gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Yüzyılın Sözü

Oyun bitince şahta piyon da aynı kutuya konur..
Bu söz Son yüzyılın sözü seçilmiş..Gerçekten çok etkileyici,Hayat bir oyun,güçlüsü,zengini,fakiri ölümden sonra aynı tabuta girecek..Bu sözle birlikte aklıma Can Dündarın bir romandan okuyupta alıntı yaptığı bir yazı aklıma geldi,,
Şöyle demiş,,Kendinizi kötü hissettiğinizde 10 dakikanızı ayırıp öleceğiniz zamanı düşünüp kendinizi iyi hissedin,,bir an ne alaka diyorsunuz..bunu düşünüpte nasıl bir insan kendini iyi hissedebilir..Aslında olay şu..o anda öleceğin zamanı düşünüp,kendini mussalat taşında hisset,sevdiklerin karşında sana bakıp ağlıyor,haykırışları ağıtları dinliyorsun,,hakkında söylenen sözler kulağına çarpıyor,kötüsüyle iyisiyle ama kimseye cevap veremiyorsun..Hataların olmuş fakat ölmüşsün düzeltecek hiçbir zamanın yok,,o an kahr ediyorsun,,en son kimi kırdıysan ondan özür dileme şansın bile yok..Çocuklarını görüyorsun karşında ve çok sevdiğin eşini düşünüyorsun onlarla keşke daha fazla zaman geçirseydim diye,,annen karşında bin perişan..dayanamıyorsun ama malesef sen ölmüşsün...
Şimdi rahatla,,çünki 10 dk bitti ve sen hayattasın,,nefes alıyorsun,,halen çok zamanın var hataların için..sevdiklerine sarıl ve onları ne çok sevdiğini defalarca söyle
Evet işin özü şu,,bu hayatta çok şeyle karşılaşıyoruz,önemli olan bu hayatı ne denli güzel yaşamak,,zenginlikte yoksullukta gidilecek yer aynı..Sadece sevin,,etrafınızdakilerde sizi sevsin,,sevgi büyüktür,,sevgi kutsaldır..sevgiyle kalın..

Tarih: 30 Ağustos 2006, 13:07 - İp: 85.***.**4.246
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

erdem bizim avatarlara bakanlar da, bunlar ayyaslari olmali forumun diye dusunuyorlardir..
geldim evet.. simdi de gidiyorum.. dslr alma bolumune ben yollanayim en iyisi..

Tarih: 31 Ağustos 2006, 22:51 - İp: 62.***.**2.10
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

hade yiğidim..allah yolunu açık etsin..alah kaza bela vermesin...az sona bende gelecem...çayı koy sen...

pazar beyde kompak bölümüne gidecekmiş...uehuehuheueh

biliyon dslr bölümüne gelemiyo yasııııkkkk

Tarih: 31 Ağustos 2006, 22:58 - İp: 81.***.**1.227
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

muzmin dslr-like'ci arkadasimiz pazarbey..

Tarih: 31 Ağustos 2006, 23:05 - İp: 62.***.**2.10
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

harbiden ya,,şunların sıfata bak önlerinde biralar,,biri iskender biri lahmacun...ramazanda yaklaşıyor hani...ayyaşlar sizi

Tarih: 1 Eylül 2006, 10:53 - İp: 85.***.**9.36
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

gordi

ama ama ama

Tarih: 1 Eylül 2006, 12:10 - İp: 193.***.**7.5
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hik.. birsey mi dedin muratcigim?.. hik.. ben sarhos degilim, tamam mi?.. gel buraya oppecemmmm..

Tarih: 2 Eylül 2006, 17:49 - İp: 62.***.**2.10
ad devrim
ad devrim (üye)
İstanbul / Amatör

Bu yarışmanın adını ve hangi kurumun gerçekleştirdiğini yazar mısın? Merak ettim, çünkü daha önce hiç bir söze ödül verildiğini duymamıştım.

Tarih: 2 Eylül 2006, 18:15 - İp: 85.***.**3.6
malcom
malcom (üye)
İstanbul / Amatör

gordi dostum, sözlerimi kisisel olarak algılamana sasırdım dogrusu! polyannacılık kelimesini "Can Dundar" acıklaması icin yapmıstım. boyle seyler bana inandırıcı gelmiyor.
soz ile ilgili ise: meslegim icabı edebiyatla ic iceyim. bu yuzden boyle bir sozun odul alma olasılıgı neredeyse sıfır. cunku boyle bi yarısma yok. eger var ise ve hangi kurum veya kisilerce alındıgını bize soylersen, bizde ogrenmis ve takip etmis oluruz.
oyle sozler var ki, hangi kritere gore birinci secilir? oyle kisilerce oyle sozler soylenmistir ki, yuzyıla degil, varolusa damgasını vuracak niteliktedir.
inanın emin olmasam soylediklerimden, sizinle boyle bi tartısmaya girme yurekliligi gostermem.
sozlerimide yanlıs anlamayın! yanlıs bilgilendirilmis olabilirsiniz..

Tarih: 2 Eylül 2006, 18:39 - İp: 85.***.**6.245
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Selam Malcom,,ben herhangi bir yarışmadan veya ödül töreninden bahsetmedim..Sadece bu söz yüzyılın sözü seçilmiş dedim,,can dündarın yazdığıda bu söze biraz destek çıktığı için onuda ekledim..Hepsi bu..yani bunun abartılacak ve bahsi geçen konunun araştırlıması yapılacak fazlada önemli bişey yok..ben bir yerden okudum ve buraya okuduğumu yazdım..hepsi bu..ad devrim sende oku bunu çünki ödülden bahsedilmiyor burda,,yani bu sözü söyleyene araba veya külçe altın verilmemiş ben öyle bişey dedemedim zaten..

Tarih: 4 Eylül 2006, 11:44 - İp: 85.***.**6.208
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

İlker öpme beni ya hep içince böyle yapıyorsun,,dunesea adam sen çıkartın yoldan..sanada sıra gelecek

Tarih: 4 Eylül 2006, 11:47 - İp: 85.***.**6.208