rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba

merhaba arkadaşlar.
ne zamandan beridir takip ediyordum zaten sitenizi, ama son zamanlarda bu siteden sevdiğim bazı arkadaşlarımın ısrarıyla bir süreliğine üye olmaya karar verdim.

aslında bu siteden fotokritik üyesi olan birçok kişi tanıyor beni ama ben bir süreliğine kendimi deşifre etmeyeceğim.
isme falanda bakmayın sakın, o ismi bulmak için çokta düşünmedim. professionel bir tiyatrocu olduğumu söyleyebilirim ama.
fırsat buldukça sık sık yurt içi ve yurt dışına fotoğraf çekme amaçlı seyahatler yaparım. moda sektüründen bazı dostlarım aracılığıyla moda çekimleri yaparım.
ve iyi bir photoshop kullanıcısı olduğumu söyleyebilirim.
fotoğrafçılığa professionel bir amatür gibi ilgiliyim.

gelir ayak hemen affınıza sığınarak bir öz eleştiride bulunmak isterim.

dikkat ettiğim kadarıyla bu site sanat ve hobi plartformundan çok bir siyaset çöplüğüne dünüşmüş durumda. site yüneticilerininde bu durumda sessiz kalmalarını hiçte professionelce görmediğimi belirtmek isterim.
hatta geçen gün site yüneticilerinden birini öyle bir sohbete dahil olduğunu gördüğümde gözlerime inanamadım.
böylesi hassas konularda yüneticilerin siyasi görüşlerini belirtmemesi gerektiğine inanıyorum. ve hemen olaya müdahale etmeleri gereklidir. en azından yüneticilik bunu gerektirir.
amacım kimseyi kırmak değil. polemiğe girmem kesinlikle. bu siteye renk katacağımı düşünüyorum. bilgiyi paylaşmayı ve paylaşanı severim. açık sözlüyümdür.

topiklerde görüşmek dileğiyle. saygılar.

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:14 - İp: 88.***.**0.56
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba arkadaşar. Hoş bulduk.

orhan bey evet dediğiniz gibi bu tür seviyesiz tavırlarla tabiî ki karşılaşacağız. ama bu direk olarak benim şahsıma yünelik bir saplantı haline geldimide hoş karşılıyamıyorum. Zaten ilgili kişinin bana yazdığı ilk mesajındada bir kibirlik belirtisi açıkça belli oluyor.
Neyse zaten kendisinin her nekadar ciddi olmasada özürünü kabul ediyorum. Ve olay bylece kapanmış oldu.

Kardeşnize gelince; Büyük bir zevkle yardımcı olurum.
Mimar Sinan tiyatro bölümünde okuyan bir arkadaşım var, giriş kuşullarını ondan öğrenir sizi bilgilendiririm.

Tiratlardada bizzat kendim yardımcı olmak isterim. Kendi hazırladıklarım arasından ve tafsiye edeceklerimden bazılarını size hazırlarım ama kardeşiniz bir eğitmen eşliğinde çalışırsa daha iyi olur. Eğer diyarbakırda özel tiyatro kursları varsa bence oradan professsionel bir eğitim alsın ama eğer yoksa zaten devlet tiyatrolarının heryıl düznlediği öcretsiz kurslar var muhakkak oradan eğitim alsın.

özel posanıza meil adresimi bıraktım bir sorunuz olursa görüşürüz.

Saygılar.

Tarih: 27 Aralık 2006, 01:42 - İp: 88.***.**9.176
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

rektör bey abi yada kardeş...siyasetten hoşlanmıyorum burası sanat yeri gidin siyasetinizi kahvede yapın falan demişsiniz ama sizde farkında olarak yada olmayarak siyaset yapmışsınız size yazılan ve sizin tarafıınızdan yazılan tüm mesajları okudum ( saatin 03.12 olmasına ragmen )...hoşgeldiniz...eleştirinizi arkasında durun...siyaset yapmayın

siyaset demek akp, chp, çakaya konuşmak demek deyildir..erdalla yaptıgınız laf dalaşıda evde bir babanın kurmak istediği otorite yada esnafın rant mücadelesi bunların hepsi siyasettir...siz daha iyi bilirsiniz tabiki ( bu cümlede bir siyasettir...kendini ileri seviyede görenden uzaklaşarak halka yaklaşma ) sizi ileri gördüğüm falan yok bu sadece bir örneklemeydi...

avatarınız da kullandığınız fotoğrafa dikkat ettimde aslında bu fotoğrafı kullanmanızda bir siyasettir. Halkın sevdiği kişileri kullanma. hayır demeyin bu bilinç altında olan ve sizin tarafınızdan kontrol edilemeyen bir olgudur...

saygılarla...

