cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

Netleme Problemi

merhaba,

olympus c-765 fotograf makinesi kullaniyorum,manuel netlik kullanisli olmadigi icin otomatik netlikte cekim yapiyorum,genelde once netlemeyi yapar sonra kadraji ayarlar oylecekim yaparim fakat son 1 haftadir makinem 1 netlese 1 netlemiyor hatta bazen abartiyor 1 netlese 2 netlemiyordiyafram oncelikli ayarda cekim yapiyorum fakat otomatik cekim modunda daha kolay netleme yapiyor.acaba makinedemi bir bozukluk mu var?
9 aydir kullaniyorum ve bu sorunla dahaonce neredeyse hic karsilasmadim.
genelde zuum 10x oldugu zaman boyle bir sorun ile karsilasiyorum ayni bolgeyi zoom suz gayet iyi netliyor.
bunu kontrol etmemim bir yolu varmidir?

bilenler yardimci olursa sevinirim.

isiginiz bololsun.

#cio' tarafından 17.05.2005 20:20:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mayıs 2005, 20:20 - İp: yok
ozka
ozka (üye)
Ankara / Amatör

merhaba,
benimde c770 var yeni aldım. amatörüm makinenin türkçe kullanım klavuzunun almamasıda çok kötü. sizin sorununuz bendede var 1. 2 netlemiyor uzunca bir beklemede uygun bir ışık bulur bulmaz (açısını değiştirdiğinde) netliyor ama sanırırım bu diğer makinelerdede var nede olsa tam prof bir makine değil.

Tarih: 24 Mayıs 2005, 21:58 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba;

Makinenizde birkaç netleme noktasından seçim yapmanıza olanak sağlayan özellik var mı? Eğer varsa bir deneyin. Ben normal otofokus modunda netleyemediği durumlarda bu modu kullanıyorum ve anında netliyor.

#bitpire' tarafından 25.05.2005 19:06:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2005, 19:06 - İp: yok