lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Pazarbeyin Gezme Sorunsalı

Yahu kendimi durduramıyorum..İki günlük tatilde 5 günden daha fazla yorulkuyorum..Sürekli gezme gezme gezme..Ama nereye kadar?

Pazarbeyin hatırına bi yardım?

Tarih: 29 Aralık 2008, 00:10 - İp: 88.***.**7.70
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi satrançta sıkıcı oyun keza.
ben tavlada bile darlanıyorum.

Tarih: 8 Ocak 2010, 19:17 - İp: 85.***.**5.42
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ufakken akşama sabaha düşünürdük bu oyunda, ee nede olsa vakit boldu ozamanlar. şimdi insanlar saat başı ücret aldığını hesaplıyor. bu oyunda bedavaya geliyor mantığıyla yaklaşılıyor çoğu yerde (bende buna dahilim)

şimdilerde go diye meşhur bir oyun varmış. bu oyunun adınıda 5 yıl öncesinden duymuşluğum var ama oynamak nasip olmadı. çok zevkli diyolar.

Tarih: 8 Ocak 2010, 19:25 - İp: 88.***.**4.40
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Yok abi...Satranç üstüne başka oyun tanımam.:Tavlayı da severim ama bana bazen çok sıkıcı geliyor..Ne yaparsam yapayım bir türlü istediğim zararın gelmemesi çok kötü..İnsana ümitsizlik veriyor..Ama satranç öyle değil..

Sevgili remi go nedir bilmiyorum ama ingiltere ve abd de yılda baya bi gencin öldüğü boğmaca oyunu var duydun mu..Sakın o olmasın bu bahsettiğin..
Eğer öyleyse aman aman diyorum..

Tarih: 8 Ocak 2010, 22:11 - İp: 88.***.**4.83
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

amerikan işlerini bilmemekle birlikte go oyunu hakkında ufak bir bilgi verebilirim.

go nedir?
http://tr.wikipedia.org/wiki/Go
tahta üzerinde oynanan iki kişilik bir strateji oyunudur. Go çok eski bir oyundur. Çin kökenli olmasıyla birlikte bütün Doğu Asya'da tanınır ve oynanır. Oyunda siyah ve beyaz renklerdeki küçük ve yuvarlak taşlar kullanılır. Oyuna siyah başlar. Sırası gelen oyuncunun kendi taşını oyun tahtasındaki mümkün olan bir yere yerleştirmesiyle oyun devam eder.

go nasıl bir oyundur (video)
http://www.uzmantv.com/go-nasil-bir-oyundur

go ile satranç arasındki farklar nedir? (video)
http://www.uzmantv.com/go-ile-satranc-arasinda-ne-fark-var
Satranç oyununda ilk yarım hamle için 20 olasılık , ikinci yarım hamle için 20, tam hamle (bir beyaz bir siyah) için 400 olasılık vardır. Go oyununda ise ilk taş (siyah) için 361 olasılık , ikinci taş (beyaz) için 360 olasılık, toplam 129.960 olasılık vardır. Hamle çeşitliliği o kadar çoktur ki bir go oyuncunun ustalaşma evresi ömrünün sonuna kadar sürebilir.

Tarih: 8 Ocak 2010, 23:39 - İp: 88.***.**0.6
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Konunun müsessesemiz ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Tarih: 9 Ocak 2010, 01:01 - İp: 88.***.**8.118
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazaremmi bugün eskişehir medy marketrmi gittin ne yaptın.?
Hiremkonu tamir ederler geri yollarlar sana , gene bişiler çıkarırsa o zaman herşeyi yak gali..

Tarih: 9 Ocak 2010, 14:01 - İp: 88.***.**8.31
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi bey yoruldum gali uğraşmaktan. Naparlarsba yapsınlar gali. İster tamir ister yenisi. Ne olursa olsun. Bıktım annadınmı bıktım.
Gezcek paramı kaldıki.

Tarih: 9 Ocak 2010, 14:03 - İp: 85.***.**7.22
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Doğru dersin, nasılsa evdesin gezmek yok,,şu stok foturaflarını da ekle de bakam bari,sevabına be emmi..

Tarih: 9 Ocak 2010, 14:10 - İp: 88.***.**8.31
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi arada bir foto çekip de yüklesekmi.
keza millet kıllanacak bu adamların foto çekim sanatı ile ilgisi yok sırf muhabbet için geliyorlar diye.

Tarih: 9 Ocak 2010, 21:59 - İp: 85.***.**5.42
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Valla sen ve pzremmi yükleyin artık bolca, ben gün içinde üçyüz kare çekip gelmekteyim mekâna gayri..Bende kare çok biliyorsun..Yardımcı ekletme sitesi üyelik ister ekleyemiyorum beyav emmi..

Bittimi acep lazutun satıranç müsabakası acaba.? Gittiği gibi birde dönüşü var o yolun gerisi geriye, uyuyordur şimdi..Bari gitmiş iken oranın kalesini filan çekseydi keşke..Filimcilerde orada zati paso, dizi için..

Tarih: 9 Ocak 2010, 22:12 - İp: 88.***.**4.195