itasdemir
itasdemir (üye)
Malatya / Amatör

Hangisini Almalıyım

arkadaşlar ben tüm forumları inceledim ve buradaki tavsiyeler sonucu canon a 520 aldım fakat resimleri otomatik ayarda çekiyorum şimdilik resimler net değil sanki üzerine rütuş yapılmış gibi tüm renkler canlı değil bir arkadaşım nikon 4100 almış dışarı çekimleri benimkine göre harika iki resim arasındaki farkı 9 yaşındaki çocuk bile farketti. ama nikon da geceleyin evin içinde kişilerin yüzlerini dağıtıyor hele photoshop ta gerçek piksele alınca resim dağılıp gidiyor insanların yüzleri karıncalanma yapıyor her iki makineyi de gece çekim ayarlarında kullanıyorum. a 520 nin üstün tarafı ise video çekimleri nikona göre çok kaliteli ama bu seferde canon 30 saniye ile sınırlı çekim yaptırıyor. sonuç olarak ne yapacağımı şaşırdım acaba manuel ayarları kullansam a 520 makinam renkleri canlandırır mı yada ben nikon mu almalıyım. belki diyorum nikon 5600 gece insanların yüzlerindeki karıncalanmaları gidermiştir ve video çekimi biraz kalitelidir tam 12 saattir uğraşıyorum olmadı yardım ederseniz hem teşekkür edicem hem de dua

Tarih: 12 Temmuz 2005, 08:57 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Fotoğraflarda netliği sağlamak çok kolay değildir bunun için mümkün olduğunca makinayı sabit bir yere yada üçayağa bağlıyarak ve kendi kendine çekim özelliğini kullanarak çekim yapın yada manuel modda yüksek çekim hızınıda seçebilirsiniz ancak bu çeşitli parametrelere bağlı olarak değişkenlik gösterir renk canlılığı (doygunluğu)na gelince buda çekilen nesnenin yerin yada kişinin yeterli ışık almasıyla ilgilidir çektiğiniz konunun iyi ışık almasını sağlıyacak bir ortam yaratın.

Son olarakta 12 saat bu işi için çok kısa bir zaman istediğiniz fotoğrafları çekmek için çok uzun zaman uğraşmanız gerekebilir yılmadan deneyin dijital makinelerin en büyük avantajı bu denemelerin hiçbir maliyet gerektirmemesi

#kobra' tarafından 12.07.2005 15:02:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2005, 14:58 - İp: yok
  • 1