rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba

merhaba arkadaşlar.
ne zamandan beridir takip ediyordum zaten sitenizi, ama son zamanlarda bu siteden sevdiğim bazı arkadaşlarımın ısrarıyla bir süreliğine üye olmaya karar verdim.

aslında bu siteden fotokritik üyesi olan birçok kişi tanıyor beni ama ben bir süreliğine kendimi deşifre etmeyeceğim.
isme falanda bakmayın sakın, o ismi bulmak için çokta düşünmedim. professionel bir tiyatrocu olduğumu söyleyebilirim ama.
fırsat buldukça sık sık yurt içi ve yurt dışına fotoğraf çekme amaçlı seyahatler yaparım. moda sektüründen bazı dostlarım aracılığıyla moda çekimleri yaparım.
ve iyi bir photoshop kullanıcısı olduğumu söyleyebilirim.
fotoğrafçılığa professionel bir amatür gibi ilgiliyim.

gelir ayak hemen affınıza sığınarak bir öz eleştiride bulunmak isterim.

dikkat ettiğim kadarıyla bu site sanat ve hobi plartformundan çok bir siyaset çöplüğüne dünüşmüş durumda. site yüneticilerininde bu durumda sessiz kalmalarını hiçte professionelce görmediğimi belirtmek isterim.
hatta geçen gün site yüneticilerinden birini öyle bir sohbete dahil olduğunu gördüğümde gözlerime inanamadım.
böylesi hassas konularda yüneticilerin siyasi görüşlerini belirtmemesi gerektiğine inanıyorum. ve hemen olaya müdahale etmeleri gereklidir. en azından yüneticilik bunu gerektirir.
amacım kimseyi kırmak değil. polemiğe girmem kesinlikle. bu siteye renk katacağımı düşünüyorum. bilgiyi paylaşmayı ve paylaşanı severim. açık sözlüyümdür.

topiklerde görüşmek dileğiyle. saygılar.

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:14 - İp: 88.***.**0.56
q.melike
q.melike (üye)
Yurtdışı / Amatör

hoşgeldin [>:D

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:22 - İp: 212.***.**4.179
belgeselci
belgeselci (üye)
Eskişehir / Amatör

welcome

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:28 - İp: 85.***.**4.43
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Merhaba rektör..Bir süreliğine derken pardon ama ateş almaya mı geldiniz?

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:30 - İp: 85.***.**4.180
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

isminizi saklı tutma amacınızı anlayamadım ancakyinede hosgeldiniz..

hakaret olmadıgı surece insanların sıyaset yada istedikleri herhangibir konu hakkında konusmalarında bır sakınca yoktur.tam tersine burasının duyarsız,sadece geyik muhabbetini hedefleyen konularla dolu olması yanlış olacaktır..bır tıyatrocu olarak bunu sizinde biliyor olmanız gerekir..nede olsa işiniz,sahnede ve hatta hayatta muhalif olmak..bu sitede fotograf kalitesizliginden,yorumların sıradanlıgından,üyelerin tutumundan yakınılabilir ancak forumda siyaset konusulması yanlıs degildir..burada hakaret etmedikleri sürece herkes fikrini soylemekte hürdür..adı üzerinde serbest kürsü..buranın mail kutuma defalarca gelen fıkra,özlü hikaye,geyik muhabbeti yaratmaya yönelik konularla dolmasındansa insanların tartısabildiği,fikirlerini anlatabildiği bir platform olmasını tercih ederim..fotograf,hobi ve sanat üzerine kurulmuş bir sitede böyle bir bölümün bulunma nedenide budur zaten

(saygısızlık addetmeyin ama "profesyonel","moda sektöründen" ve "amatör" dogru yazımı olacaktır)

TEKRAR HOSGELDİNİZ..SAYGILARIMLA

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:34 - İp: 88.***.**9.208
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkür ederim arkadaşlar. hoş bulduk.
lazut bey bir sürelikten kastım yani duruma göre .
saygılar.

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:35 - İp: 88.***.**0.56
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

garjin merhaba.
tabi sende kısmen haklı olabilirsin ama fotoğraf ile ilgili bir plartformda siyasetin fotoğrafın önüne geçmesi beni rahatsız ediyor açıkçası.
bazen olmalı ama bu sık sık oldumuda insan rahatsızlık duyuyor.

yazım yanlışımıda düzelttiğiniz için teşekkür ederim. çok hızlı yazdığım içindir, fark edememişim. bu durum sık sık tekrarlanabilir şimdiden özür diliyeyim.

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:45 - İp: 88.***.**0.56
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Doğrusu çok kişi gördüm bu siteye gireni.Girip de giriyorum diyeni.Ama bir süreliğine diyeni ilk kez gördüm.Ama normaidir anlayışla karşılıyorum.Yalnız
1- fk den üyesi olan bir çok kişi tanıyor beni diyorsunuz da neden hem fk ye hem netfotoya üye olanlar tanımasın sizi?

2-Siyaset çöplüğü bir zamanlardı artık buraya çöp dökülmüyor.

3-Umarım dediğiniz gibi sadece bir renk -siyah yada beyaz- değil bütün renkleri katarsınız..
[>:D

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:45 - İp: 85.***.**4.180
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yazım yanlıslarınızı yuzunuze vurmak için yazmadım.boyle dusunmenizi istemem..buarada GAİJİN oalcak, GARJİN DEGİL
bu sitede fotografın onune sadece fotografcı oldugunu sananlar gecer..siyaset kısmına gelince, benım için bambaşka bir sitede aynı kişilerle yazısıyormusum gibi geliyor..asla fotograftan ote olarak dusunmedim..

tekrar hosgeldiniz..umarım bu siteye guzel seyler katarsınız,ve bu şekilde uzun zaman burada kalırsınız..saygılar

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:00 - İp: 88.***.**9.208
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

lazut bey herşeyde ilk olmayı severim. monoton bir felsefem yoktur.
bu arada karadeniz hep ilgimi çekmiştir. en kısa sürede kendimi atacağım oralara.

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:01 - İp: 88.***.**0.56
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

hoşgeldın rektör..

Tarih: 18 Aralık 2006, 01:24 - İp: 85.***.**4.151