pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vurun Bunları

Bıktım artık haberlerde çoluğu çocuğu apartmanın çatısına çıkıp aşağı atmakla tehdit eden pisikopatlardan.
Gelişmiş , insan haklarına saygılı batı ülkelerinde hiç affetmiyorlar. Anında keskin nişancılar vuruyo bunları. Fakat bizde zor tabi. Bizde olsa sözde aydınlarımız , basınımız ve muhterem yargımız anasını beller bu polislerin. Valla utanıyorum bu halden.
Vurun gitsin bunları. YAzık değilmi o bebeciklere. Onlarınki can değilmi.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 21:06 - İp: 88.***.**6.197
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ben aslında polisin ya da jandarmanın suça müdahele etmesi ve sonrasında savcı kısmında yaşananı merak ediyorum. ne zaman bir polis veya jandarmayla konuşsam konu ne olup ediyo buraya geliyor. şimdiye kadar memnun olanını görmedim

#eraycanli' tarafından 04.05.2008 23:43:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:43 - İp: 81.***.**7.8
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

savcı ve hakimlerin suçun oluşumu aşamasında bir yetkileri yok .
savcıların suçu önlemek gibi bir görevleri de yok . savcının işi suç işlendikten sonra başlar zaten .

polisin klasik mazeretidir ''biz yakalıyoruz savcı salıyor'' derler. salmak zorundadır da ondan salıyordur. yasa ne derse o . yoksa savcılarımızn yetkileri olsa herkesi içeri tıkarlar

kişi hak ve hürriyetleriyle kamu düzeni arasında hassas bir denge kurmak zorundasın , yoksa polis devleti olursun.

ben polisin yasaları bahane ettiğini düşünüyorum. sen suçluyu yakala, senin görevin o . 50 tane evi soyup yakalanamayan hırsızın yakalanamamasının nedeni savcı değil polistir mesela .

ne yani, yakalasak ne olacak , nasılsa salacaklar diye bir zihniyet mi olacak ?

ama şu var. özellikle Özal döneminde infaz kanunlarıyla suçluların aldıkları cezaların büyük kısmı eridi.
eski kanun döneminde 1/3 ünü ancak yatıyordun .

yeni ceza kanunu da çok sert bir yasa sayılmaz. türkiye için fantazi niteliğinde şeyler var. en son hkmün açıklanmasının geri bırakılması diye bir şey çıkardılar. bunu çıkaran meclisin üyelerinin 1/4 ünün hukukçu olmasını anlayamıyorum .

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:53 - İp: 85.***.**2.3
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

neyse hadi ben kaçıyorum , pazarbey rahat etsin ,10 gün yokum .

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:54 - İp: 85.***.**2.3
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aha bizim eski tüfenk kızıl gelmiş. HEp bunların yüzünden zaten. Polis ne yapsa suç bunlara göre.
Bunlar niki ile müsemma oluyor nedense.
Uygulamada böyle bir işi yapan polisi anasından doğduğuna pişman ederler.

Tarih: 5 Mayıs 2008, 09:24 - İp: 88.***.**7.38
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

pazarbey hukukçu gibi konuş. kahvedeki mehmet usta dan farkın olsun . avukatlığını yaptığın suçluları asmalarını, vurmalarını mı söylüyorsun sen ?

türkiye'de işkence son 6-7 senede ciddi manada düştü bu yasalar sayesinde. kolluğa sınırsız yetki verirsen neler olacağını sen de biliyorsun .

hayır demokrasi diyorsunuz , sonra polis keskin nişancılarla milleti vursun diyorsunuz. neden vuruyor keskin nişancılar ? damdakini ikna edip indirmek daha kansız bir yol değil mi ?

Tarih: 5 Mayıs 2008, 10:47 - İp: 81.***.**7.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bufalo yazdıklarını okuyunca gerçekten utandım. Ne yani para kazanıyoruz diye suçlular ortalıktamı gezsinler.

Tarih: 5 Mayıs 2008, 11:22 - İp: 88.***.**7.38
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

tabi vurursan çocuk hem babasız kalıcaktır tabi öle babayaşasa ne olur (saglam bi ikilem)

Vurursan ......
Sanırım polisin eli alıştımı artık bittik yoldan geçerken gıcık oldumu vurur çocuguyla dama çıkmıştı iki tanede meslektaş görgü şahidi

Valla biz kırk yıldır türbanı çözememişiz bak ne alakasız bi topikte bile karşımıza çıkıyor Pazarbey olaya aslında duygusal yönden yaklaşıyor ondan sebep böle yanlış anlaşılma oldu tabiki öle bi şeyin olmasıı imkansız şu an gördügümüz kadarıyla....

#eskidost03' tarafından 05.05.2008 13:11:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2008, 13:08 - İp: 85.***.**4.223
mekici
mekici (Objektif)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

H.z Mevlana ,H.z Hacı Bektaş gibi gönül sultanlarının yaşadığı bu topraklarda,bu kültürde öldürmek lafı ancak mukaddeslerimize saldıran düşmanlar için telaffuz edilebilir.
Kötü insan yoktur.Kötülük yapan insan vardır.Bizim davranışlarımız toplumun geneli içerisinde bir şey ifade etmesede ,yakın çevremizden başlayarak bu sevgi ve hoşgörü halkasını genişletmeye çalışmalıyız.Halkalar birleştikçe araya karışan olumsuzluklarda zamanla azalacaktır.
Siyasetten başlayan kendi insanını öteki yerine koyma anlayışı ülkemizi ne hallere getiriyor görüyorsunuz.YAŞI 40 ve ÜZERİ olan insanlarımız gördükleri bu filmi niye seyrediyorlar,inanıp peşine düşüyorlar anlamıyorum.gençleri neden uyarmıyoruz.birileri bizimle dalgasını geçiyor,köşeden bakıp kıs kıs gülüyor.Basın buna öncülük ediyor.
bırakalım bu vuracaksın,kucaklayacaksın edebiyatlarını dostlarım.İnsana insan gibi davrandığınız ölçüde karşılık alırsınız.İnsani hassaları kaybolmuş mahlukları ise kanunu gevşetmeden,sündürmeden iltimas etmeden uygulayarak en şiddetli cezalarla cezalandıracaksınız.Aynı trafik suçunu türkiyede yaparsan 3 kuruş ceza öder gidersin.Git avrupada işle bakayım aynı suçu...ehliyetini alırlar 2-3 aylık maaşını ceza ödersin yada hapishane....
bilmediğim konularda fazla ahkam kesmekte istemiyorum.
Bu vatanın insanı başını örtene kin kusuyor maalesef...10-20 yıl önce komşu değilmiydi bu insanlar birbirleri ile...Benim anneannemde örtülü diyen kardeşim,madem öyle bırak insanları kendi haline....
kıbrısta yakın doğu ünüversitesinde başörtüsü yasağı yokmuş.baktım türkiyedeki ünüversitelerimizin onda biri kadar bile başını örten yok.Lütfen birbirimize karşı daha sevgi dolu olalım.
Kamyon arkasında yazdığı gibi hani...."KIRMA İNSAN KALBİNİ YAPACAK USTASI YOK..."
Saygılar...

Tarih: 5 Mayıs 2008, 13:33 - İp: 81.***.**9.11
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Tarih: 5 Mayıs 2008, 15:17 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hukuka güven zedelenmiştir. Hemde tamiri mümkün olmayacak tarzda. Bu kötü işte. Hemde çok kötü.
Bu devletlerin tarihlerinde artık son aşamadır diyenlerde var.Allah muhafaza.

Tarih: 5 Mayıs 2008, 16:48 - İp: 88.***.**7.38