#yakuprai' tarafından 27.12.2006 03:25:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Aralık 2006, 03:15 - İp: 85.***.**5.51
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

yakup bey merhaba. sanırım herkesi bu mesajımın içinde tanıyacağım.
bahs ettiğiniz olay bitmiştir bunu uzatmanın bir anlamı yok.
sizden önceki mesajımı sanırım iyi okumadınız, birdaha okursanız niye bu konunun uzadığını anlarsınız.
neyse sevgilerle kalın.

o bahs ettiğiniz kişi çok sevdiğim bir oyuncudur. siyasetçi değildir. kendisiyle bazı ortamlarda görüşmüşlüğümde olmuş.
ya böyle şeyleri geçin ALLAH aşkına. bir konu içinde ikinci bir vakayla uğraşmak istemiyorum.

#rektör' tarafından 27.12.2006 03:30:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Aralık 2006, 03:27 - İp: 88.***.**9.176
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

orhan bey evet dediğiniz gibi bu tür seviyesiz tavırlarla tabiî ki karşılaşacağız. ama bu direk olarak benim şahsıma yünelik bir saplantı haline geldimide hoş karşılıyamıyorum. Zaten ilgili kişinin bana yazdığı ilk mesajındada bir kibirlik belirtisi açıkça belli oluyor.
Neyse zaten kendisinin her nekadar ciddi olmasada özürünü kabul ediyorum. Ve olay bylece kapanmış oldu.

bu satırları çok iyi okudum ve size yanıt yazmamın sebebi oldular...bu satırlarda siyaset kokuyor...her ne kadar ciddi olmasa da...erdalla soy isim benzerligim olduğuna bakmayın akrabası falan değilim...

Tarih: 27 Aralık 2006, 03:31 - İp: 85.***.**5.51
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

daha önce netfotoda kimseden özür dilemedim
bundan sonrada dilemiycem
sanata bakış ve kavrayışınızı begenmediğimi belirtmek çok ünlü bir tiyatro oyuncusuna yakışmayan kibirli bir giriş yaptığınız için böyle bir cevap yazdım
olayı uzatabiliriz
sayfalar dolusu kavga edebiliriz
ama gereği yok
siz yenisiniz biz de ev sahibi
yanlışa yanlışla devam etmek bir şey kazandırmaz
bence bu siteye katkınız olacaksa bir yerden başlanmalısınz
emin olun bu sayfalar bir okul gibidir
bir çok dostu mezun edip
dünyaya sanatçı bakış açısını kazandırması ile ünlüdür
net fotograf dğer sitelere benzemiyor bunu zamanla farkediceksiniz
umarım bu tatsız giriş devam etmez
ayrıca sitemizde yılmaz odabaşı gibi degerli bir şair var ve sürekli aktif bir halde bizimle fotograflarını ve şiirlerini paylaşıyor
emin olun kimsede ona ünlü diye bayılmıyor
fotoğraflarına bazen iyi bazen kötü yorumlar yapıyoruz
bence esrar perdesi beni sinirlendirdi ve ukalaca buldum
ama kendnize göre haklı yanlarınız var
hiç ünlü olmadım neler getirebiliyor bilmem
saygılarımla

Tarih: 27 Aralık 2006, 07:34 - İp: 212.***.**2.155
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Rektör hoşgeldin. [>:D

Tarih: 27 Aralık 2006, 08:03 - İp: 88.***.**3.77
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bi hoş geldin de ben diyeyim rektör.
Pazarbey kimi sessiz sedasız geliyo aramıza kimi sessiz sedasız gidiyo kimide gürültüyle geliyo rektörde bunlardan biri topla tüfekle karşılandı gördüğüm kadarıyla topun başında da eastwood arkadaşımız. Arkadaşlar aranızda kişisel husumet olduğunu sanıyorum, umarım bu ailenin içinde erir gider bu husumet.Ayrıca rektör arkadaşım kimliğinizi saklamaya gerek yok eastwood'un dediği gibi burda ünlü kişiler var ve aramızdalar ünlü olupta yükseklerde olan pek yok bu sitede ve burda sanatkarların arasında olduğunuzu unutmayın sevgiyle

Tarih: 27 Aralık 2006, 10:28 - İp: 88.***.**0.233
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

hoş bulduk pazarbey ve stcolor.
pazarbey zaten davullu zurnalı bir tören beklemiyordum ama böylesinide düşünmemiştim açıkçası.

timleriniz iyi karşılamadılar ama eminimki ilerleyen günlerde iyi misafirperverliklerini göstereceklerdir.

stcolor siz bakmayın öyle gürültülü geldiğime aslında sessiz biriyimdir.
benim kimseyle kişisel bir husumetim yok. olması için bir neden yok zaten. siz bakmayın öyle tartıştığımıza birbirimizi tanıyınca anlıyacağız.

saygılar.

#rektör' tarafından 28.12.2006 00:17:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Aralık 2006, 00:14 - İp: 88.***.**5.125