dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Tekel İşçileri

arkadaşlar devletin içine çöreklenmiş gruplar var.geçen bir arkadaşım anlattı. samsunda ismini vermediği bir devlet kuruluşunda çalışan bacanağı emekli olmuş . kuruluştan içeri girdim dedi herşey paslanmış,bütün makineler çalışmamaktan paslanmış.fakat onun gbi bir çok arkadaşı iş çalışmayıp devletten bir ay çift bir ay tek maaş alıyormuş.adam böyle 3 tane daire almış.bunun faturası millete çıkıyor.deniz baykal bir gün cem evinde bir gün ise tekel işçilerinin yanında,tamam haklı olanın yanında olalımda çalışmadan milletin sırtından geçinenlerede arka çıkmayalım.onlar çift maaş alıcak diye yükünü niye millet çeksin.

Tarih: 27 Aralık 2009, 23:31 - İp: 88.***.**3.225
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Müfettişler ivedi göreve..

Tarih: 27 Aralık 2009, 23:47 - İp: 88.***.**8.174
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

emekli olun dediler kimse emekli olmadı.... hiç bir iş yapmadan maaş alıyorlar... kurulu bir düzenleri var o bozulacak ama adil olan yapılmalı

Tarih: 28 Aralık 2009, 11:10 - İp: 78.***.**3.28
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

davulun sesi uzaktan hoş gelir.

kendiniz aynı durumda olsanız bu kadar bol keseden sallayabilirmisiniz acaba?

tekel akp den önce çalışıyordu hemde harıl harıl, gürül gürül çalışıyordu.

tekeli bu günkü durumuna o işçiler getirmedi. Alkolü sattılar, sigarayı sattılar.

sattıkları alkollü içkileri 292 milyon dolara satın alan firma kısa süre sonra

devletten satın aldığı tekeli Amerikan firmasına 950 milyon dolara sattı.

Devlet’ten 292’ye alış.

950’ye Amerikalıya satış.

Aradaki fark korkunç.

İktidar bunu ikram etmişti.

İktidarda AKP vardı.

bu arada o insanların gemicikleride yok, ailelerini geçindirmek için.

insan önce empati yapmalı iki düşünüp bir konuşmalı.

Tarih: 28 Aralık 2009, 13:00 - İp: 78.***.**8.148
birolbozkurt
birolbozkurt (üye)
İstanbul / Meraklı

Ayrıca, farklı bir yerde iş imkanı sağlanmasına rağmen bunu bile kabul etmiyor tekel işçileri. Aynen denildiği gibi; Yatarak para kazanma devri bitti.

Tarih: 28 Aralık 2009, 14:08 - İp: 213.***.**6.113
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

tek kelimeyle yazık..

yandaşların bu gözü kara cehaleti beni dehşete düşürüyor.

yazıyoruz yukarıda okuyor sonra bir altına bop başkanının söylediği "yatarak para kazanma devri bitti" diye papağan gibi aynısını yazıyor.

o işletmeler, Atatürkün kurduğu o işletmeler yandaşı olduğunuz parti gelmeden önce harıl harıl çalışıyordu.

sonra bir başkası çıktı "babalar gibi satarım dedi" hatta oğlu için bir gecelik mısır operasyonu yapıldı yatarak para kazandırmayanların memleketinde.

o yatarak para kazanıyor dediğiniz insanların çalıştığı işletmeler 292 milyon dolara satıldı, sonra o 292 ye alanlar 950 milyon dolara Amerikalılara sattılar.

Danıştayın değerinin altına satıldğına dair kararı için tıkla

650 milyon dolar sadece alan firma kazandı. yatarak kazandı bu 650 milyon doları AKP sayesinde.

o 650 milyon dolara bu eleştirdiğiniz, yatarak para kazanıyor dediğiniz insanlar, onların çocukları ve hatta torunlarının bile maaşı çıkardı. devletin parası o firmanın cebine gireceğine bu toprakların işçisinin cebine girseydi keşke. yatarlarsa yatsınlar en azından devlet sosyal devlet görevini yapmış olurdu özelleştirme yerine.

ama bunlar karışık mevzular yandaşlara masal lazım, ergenekon lazım, açılım lazım, bi daha da gelmem davosa lazım.

bilmeden konuşanların memleketinde emekli ol demişler olmamışlar diye yorum yapılıyor, emekliliği dolmayanların ne yapacağını düşünmeden, farklı yerde iş imkanını kabul etmiyorlar diyorlar nereden uyduruyorlar bunları bilmiyorum ama f tipi borozan medyada yazıyordur tahminimce bu insanları 4c ye geçirecekler bu da aldığı maaşların 1/3 olması demek. El insaf ya, Allahtan korkun ya. Bu insanlar gelirlerine göre borca girmişlerdir çoluğu çocuğu okuyan var. empati yapın kendinizi onların yerine koyun, klavye başından sallamak kolay.

