfiil kullandım...!! (M.ö.1996 ) işyerinde...

Creative PCCAM600(webcam -fot.mak.*), Nikon775 leride kullanma imkanım oldu...

Kişisel olarak KodakCX6330 var..yoğurdum ekşi...
Otomatik bir makina - Canon A serisi gibi değil,,
Yetenekleri doğrultusunda kullanınca gördüğün fotograflar ortaya çıkıyor..(Birazda senin yeteniğini konuşturman lazım..)

Ben bütün araştırmalarımın sonucunu özet halde veriyorum..Bu yazdıklarım okuduklarımın belkide yüzde biri...

Sana kolay gelsin...

Tarih: 10 Haziran 2004, 15:13 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

bir sivri dilli lik seziyorum
neyse problem degil...senin makineye baktım...fiyatı hakkaten cezbediyor insanı...ama tabi olay başka...şeytan diyor git al 6330..

Tarih: 10 Haziran 2004, 15:19 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Ben şeytanım...

Canon A75-80 all.....

Tarih: 10 Haziran 2004, 15:24 - İp: yok