celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkiler A60 Yerine Nikon2200

amatör kullanıcılar için a60 yerine nikon 2200 daha mantıklı deilmi???
neden mi? bence daha hafif bir çok 19 otomatik ayarı var ki uraşmak istemeyen amatörler için yeterli olduğu söyleniyo
2 pille çalışıyo ve a60 kadar pili hüp diye içine çekmiyoo(bundan tam emin deilim)
ancak fiyat olarak ve çoğu özelliği aynı..
bu arkilere ne alsak ...prolaşmak istediklerini düşünmüyorum..

Tarih: 10 Haziran 2004, 12:02 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Celenli...
O kadar forumda konuştuk... McKyra , ben...
Döndük dolaştık....aynı yere geldik...

Makinayı ne amaçla alıyorsun... (Önemli olan bu..)

McKyra tarzı fotograflarmı çekeceksen (arı, su, çiçek , böcek,şimşek vs.)
adam Canon A80 ile bunları güzel bir şekilde çekmiş...
Otomatik ve manuel farkını defalarca anlatmış forumda...
Ki bende KodakCX6330 full otomatik makina var..(McKyranın çektiği çeşmeden akan su fotografını bir gör)...
Pil olayınıda anlattık..defalarca..

Tercih senin... (Hep aynı lafı söylüyorum)
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz... (Bunuda defalarca söyledim)

Tarih: 10 Haziran 2004, 12:22 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

yahu kendime almıycam en başta demiştim ya birkaç arkadaş alcaz diye adamlar fazla anlamıyo ben birkaç onerdim işte okuduklarımdan.. 3.4.mplik bir makine yerine canon yada nikon olsun fikri çok oturdu bende elemanlara tam birşey sölemek istiyorum. bu konuda son birkaç yorum daha duyuyum dedim..okadar..
kafayı taktım zaten a75 e de şu bizim sınavlar bir bitsin...

Tarih: 10 Haziran 2004, 13:38 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

arkadaşlar açıkcası ben bu işten pek anlamıyorum ama şöyle bir detaylı araştırma sonucu nikon 3200 ile canon a75 arasında kaldığımı daha önce de söyledim.tek fark manuel ayarlar gibi görünüyor..tabi bi de nikonun avantajı var..videoyu süresiz cekmesi..şu an için otomatik bir makine benim işimi görecek gibi..ama ondan sıkılıp manuel ayarları da olan bir makine almam ne kadar sürer..? yani nikon 3200 alıp da 2 gün sonra ulan bir de manuel ayar olsaydı der miyim?

Tarih: 10 Haziran 2004, 13:42 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

McKyra tarzı fotograf çekmek istersen ah keşke manuel ayarlı alsaydım dersin.... Canon amazon.comda en çok satanlarda ilk beşte 3 makinası var...diğer ikisi 130 USD Fuji ve Kodak ...

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:02 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

ya hakkaten birisinin kesin bir dille şöyle şöyle yap demesini bekliyorum..makineyi amerikadan getirtme şansım var..yarı fiyatına tabi ki...siz olsanız ne yaparsınız? garanti pek bişey ifade etmiyor gibi geliyor bana elektronik ürünlerde.

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:05 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Düşük fiyatlı bir şey aldığında üzülmeyebilirsin..
Örnek makinan 200 USD lık, bozuldu 200 USD tamir masrafı çıkarttı.. Yenisi alma imkanı varsa yenisini alırsın... ama makinan 1000 USD lık 500 USD lık tamir parası çıktı...o zaman ağlarsın..
tercih senin...

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:09 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

sanırım bu karar verme sürecinde makine kalitesi fiyattan daha etkili olacak..ben a75 gibi bir makineyi -ki olumsuz eleştirilebileceğini sanmıyorum- 200 dolara alıyorsam bu her zaman iyi bir alısveristir gibi.....mi?

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:17 - İp: yok
celenli
celenli (üye)
İstanbul / Meraklı

iyi güsel iyi bir alışveriş te nerden bu alışveriş...
???
biras bilgilendirsen..

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:24 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Lafın kısası ,,,
1. Dünya ne yapıyor , gözün kulağın açık olacak...(internetten cıızzzz....)
2. Makinan hem otomatik hem manuel çalışacak... ( ah be keşke manuel çeken makina alsaydım..demeyecek )

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:29 - İp: yok
thorin
thorin (üye)
Adana / Meraklı

ne yazık ki alısveris daha kisisel olacak celenli...arkadasım amerikaya gidiyor haftaya...ve elinde bana ait iyi bir makineyle dönmesini istiyorum

Tarih: 10 Haziran 2004, 14:33 - İp: yok