Tarih: 28 Aralık 2009, 19:47 - İp: 95.***.**1.91
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

2001 yılında tekel işçilerine ''tepkilerinizi böyle salonlarda değil meydanlarda gösterin jop yemekte yanınızda olacağız'' diyen terörist cenazelerinde ağlamaktan sorumlu devlet bakanı ve başbakan yardımcısı Sayın Arınç'a birileri tekel işçilerinin meydana çıktığını söylemesi gerek.

Tarih: 28 Aralık 2009, 22:39 - İp: 88.***.**4.238
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

atarbey hiçbi fikrin olmayan hususlarda olsun atma.
devletin acilen bu işçilerin cemi cümlesinden kurtulması şart. ilçe tarımlarda çalışan daha doğrusu çalışmayan işçileri bi bilen annatsın.

Tarih: 28 Aralık 2009, 23:07 - İp: 88.***.**7.43
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Benim işçim, benim köylüm, benim memurum, hatta benim zavallı emeklim...
Şimdi hepsi de ah!... vah!... ediyorlar. Bin kere pişmanlar....
Neden?...
Çünkü hepsi de geçen seçimlerde AKP ye oy verdiler...
Bunlardan bazılarına neden verdin? diye sorduğumda,
"Müslüman parti. Onun için oy verdim." Sanki diğer partiler gâvur...
"Başka oy verilecek parti mi var?" Halbuki emekçinin yanında onca parti var.
"İstikrara oy verdim" Özellikle kobi ve esnaf böyle oy verdi.
Şimdi hepsi kan ağlıyor.
Tekel işçilerinden birisi eylemler sırasında elini kesmiş, "bu elimle AKP ye oy vermiştim" diye...
Ya benim açlık sınırında ölümü bekleyen emeklime ne demeli.
Bugün seçim olsa yine gider oyunu AKP ye verir mi? Verir...
Halbuki ümmetçi ve zenginden yana olan bir partinin emekçinin, fakir ve fukaranın yanında olmayacağını bilmesi gerekmiyormuydu?
Belki biliyordu. Ama!?
Sadaka ekonomisi iyi çalışıyor.
Önümüzdeki seçimlerde yine çalışacak.
Artık odun kömür devri bitti. çıta yükseldi. Şimdi evlere dayanıklı tüketim malları dağıtılıyor.
En güzel sözü Aziz Nesin söylemiş. Tekrar etmeye gerek yok. Siz zaten biliyorsunuz.
Işıklar içinde yat Aziz üstad!... Senin büyüklüğünü bu millet geç öğrendi.

#ercan43' tarafından 29.12.2009 00:02:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Aralık 2009, 23:12 - İp: 217.***.**7.196
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

anlatılanlar da şehir efsanesi gibi maşallah.
yattıkları yerden bir ay tek bir ay çift maaş alıyorlarmış. hatta bizim dayoğlunun arkadaşı öyle öyle iki daire almış.

açlığı işsizliği pek seviyor nedense bizim millet.
devletten iş imkanı yaratmasını isteyeceğine işçi düşmanlığı yapmak daha kolayına geliyor. Hepsi sabancının çocuğu heralde bunların.

Tarih: 28 Aralık 2009, 23:22 - İp: 85.***.**6.100
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

devlet elini üretimden çekmeli .bu işler özelleştirilmeli yoksa salla başını al maaşını yapan çok kişi çıkar.bunlar uydurma değil gerçek ,yazık değilmi bu millete bunların yükünü halk çeksin.zarar ediyorsa özelleştir.hemen kara geçer.çünkü özel sektör zararına iş yapmak istemez bunların maaşı milletin cebinden çıkıyor.yeter artık zarar eden kuruluşlar özelleştirisin.

Tarih: 28 Aralık 2009, 23:33 - İp: 88.***.**8.53