emredrmz
emredrmz (üye)
İçel / Amatör

Doğa Gezisi Tripod Sorunsalı

iyi günler NF üyeleri mayıs ayı başında trabzon ve batum gezisi var ona katılacağım. genellikle portre ve doğal manzara fotoları cekmeyi seviyorum.makinam d7000 18-55 lensten en iyi şekilde yararlanmayı düşünüyorum şimdilik ve gezi için olsun genel kullanım için olsun bir tripod almayı düşünüyorum aklımda digipod a2841 ve slik pro 340dx var. digipodun fiyatı 150 tl civarı slik ise 200 tl civarında. ikisi arasında gidip geliyorum ve sizin fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler şimdiden

Tarih: 8 Nisan 2013, 23:59 - İp: 78.***.**9.124
aea
aea (üye)
Giresun / Meraklı

Sürekli yanınızda taşıyacaksanız hafif olanı tercih etmeniz daha mantıklıdır. Bunun için karbonfiber tripodlar var ancak fiyatları oldukça yüksek. Alüminyum tripodlar oldukça hafiftir ancak çok fazla ağırlık taşıyamazlar ve hafif oldukları için titreme yapabilirler. D7000 ve 18-55 çok ağır değildir. Sorun olacağını sanmam.

Sorduğunuz tripodların ikisinin de ağırlıkları 1,5 kg civarında. Slik daha mantıklı bir seçim olarak görünüyor.

Tarih: 9 Nisan 2013, 01:19 - İp: 94.***.**2.200
emredrmz
emredrmz (üye)
İçel / Amatör

ilerde telefoto da düşünebilirim taşıma kapasiteleri de 4-5 kg zaten .yere sağlam basması titrememesi önemli benim için.340dx de bildiğim kadarıyla terazi yok digipodda var bunun ne gibi eksisi artısı olur

Tarih: 9 Nisan 2013, 09:37 - İp: 78.***.**9.124
aea
aea (üye)
Giresun / Meraklı

Su terazisi bir avantaj olmakla beraber çözülemeyecek bir sorun değildir. Flaş kızağına takılan 3 boyutlu su terazileri mevcut ve oldukça uygun fiyatlı (3-5 TL).

Tarih: 13 Nisan 2013, 00:03 - İp: 94.***.**5.184
deklansorist
deklansorist (üye)
Sivas / Doğa Fotoğrafçısı

ben digipod a2841 kullanıyorum. bacakların bir birinden bağımsız açılması ve makro çekimler için kafanın tripotun ortasında takılması tripodun artıları. fakat panaromik ve video çekimleri için tripod kafası hiç uygun değil. bu ikilemi ben yaşıyor olsaydım slik alırdım. çünkü ben şimdi kollu tripod kafalarından almak istiyorum ayrı bir masraf çıktı

Tarih: 14 Nisan 2013, 14:34 - İp: 78.***.**2.55
emredrmz
emredrmz (üye)
İçel / Amatör

değerli yorumlarınız için sağolun a2841 modelini almış bulunmaktayım tripod yeni başlayanlar için uygun. oynar başlığı bence kollu başlığa göre daha avantajlı göründü

Tarih: 30 Nisan 2013, 09:23 - İp: 78.***.**9.124
  • 1