gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Yüzyılın Sözü

Oyun bitince şahta piyon da aynı kutuya konur..
Bu söz Son yüzyılın sözü seçilmiş..Gerçekten çok etkileyici,Hayat bir oyun,güçlüsü,zengini,fakiri ölümden sonra aynı tabuta girecek..Bu sözle birlikte aklıma Can Dündarın bir romandan okuyupta alıntı yaptığı bir yazı aklıma geldi,,
Şöyle demiş,,Kendinizi kötü hissettiğinizde 10 dakikanızı ayırıp öleceğiniz zamanı düşünüp kendinizi iyi hissedin,,bir an ne alaka diyorsunuz..bunu düşünüpte nasıl bir insan kendini iyi hissedebilir..Aslında olay şu..o anda öleceğin zamanı düşünüp,kendini mussalat taşında hisset,sevdiklerin karşında sana bakıp ağlıyor,haykırışları ağıtları dinliyorsun,,hakkında söylenen sözler kulağına çarpıyor,kötüsüyle iyisiyle ama kimseye cevap veremiyorsun..Hataların olmuş fakat ölmüşsün düzeltecek hiçbir zamanın yok,,o an kahr ediyorsun,,en son kimi kırdıysan ondan özür dileme şansın bile yok..Çocuklarını görüyorsun karşında ve çok sevdiğin eşini düşünüyorsun onlarla keşke daha fazla zaman geçirseydim diye,,annen karşında bin perişan..dayanamıyorsun ama malesef sen ölmüşsün...
Şimdi rahatla,,çünki 10 dk bitti ve sen hayattasın,,nefes alıyorsun,,halen çok zamanın var hataların için..sevdiklerine sarıl ve onları ne çok sevdiğini defalarca söyle
Evet işin özü şu,,bu hayatta çok şeyle karşılaşıyoruz,önemli olan bu hayatı ne denli güzel yaşamak,,zenginlikte yoksullukta gidilecek yer aynı..Sadece sevin,,etrafınızdakilerde sizi sevsin,,sevgi büyüktür,,sevgi kutsaldır..sevgiyle kalın..

Tarih: 30 Ağustos 2006, 13:07 - İp: 85.***.**4.246
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Sonunda Can Dündar çözdü demek ölümün sırrını.
Can Dündar ölmediği halde, öldü zannedilerek tabuta konan bir adamın hissettiklerini anlatmış. Ben sadece güldüm.

Tarih: 4 Eylül 2006, 16:11 - İp: 213.***.**5.242
ad devrim
ad devrim (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar Gordi.

Benim de ödülden kastım herhangi bir para armağanı değildi zaten. Bir şeyin birinci seçilmiş olması dahi bir ödüldür. Ve bir şey birinci seçilmiş demek için onu birilerinin seçmesi gerekir. Bu birileri de önüne gelen kimseler olamaz. Bir organizasyon olur. Bu bünyede çeşitli seçimler yapılır. Ben sizin sözünün ettiğiniz seçimden bunu anladım.

Her gazeteci ben şu sözü birinci seçtim derse ortalık en iyi sözlerden geçilmez olur. Ben de yineliyorum böyle bir ödülü daha önce duymadığımı. Bir şey yüzyılın bir şeyi seçilmiş diyebilmek için, hele ki bu bir edebi söz ise, bu önemsiz, üzerinde durulmayacak şey değildir. Kaynağından emin değilsek, veya unutmuşsak, doğru olduğu takdirde önemli olacak bilgileri paylaşmamak en doğrusudur. Bir edebi söz önemlidir. Onun birinciliğinin kaynağını unutmak ya da bilmemekse çok daha önemli. Eğer biliyorsanız lütfen yazınız.

#ad devrim' tarafyndan 04.09.2006 16:24:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Eylül 2006, 16:22 - İp: 81.***.**1.213
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Vallahi ad devrim bir arkadaş mail attı bana bu yazıyla ilgili,,bende düşündüm mantıklı geldi olabileceği hakkında,,buraya taşıdm konuyu,,bitpire can dündarın değil bu söz,,o bir romanda okumuş bu yazıyı..ayrıca ölümden bahsetmiyor burda,,yaşamın güzelliğinden felan filan..aslında şu var ortada,,fikir ve algılamak.benim bu söz(oyun bitince şahta piyonda aynı kutuya konur)çok hoşuma gitti,,can dündarın yazdığı yazıda,,,sizlerin katılmamaması bende bir değişklik yaratmadı.Halen yüzyılın bir sözü olabilecek gibi geliyor bu söz..

Tarih: 4 Eylül 2006, 17:35 - İp: 85.***.**6.208
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

bir de bunu tartışıyorduk

Tarih: 16 Aralık 2008, 20:55 - İp: 88.***.**6.33
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

lazut konuyu hortlatınca ben de hortlatmışım. Hazır hortlamışken bi selam vereyim mahalleye. Herkese

Tarih: 17 Aralık 2008, 11:36 - İp: 213.***.**5.242
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kaçın kaçın bitpire hortlamış.

Tarih: 17 Aralık 2008, 11:38 - İp: 88.***.**8.184
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Görmeyeli bayağı değişmişsin. Gözüne noldu geçmiş olsun.

#bitpire' tarafından 17.12.2008 11:49:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2008, 11:44 - İp: 213.***.**5.242
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 17 Aralık 2008, 11:56 - İp: 88.***.**8.184