by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Rockerler Buraya[:)]

Rockla ilgilenen Rock müziği seven arkadaşlar tanışalım

Not;
Bir önceki başlıkta Rockçılar yazmışım onu Rockerler olarak düzelttim.Kusuruma bakmayın

#by_phtogpr' tarafından 23.09.2006 18:30:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mart 2006, 13:22 - İp: yok
countess
countess (üye)
İzmir / Amatör

ben de burdayımmmmmmmm duman cranberries çilekeş ...vb seviyorum system of a down eskiden dinlerdim ama artık kesinlikle dinlemiyorum hele o holly mountains'dan sonra bi de apocalyptica var hayranıyım harikalar...

Tarih: 21 Eylül 2006, 20:27 - İp: 88.***.**3.45
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili buffalo
hakikaten de metallica ölüyor hatta neredeyse öldü diyebiliriz ben yıllardır metalica dinledim ancak çıkardıgı son albüm hard rock(bizler black metal beklerken) idi ve hüsrana ugradık malesef ki çıkarıcagı yeni albüm de bundan farkı olmıyacak gibi

Tarih: 21 Eylül 2006, 21:08 - İp: 85.***.**0.162
aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

evet değişen şeyler var metallica'da..ama sanırım herşey doğal....ne yapsalar saygı duynaktan öteye gidemiyorum..çünkü, belki gören olmuştur, burada fotoğraflara yorum tadında eklediğim şiirlerimi hep metallica dinleyerek yazdım zmanında- ne gariptir ki....
elim hala o eski şarkılara gider...mercedes gibi, bir çok özgün şeyi ilk onlar yaptı gibi gelir bana....93'deki ilk konserde yaşadıklarım hala hayatımın en güzel anıları arasında...

yeni nesil bence o kadar şanslı değil.....

Tarih: 21 Eylül 2006, 21:35 - İp: 217.***.**2.6
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili aattaa söylediklerinizin altına imzamı atarım.Evet gerçekten de onlar hep ilkler yarattılar ve onlar rock müziğin idolü oldular.ben günü 3ve ya 4 saati metallica dinlerim ve hiç de bıkmadım

not:bu arada ben mercan dede hastasıyımdır duyurulur
şimdi demeyim hem metal hem de tasavvuf nasıl dinliyorsunuz diye valla bende anlamadım ama mercan dedenin parçaları hakikaten de insana huzur veriyor

Tarih: 21 Eylül 2006, 21:42 - İp: 85.***.**0.162
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

dinlediğim ilk metallica şarkısı'' harvester of sorrow''
idi. çok uzun zaman oldu sanırım, sene 1991 olmalı. ben o zamanlar 13-14 yaşında bir çocuğum. şarkıyı ilk dinlediğimde verdiğim tepki şuydu''bu şarkı ne zaman başlayacak?''
gerçekten çok uzun ve efsanevi bir girişi vardı o şarkının. sonra belki 1000 kere dinledim o şarkıyı.

benim metallica maceram öyle başladı.
sonra black albümü çıkardılar. allahım, o ne biçim bir albümdü.
ama öncesini daha çok severim.

ilk albümleri, ne acayiptir, eşi benzeri yoktur. the four horsemen(mahşerin dört atlısı), seek and destroy.kill am all hala apayrı bir yerdedir benim için.

ikinci albüm ride the lightning... fade to black. kaç kere dinledik bu şarkıyı ve hala da dinleriz. hiç bıkmayız. ne biçim bir şarkıdır. insana öylesine bir hüzün verirki. metallica nın kendini aştığı bir şarkıdır. the call of cthulu. yok, böyle bişi yapılmadı . yapılamazda.

master of pupets. ne şahanedir ama. senatoruim. lepiar mesiah, orion. tabi efsanevi basçının da son albümüdür bu. öldü. biliyorsunuz.

and justice for all. baştan sona , her notası ve her tınısı. muhteşemdir. tek eksiği bas gitarlardır ki, bu da normal. ondaki to live is to die, kanımca gelmiş geçmiş en iyi metallica şarkılarından biridir. 10 dakika süren bir şölen, aşılamaış bir şarkı. coverini bile yapmaya cesaret eden çıkmadı. öylesine güzeldi ki.

sonrası malum, başarılı black albümü. load, reload, st. angere giden yol.
ben aslında o albümleri de sevdim, çok da dinledim. ama en az st.angeri dinledim diyebilirim.

metallica belki de asla eskisi gibi olamayacak.
ama yine de gelmiş geçmiş en büyük metal grubudur benim için. o eski şarkılar yok mu?
the four horsemen, seek and destroy, master, lepiar mesiah, orion, one, harvester of sorrow, to live is to die, enter sandman, çanlar kimin için çalıyor, escape, fade to black....
saygım sonsuzdur. kendilerine yapılan eleştirilerin çoğunu hak etmediklerini düşünüyorum. ve herkesin aksine en sevdiğim adam o grupta jimijames hatfield yani.

yeni nesil rock gruplara düzülen methiyeleri görünce şaşırıyorum. asi görünümlü değil iyi ailenin eğitim görmüş yakışıklı çocuğu fornatındaki bu bebelere o kadar övgü düzülüyor ki bunları görünce ulan bizim nesil cidden şanslıymış diyorum.

benim naçizane fikrim son büyük grubun nirvana olduğu yönünde. o grup da trajik bir şekilde ölünce rock da onlarla birlikte öldü bence.

rock şu an avril e kaldı ki, bu şirin kıza kolaylıklar dilliyorum.

Tarih: 22 Eylül 2006, 10:48 - İp: 85.***.**1.16
greeny
greeny (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar bende bir rock,blues sever olarak bazı grupları tavsiye edebilirim. Cactus,Thin Lizzy,Atomic Rooster, James Gang, Grand Funk Railroad,Steppenwolf,Edgar Brougton Band,Roy Harper'ın HQ albümü....

Tarih: 22 Eylül 2006, 11:51 - İp: 88.***.**5.236