kararsiz
kararsiz (üye)
Yurtdışı / Amatör

Stüdyocu Abilerimin Dikkatine

stüdyocu abilerim bilmem size akıl vermem ne kadar doğru olur ama bende bu işi yapmayı düşünen kişilerden biriyim.stüdyo sahibi abilerimin dediği bazı şeyler bence yanlış.meslek elden gidiyor diyorlar.bence elden giden stüdyo fotoğrafcılığı.benim dışardan gördüğüm şey şu.devir teknoloji devri.teknolojiye ayak uydurmak lazım ve iş alanına çeşitli şeyler ekleyip bu mesleği yaşatmak lazım.stüdyo fotoğrafcılığına eklene bilir tarzda olan şeylerden bazıları bence fotoğraf makinası ve kamera bayilikleri alıp satmak (bu sadece makina satımı olarak düşünmeyin bunun içinde bu makinaların çeşitli donanım ve aksamlarıda var ciddi bir para kaynağıda burası oluşturuyor tabi bana göre),bir yerin kamera çekimi ve fotoğraf çekimini alıp bunu güzel şekilde kurgulayıp müşterilere sunmak ki özellikle benim gördüğüm kadarıyla bu işte çok iyi derecede para var...
abilerim umarım benii yanlış anlamazsınız bende dört seneden beri bu işin içindeyim kafamda oluştuğu kadarıyla da bu tarz bir iş içine girmeyi düşünüyorum.
sakin beni yanlış anlamayın berki yanlış ve hatalı olduğum yerler vardır.yazacağınız şeyler ile varsa olan hatalarımı düzeltmeme yardımcı olabilirsiniz.
sürçü lisan ettiysek af ol.
saygılarımla...

Tarih: 27 Nisan 2007, 16:42 - İp: 81.***.**8.107
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bi kere bu başlığı yanlış yere açmıssın
ikinci kere ben stüdyocu değilim niye cevap yazıyorum..
üçüncü kere bu konuyu geyiğe çevirsem sana ayıp olacağı kanısındayım.. o kadar alttan alıp af dilemişsinki.. her yanlış anlamayın uyarında yanlış anlamamak için çaba sarfettim..sonunda ne anladığımıda karıştırdım

karasiz girişimcilik ve heves iyi bişeydir yav.. hevesini kırmayım ben senin. doğru yoldasın devam et kardeşim..
allah hayırlı ve bol kazanç versin sana...

Tarih: 27 Nisan 2007, 18:23 - İp: 88.***.**6.168
kararsiz
kararsiz (üye)
Yurtdışı / Amatör

bu siteye yeni üye olduğum için hangi konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemiyiyorum.ayrıca yazmış olduğum yazıyı okuma zahmetinde bulunduğunuz için size teşekkür ederim...

Tarih: 27 Nisan 2007, 18:44 - İp: 81.***.**8.107
darkphoto
darkphoto (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım gerçi abilere seslenmişsin ama ben de yazamadan duramayacağım... hevesini anlıyorum çünkü ben de öyleydim okurken... ama diğer açtığın konuda da yazdığım gibi Türkiye de gerçekten ciddi problem yaşıyor stüdyolar... Teknoloji diyorsun; zaten bu teknoloji bu hale getirdi ya.... artık insanlar hatıra amaçlı çektikleri fotoğraflarını evlerinde bilgisayarlarında saklıyorlar ve sadece kendilerine lazım olanı bastırıyorlar... öte yandan evde baskı yapabilme olanakları da var... evde baskı olanakları da çıktı çünkü.... vesikalık; şimdi birçok resmi kurumun kendileri çekiyor vesikalıkları... bilgisayar ortamında dosyalarına aktarıyorlar... geriye kalan düğün fotoğrafları... bunlar ayakta tutuyor ve makina satışları da var tabii... geçen hafta bir yer devrediyordu gayet de uygun fiyata... gittim gördüm ama hala tereddütteyim... çalıştığım yere milyarlarca lira harcanmış zamanında... Türkiye nin ilk plato stüdyosu... büyük bir yer ve marka... ama çevremdeki birçok işletme kapattı... çünkü yurdum insanı fotoğrafçı oldu... bilmem kaç megapixel makinaları var ellerinde... bilgisayarlarında photoshop... ben eğitim ve meslek hayatımla birlikte 11 yıldır bu işteyim... Karanlık odasını da biliyorum,manuel film banyosunu da,photoshopu da,digital baskıyı da... ama benim gibi birçok insan da biliyor bunları... ben boşuna okumuşum diyorum çoğu zaman... umarım hayallerin gerçekleşir... saygılar...

Tarih: 27 Nisan 2007, 19:08 - İp: 85.***.**2.240
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ben sana diğer topicte cevabımı vermiştim. onu bi daha oku. ama yanlış anlama sakın.

Tarih: 27 Nisan 2007, 19:47 - İp: 85.***.**5.121
kararsiz
kararsiz (üye)
Yurtdışı / Amatör

okudum hocha abicim görüşüne saygı duyarım...

Tarih: 27 Nisan 2007, 19:57 - İp: 81.***.**8.107
  • 1