pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vurun Bunları

Bıktım artık haberlerde çoluğu çocuğu apartmanın çatısına çıkıp aşağı atmakla tehdit eden pisikopatlardan.
Gelişmiş , insan haklarına saygılı batı ülkelerinde hiç affetmiyorlar. Anında keskin nişancılar vuruyo bunları. Fakat bizde zor tabi. Bizde olsa sözde aydınlarımız , basınımız ve muhterem yargımız anasını beller bu polislerin. Valla utanıyorum bu halden.
Vurun gitsin bunları. YAzık değilmi o bebeciklere. Onlarınki can değilmi.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 21:06 - İp: 88.***.**6.197
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yetkileri olmadıgından boyle bişey yapmıyorlar buyuk ihtimalle,birinin onune gelene cop vur gaz sık demesini bekliyorlardır.ozaman serbest hersey..
ayrıca polis bu kişiyi vurunca birde mahkemelerle ugrasacak belki meslek hayatı bitecek vur demekle olmuyor,polisinde yasalarla calıstıgını unutuyorsun heralde pazarbeyı...
sen daha iyi bilirsin mevzuatı kanunu falan..

Tarih: 4 Mayıs 2008, 21:20 - İp: 78.***.**8.243
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Gaijin bende onu diyorum zaten gaijin. Bu zavallıların elinden gelen birşey yok. Bİzim hakim ve savcılarımızında müthiş bir antipatisi var polesi karşı. Bu sebeple acil olarak kanuni düzenlemeler yapılmalı.
Amerika ve avrupa bu bakımdan son derece acımasız.Acımasız derken düzeni sağlamak adına acımasız. Mİnnacık bebeklerin ne günahı var.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 21:24 - İp: 88.***.**6.197
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

amerikadada polisler abartıyor işi,,ozellikle zencilere karsı..
iki sekildede bir tarafın suistimaline ugruyor ne yazıkki.
gonul isterki bunlara gerektigi gibi mudahale edilsin hatta gerekirse yetkileri biraz daha geniş ozel polis birimleriyle..
gerci onunda sakıncaları olabilir..bilmiyorum..

Tarih: 4 Mayıs 2008, 21:29 - İp: 78.***.**8.243
agro
agro (Üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Tarih: 4 Mayıs 2008, 21:33 - İp: 88.***.**1.14
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

abi neyin üzerine bunları yazdın bilmiyorum ama aklıma eskiden okuduğum bir kitaptaki bi bölüm geldi. Yılmaz Tekin'in Bir Gizli Servis Mensubunun Anıları serisinin üçüncü kitabı, bu kitapta yurtdışında görev yaptığı sıradaki anılarını anlatıyor, tavsiye ederim güzel bir seridir. biraz da mizahi bir dille anlatıyor, hiç sıkıcı değil.
bu kitapta da benzer bir olay var. Alman Polisinin uygulaması hakkında fikir verebilir:
(en kısası fotoğrafını çekmek )

Tarih: 4 Mayıs 2008, 22:39 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Jaaa

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:02 - İp: 88.***.**6.197
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

evet kısa bir aradan sonra politikbey yine karşınızda. pazarcım , kuzum al tüfeği çık dağa kolaysa vur da gel . hadi koçum ense traşını göreyim

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:15 - İp: 85.***.**2.3
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sizin gibiler yüzünden zaten böyle oluyo bu işler.
Bİ ara gelmiyordun ne güzel rahatlamıştık.
Politkmiş. Sİzin gibiler böyle şeyleri bile politize etmekle zaten bunlar oluyor.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:20 - İp: 88.***.**6.197
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bufalo Türkiye'de kolluk kuvvetlerinin yetkisi konusunda senin fikrin ne? siz bu işin içindesiniz sonuçta, merak ettim

#eraycanli' tarafından 04.05.2008 23:22:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:21 - İp: 81.***.**7.8
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

eraycanlı, keskin nişancıların damda insan vurduğu ülkeler gelişmiş ülkeler değil az gelişmiş ülkeler. pazarbey e bakma sen . İngiltere de polis silah bile kullanmıyor.

brezilya,arjantin gibi az gelişmiş ülkelerde çok olur böyle vak'a lar.

bozuk ,iyi kurulmamış toplumun sonucu .

türkiye nin klasik sorunudur bu , sonuçları neden gibi algılarız. halbu ki sonuç nedenden sonra gelir.

çocuğunu alıp dama çıkacak kadar zor durumda olan insanı düşünmek lazım .

polisin öldürme yetkisi çok katı kurallara tabidir gelişmiş ülkelerde. bu yetkiyi gevşetirsen bir kaza kurşununun kurbanı olabilirsin .

pazarbey gibi faşolarsa önlerine geleni öldürme taraftarıdır . laf ola beri gele . çocuu alıp dama çıkma vak'aları genelde kansız sonuçlanır. ikna , konuşmak yeterli olur.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 23:30 - İp: 85.***.**2.3