yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

Amerikadan Alışveriş Yardım..

arkadaşlar
benim amerikadan bir arkadaşım martta buraya gelecek ondan canon a610 getirmesini isteyeceğim..butterfly.com
dan alacağım herhalde.

ama bazı sorularım vardı
1.acaba bu mağazaların direkt satış noktaları varmı .
adresleri var ama satış yapıyorlarmı bu adreeslerden?
2. bendeki kredi kartı işbank ın maximum mastercard ı var bu amerikada geçerli mi extra hesap falan açtırmam gerekiyormu paypal falan?
3. buradan sipariş edip arkadaşımın adresine göndersem ne derce güvenli olur?
saygılar..

Tarih: 20 Şubat 2006, 23:52 - İp: yok
seyfipoll
seyfipoll (üye)
Adana / Özel Gün Fotoğrafçısı

Arkadasim senin durumun biraz karisik ne kadar guvenli kimse bilemez.ben almanyadan yaziyorum.senin yapacagin
en kisa yoldan Amerikadaki arkadasina parayi havale et gidip kendi alsin o ordan satis noktalarini arastirip bulur muhakkak vardir. kredi kartina dikkat et her web sayfasina inanma!

Tarih: 21 Şubat 2006, 00:30 - İp: 213.***.**4.36
tradewind
tradewind (üye)
İstanbul / Firma

selamlar,

ben amerikadayim ve butterflyphoto.com dan suana kadar onlarca alisveris yaptim. gayet guvenilir diyebilirim, satis noktasi varmidir bilemiyorum ama ben farkli eyalette oldugum icin tum alisverislerimi internet uzerinden yapiyorum.
Fakat turkiyedeki kredi kartinizi kabul etmeyeceklerdir, zira guvenlik acisindan kargo adresi ile kredi kartinin hesap adresinin ayni olmasini istiyorlar, yani bir sekilde arkadasinla anlasip onun kendi kredi karti ile satin almasini istemen lazim.

simdiden hayirli olsun.

Tarih: 21 Şubat 2006, 00:36 - İp: 128.***.**8.50
okaytug
okaytug (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba

www.iyibey.com dan arayın Türkiyeye yollayan ların arasından arama yapın.Orada tüm gümrük nakliye v.s. sorularınıza yanıt var.Ayrıca güvenlik konusunda da tatmin edici cevaplar bulabildim.Ayırca sipariş ettim Minolta Dynax 3 aldım nakliye dahil 60$ a geldi tertemiz makine süper sonuçlar alıyorum.

Fiyatlar inanılmaz sakın Türkiyeden bayiilerden almayın boşuna

Şiddetle tavsiye olunur

Saygılar

Tarih: 22 Şubat 2006, 13:53 - İp: 85.***.**9.153
kerimtekin
kerimtekin (üye)
İstanbul / Amatör

Bi arkadasimin daha once denedigi baska bir alternatif oneriim sana . www.amerikadaniste.com . Fotograf makinesi degil ama baska urunler getirtti bu site araciligi ile . Gecenlerde http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/5996121.asp?yazarid=18&gid=61 adresinde de konu oldu . Tavsiye ederim ...

Tarih: 28 Şubat 2007, 15:17 - İp: 85.***.**5.168
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

www.amerikadaniste istemesine de, 15 dolar kayıt ücreti var.9 dolar bilmem ne ücreti var.40 yılda bir alışveriş yapmak için değmez.

Tarih: 28 Şubat 2007, 22:11 - İp: 88.***.**9.240
arkan72
arkan72 (üye)
İstanbul / Amatör

Üyelik ücreti var tabi ama gördüğüm kadarıyla değiyor verdiğiniz paraya.

Alternatif olarak bir site daha buldum ben, onun da duyurusunu paylaşayım isterseniz; belki işinize yarar:

Amerika’dan alışveriş yapmak için daima ücretsiz Viadress.com sitesini kullanıyorum çünkü bu site size ücretsiz olarak sanal bir Amerika adresi temin ediyor, böylece istediğiniz Amerikan dükkanından ya da eBay satıcısından alışveriş yapabiliyorsunuz; Viaddress de siparişlerinizi sizin evinize yönlendiriyor.

http://www.viaddress.com adresinden siteye ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. Üyeliğinizin hemen ardından Amerika’daki sanal sipariş adresiniz e-mailinize gönderilecek. Bunun yanı sıra, uluslararası kredi kartlarını kabul etmeyen Amerika dükkanlarından alışveriş yapmak isterseniz Viaddress istediğiniz ürünleri hiçbir komisyon eklemeden sizin yerinize satın alabilir. Bu sistem gerçekten çok faydalı! İnternet sitesine bir göz atın: http://www.viaddress.com

Tarih: 16 Mart 2010, 12:48 - İp: 88.***.**4.3
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

Hadi bee İnanmayın bunlara..
Başıma merakımdan pekçok şey geldi.
Bu amerikadaniste.com a da üye oldum.
Diğerleride bu sitenin kopyası.
Aynı kişiye ait.
Nette iyice araştırın Yemedikleri herze kalmamış.Özel kargo dedikleri nex diye adi bir kargo şirketi var.
O da zaten dhl mi ne onunla getirtiyorlar.Malın fiyatı yüksekse ve yüzdeliklerini vermesseniz bile bile yakalttıyorlar.
Kredi kartından her ay para çekme dedğimiz halde para çekiyorlar.Daha neler neler.
Uzak durun bence ..

Tarih: 16 Mart 2010, 23:44 - İp: 78.***.**3.15
crema
crema (üye)
İstanbul / Amatör

Sizin arkadaşınızın olması büyük bir şans onun adresine ürünü gönderterek alışverişinizi yapabilirsiniz ancak bildiğim kadarıyla bazı sitelerde kart geçmeme gibi bir durum oluyor sadece amerikada ikamet edenler alışveriş yapabiliyor bu gibi durumlarda çeşitli siteler devreye giriyor ben şahsen viaddress 'i kullandım ve memnun kaldım en güzel özelliği ise üye olmanın bedava olması. www.Viaddress.com

Tarih: 18 Haziran 2010, 21:43 - İp: 85.***.**6.34
  • 1