eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Türk Filmleri Neden Böyle???

=

#eraycanli' tarafından 03.01.2020 18:43:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2007, 15:35 - İp: 88.***.**8.150
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

turkiyede bu tip seylere destek bulunmaz kesinlikle yapanlarda ufak ufak baslayıp kendi cabalarıyla bişey yapan insanlar..
iki tane yeni turk pc oyunu cıkmıs mesela ben ilgilenmem pek ama oldukca ıyı gorunuyor oyunlar..yapanda kendince yapıyor bazı seyleri..yakupla konustugun yada aynada kendinle konustugun bi anımasyon yap izleyeni cok olur
saka bak asabıyet yapıp gaijin diye konu acma

Tarih: 17 Nisan 2007, 12:47 - İp: 193.***.**3.145
belginakma
belginakma (üye)
Konya / Meraklı

yumurtuya can veren Allahım biberi nasıl yaratmış? Adam öldürürüm ama benden katil olmamı bekleme müslüm abiden seçmeler..hatta Muhterem Nur yaşlı kadın rolünde başinda eşarp önden saçlar beyazken arkadan boyalı kızıl sacları belıne kadar uznmış.Bence Türk sınemasının en berbat olduğu dönemler 80 li yıllar.

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:48 - İp: 88.***.**2.82
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

şimcik olaya nasıl baktıgımız önemli,örnegi şaban filimlerini bilmem kaçyüz defa seyretsekde yine seyrediyoruz,dünyayı kurtaran adam ı 50kere seyretmişimdir halada seyrederim (yenisini degil)

yorumların birinde neyimiz düzgünkü sinemamız düzgül olsun diye bir yorum okudum,katılmıyorum bu kadarına cünkü oyunculugun süper oldugu filimler var.
en basitinden eşkiya bir ekoldur bu konuda.sinema aksiyondan ibaret degil bilakis oyunculuk cok daha önemli,en son sinemda izledigim filim spartalı hadibitsinde gidelim dedigim bir filimdi.aynı zamanda truvadaki ucak,6hisdeki mikrofan ve daha bircok hata milyondolarlık projelerde aylarca süren cekimler sonucunda ortaya cıkan filimlerde bile olabilyor.

bu arada oyunculukdur sinema diyorsanız size şiddetle uzakdogu sineması tavsiye ederim(kore özellikle)
kore filimlerinden bazıları;
old boy (yaşlı genç)
bing jip (boş ev)
yay
tageku(tam böle yazılmıyabilir kore savasını anlatıyor)

ben türk filimlerini seviom valla,özelliklede eskilerini.al işte çiçek abbas krizim geldi bugun akşam izleyim eve gidergitmez.
kuzu kurdun yol fordun
asıksan al sazı söförsen bas gaza
sollama beni sollarım seni
bölemiydi yawww neyse akşama izliim [>:D

Tarih: 17 Nisan 2007, 17:26 - İp: 81.***.**1.62
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

bu arada kaset kapakları bomba cok güldüm yaaaaa
süperlerrr
hele burnuyla
üflemeli calan abi
stüdyoda donla poz veren manisa tarzanı kılıklı genc arkadas
süperr süper

Tarih: 17 Nisan 2007, 17:30 - İp: 81.***.**1.62
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

nemrut 6. hisdeki mikrofon gibi hatalar sadece filmin gosterildigi sinemada perdeye gore ayarlanıp ayarlanmamasıyla alakalı bir durum..
soyle acıklamaya calısayım..film 4:3 oranında cekiliyor diyelim..ama3:2 yada 16:9 seklinde oynatılıyor..işte o arada kalan ust ve alt kısımlarda aslında kamera kızagı mıkrofon vs gibi seylerde cekime giriyor..eger filmi kare perdede oynatırsan tamamı mıkrofonlar vs gorunuyor..16:9da oynatırsan gorunmuyor..aslında bu sekil de degil ama sekil yardımı olmadan ancak bu sekilde acıklayabılırım

buarada kibar feyzo davaro cicek abbas ve aklıma gelmeyen gercekten cok sayıda film küçümsenemeyecek kadar iyi filmlerdir..

uzakdogu sinemasını bende severim..oyunculuga agırlık veren ve kaliteli işler ureten kendine has yonetmenleri senarıstleri olan bir sinema..old boy=ihtiyar delikanlı

Tarih: 17 Nisan 2007, 19:42 - İp: 88.***.**7.97
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

ihtiyar delikanlı=yaşlı genç
türkce gajin malum bir sürü cevrimi var ,ne zengin bir dilimiz var.
ne kıvırdım ama
ben bilmem gajin mikrofonu yok orandan yok bilmem neden,ne işi var orda

Tarih: 17 Nisan 2007, 21:03 - İp: 81.***.**1.62