eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Türk Filmleri Neden Böyle???

=

#eraycanli' tarafından 03.01.2020 18:43:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2007, 15:35 - İp: 88.***.**8.150
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Bizim eski filmlerde ince alay vardır, açıkça eleştirmektense cahilliğe getirip gizlemişler sanki!...
- Müezzin geç uyanmıştır
- Gelinle damadın acelesi vardır
(doktorlar ve polisleri ti ye alan sahneleri bir hatırlayın bakalım)

Tarih: 14 Nisan 2007, 15:51 - İp: 88.***.**9.151
atacan-95
atacan-95 (üye)
Kocaeli / Amatör

ben de çok karşılaştım.örneğin cünet arkın adama çelme çakıyor adam kansız bir şekilde ölüyor cahillik

#atacan-95' tarafından 14.04.2007 16:00:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2007, 15:52 - İp: 88.***.**3.127
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Mersona katılıyorum.Gelin ve damat acele ile sadece tahiyyat miktarı oturup bitiriyordur namazını.

Tarih: 14 Nisan 2007, 16:20 - İp: 88.***.**0.59
ermanmen
ermanmen (üye)
İzmir / Amatör

turk sinemasi ne zamandan beri var? bu gorusler elbette ister istemez yabanci sinema ile karsilastırma sonucunda oluyor..

bence hiciri bosa veya hata degil aksine hepsi kazanc..
...yenilgilerle basari...

Tarih: 14 Nisan 2007, 16:35 - İp: 85.***.**5.227
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

evet ermanmen bunlar kazanc ama mizah olarak kazanc
emek ve ozveri ile yapilan her film guzel olur bunu cok rahat anlariz. burada maddi imkansizliktan ya da Turk sinema mazisinin kisa oldugundan kaynaklanan sorunlar yok. sallama isler o yuzden (orn: "ayda olmaz bir haftada cekmemiz lazim" -ersan kuneri )
ya da merson'un dedigi gibidir olay. pek fazla bilgim yok.

Tarih: 14 Nisan 2007, 16:41 - İp: 81.***.**7.8
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

eskiden haftada 2 film çekerlemiş,,sinema kazancı iyiymiş..bence bu yüzden fazlada dikkate alınmamış detaylar.burdaki linkdede eski türk müziklerin kaset kapaları var..bi bakın derim.
http://www.herice.com/mail/3080/index.html

Tarih: 14 Nisan 2007, 18:06 - İp: 88.***.**6.71
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

iyide böyle mantıksal hatalar sadece eski filmlerde yokki..
yeni filmlerde de bolca var.. hatta diziler bunlarla dolu.. bulabilmek için birazcık zeka ve gerçekcilik yetiyor.
ama öyle bir pompalama öyle bir uyutma söz konusuki çoğumuz esas konuya odaklanınca saçmalıklara gözümüz kapanıyor...
daha evvelki gün SAĞIRLAR ODASI diye bir dizide gördüğüm abukluğa bakın hele..
1- Jön kahramanımız düşmana arkadan sessizce yaklaşıyor gafil avlayacak.. ama ne sessizlik orasını anlamak güc.. düşman kesin ya sağır yada uyuyor (gerçi nişan almış pusuda gibi görünüyor ya) 2 metre arkasındaki ayak seslerini düşan kayaları kayan taş-toprağın sesini duymuyor.. sonra adamımız arabadaki birine bir şarjör (30 adet) mermi boşaltıyor.. birtanesi arabaya değmeden şöför koltuğundaki ve yanındaki ölüyor..
2- Aralarında 150-200 metre mesafe bulunan ve açık arazideki iki kişi normal ses tonuyla konuşarak birbirlerini duyuyor ve anlıyor...ve birbirlerine acayip gıcıklar dişlerinin arasından konuşuyorlar... telsiz telefon falan yok yani..
hey allahım sen bu senaristlere, yönetmenlere, oyunculara ve set ekibine akıl fikir ver yarabbi

Tarih: 14 Nisan 2007, 18:20 - İp: 88.***.**0.242
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

evet bugun yapilan film/dizilerde de oluyor boyle hatalar. teknik eksiklikten dolayi olsa tamam deriz sineye cekeriz ama boyle seyriciyi aptal yerine koyar gibi is yapmak ta ayiptir yani. sonucta buyuk paralarla yapilan hollywood filmlerinde de hata buluyorlar ama boylesine hic rastlanmamistir heralde.

Tarih: 15 Nisan 2007, 17:00 - İp: 81.***.**7.8
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

ülkemizde ilerleyen bir sektör sinema salonları açıldıkça flimler daha fazla gelir getirir oldu.. ama bıktıracaklar.. aptalca filmler, mesela: emret komutanım şah mat.. dünyayı kurtaran salak adamın salak oğlu.. inan bitmesi için dua ettim.
göbekli, pos bıyıkı drakula..nayır nalan nolamaz. Allah belanı versin nalan.. bu adam senin annen.. nasıl olur flim icabı.. peki ben kimim, sen kimsin, burası neresi.. yoksa sen benim babam mısın... hayır salak ben doktor murat..
KARA MURAT HANGİNİZ..

Tarih: 15 Nisan 2007, 23:41 - İp: 88.***.**3.242
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kısıtlı butce kıt zamanda cekilen turk filmlerindeki hatalar nedense,yuzlerce mılyon dolarlık buyuk hollywood produksıyonlarındaki hatalardan daha cok dıkkat cekiyor..

sacmalık konsuna deginmenin manası yok arz talep meselesi..eski turk fılmleri cogunlukla melodramdır,belli donemlerde olusan egilimler sınemaya yon vermiştir..kahramanlık filmleri,sarkıcı turkucu fılmleri,kucuk sarkıcı fılmleri,mesaj kaygılı,goze soka soka mesaj veren manifesto vari filmler vs.vs..
turk sıneması daha 30 yıl oncesine kadar en cok ureten 3. endustrıyken suanda bu kadar gerilemesinin sebebide yapımcılardır..arz talep dıye dıye halka aynı işleri,ısıtp ısıtıp izletende,senaryoya produksıyona degilde stara,sansasyona agırlık verende onlardır..
tabiki yapımcılarımızın filmci degilde tıcaret adamı olmasıda buyuk etken..enaz yatırıma en cok kar mantıgıyla hareket edince bu tıp eksikliklerın sacmalıkların olması normaldir...zaten bır donem yapılan butun turk filmlerini suanda komedı olarak izlemiyormuyuz..cokda takılmamak lazım

Tarih: 16 Nisan 2007, 00:16 - İp: 88.***.**3.85