rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba

merhaba arkadaşlar.
ne zamandan beridir takip ediyordum zaten sitenizi, ama son zamanlarda bu siteden sevdiğim bazı arkadaşlarımın ısrarıyla bir süreliğine üye olmaya karar verdim.

aslında bu siteden fotokritik üyesi olan birçok kişi tanıyor beni ama ben bir süreliğine kendimi deşifre etmeyeceğim.
isme falanda bakmayın sakın, o ismi bulmak için çokta düşünmedim. professionel bir tiyatrocu olduğumu söyleyebilirim ama.
fırsat buldukça sık sık yurt içi ve yurt dışına fotoğraf çekme amaçlı seyahatler yaparım. moda sektüründen bazı dostlarım aracılığıyla moda çekimleri yaparım.
ve iyi bir photoshop kullanıcısı olduğumu söyleyebilirim.
fotoğrafçılığa professionel bir amatür gibi ilgiliyim.

gelir ayak hemen affınıza sığınarak bir öz eleştiride bulunmak isterim.

dikkat ettiğim kadarıyla bu site sanat ve hobi plartformundan çok bir siyaset çöplüğüne dünüşmüş durumda. site yüneticilerininde bu durumda sessiz kalmalarını hiçte professionelce görmediğimi belirtmek isterim.
hatta geçen gün site yüneticilerinden birini öyle bir sohbete dahil olduğunu gördüğümde gözlerime inanamadım.
böylesi hassas konularda yüneticilerin siyasi görüşlerini belirtmemesi gerektiğine inanıyorum. ve hemen olaya müdahale etmeleri gereklidir. en azından yüneticilik bunu gerektirir.
amacım kimseyi kırmak değil. polemiğe girmem kesinlikle. bu siteye renk katacağımı düşünüyorum. bilgiyi paylaşmayı ve paylaşanı severim. açık sözlüyümdür.

topiklerde görüşmek dileğiyle. saygılar.

Tarih: 18 Aralık 2006, 00:14 - İp: 88.***.**0.56
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Netfotograf ailemize hoşgeldiniz rektör.Site ile ilk tanıştığınızı kabul ederek sizi anlıyorum.Ancak belli bir süre sonra herkesin birbirini yazısından bile tanıdığını göreceksiniz.Çürük elma tabirini severim ayıklamaya gerek yok zaten kendiliğinden düşerler.
Birşeyler öğretenlere saygımız sonsuzdur.Tekrar hoşgeldiniz saygılar.

Tarih: 21 Aralık 2006, 09:53 - İp: 88.***.**4.254
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

hoş bulduk banvit82.
evet haklısınız insan gerçektende yazışarakta karşısındakini çok iyi anlıyabiliyor.
kaliteli insanlar zaten kendinilerini çok iyi belli ediyorlar. geri kalan çörük elmaların ise bir an önce düşmeleri dileğiyle.

saygılar.

#rektör' tarafından 19.03.2007 00:44:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Aralık 2006, 01:04 - İp: 88.***.**6.216
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

hala beklemedeyim çok ünlü dostum
senden ses seda yok

Tarih: 24 Aralık 2006, 15:26 - İp: 88.***.**4.176
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

öncelikle burdan biri ile dost olmak gibi bir niyetim olmadığını belirtmek isterim. olmak istesem bile bu beni önemsemeyen biri ile olmayacağına emin olabilirsiniz.

çok ünlülükten ne kastettiğinizi anlamış değilim. eğer bunda laubali bir amaç güdüyorsanız bu sizin kalitenizi gösterir. ki burdan böyle görünüyor.

neyi neden beklediğinizide anlamadım. sizinle konuşacağıma dair birşey söylediğimi hatırlamıyorum.

size bir tafsiyede bulunayım. eğer biri ile konuşmak istiyorsanız tavrınızı değiştirmelisiniz. bu şekilde sizinle kimsenin muhattap olmayacağına emin olabilirsiniz.

#rektör' tarafından 25.12.2006 02:51:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Aralık 2006, 01:59 - İp: 88.***.**3.231
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

yanımamışım
ilk düşüncelerim aynen doğru çıktı
ölümüne kanka olan tiyatrocu arkadaşım aramıza hoş geldin
pek kalacağını sanmam
kendi tiyatro grubumuzda tavrınızı ve sizden bekeldiğim hareketi aktarmıştım tam dediğim gibi de çıktı
saygılar
kendine ii davran çünkü bu gerekiyor

Tarih: 25 Aralık 2006, 07:36 - İp: 212.***.**2.180
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

fotokritikten neden atıldığınızı şimdi daha iyi anladım.

benim burda kalıcı olma gibi bir niyetim yok zaten. ama eğer siz fotokritikten atıldığınız gibi burdanda atılmak istenmiyorsanız biraz daha saygılı olun.
zaten birçok kişi tarafından dışlandığınızı görüyorum. bu hareketlerinizide normal görüyorum.

beyazın bir tiplemesi vardı hatırlarsanız. çekirdek yiyen bir üniversiteliyi canlandırıyordu. inanın tipiniz ve tavırlarınız aynen o canlandırdığı kişi gibi.

site üyelerindende özür dilerim böylesi basit kişilerle girdiğim basit polemikten dolayı. birdaha olmayacaktır.

#rektör' tarafından 25.12.2006 13:37:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Aralık 2006, 13:35 - İp: 88.***.**5.187
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

haklısın dostum
ayıp ettim
özür dilerim

Tarih: 25 Aralık 2006, 15:08 - İp: 85.***.**4.79
kaplumbağa
kaplumbağa (üye)
İzmir / Meraklı

öncelikle size de merhaba. yazınızı okudum, ilgimi çekti çünkü bir tiyatro oyuncusuymuşsunuz. ben de tiyatro eğitimi almaktayım. "merhaba" adlı yazınızı birkaç kez okudum. hatta yorumlara yazdığınız cevapları da okudum. polemik yaratmak niyetinde olmadığınızı söylemişsiniz yazınızda ancak görüyorum ki polemik yaratma yolunda ilerliyor tüm yazdıklarınız. yazınızdaki yazım yanlışlarına gelince "umarım hızlı yazdığı içindir "diye düşünmüştüm,zaten siz de yapılan bir yoruma öyle cevap vermişsiniz. ancak yazım dışında bazı dilbilgisi hataları da var. bir tiyatro oyuncusu olarak üzücü bir durum olsa gerek. umarım onlar da hızlı yazımdan kaynaklanıyordur. ben bir tiyatro oyuncusundan daha farklı bir konu daha farklı bir anlatım beklerdim. umarım başka yazılarınızla da sizi tanıma fırsatı elde ederiz. amacım sizi hiçbir şekilde rencide etmek değil. sadece bunları söylemeden edemedim.
hoşçakalın.

Tarih: 25 Aralık 2006, 23:25 - İp: 85.***.**1.104
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba rektör bey. siteye hoşgeldiniz.
sitenin ne zamandan beridir yeni bir yüze ihtiyacı vardı. umarım uzun süre kalırsınız.
eğer fotokritikten tahmin ettiğim kişiyseniz bu siteyede çokşey katacağınızı düşünüyorum.
daha şimdiden bıktırma kampanyası başlatılmış gördüğüm kadarıyla. dahada olacaktır büyle şeyler hazırlıklı olun..
zaten buna benzer olaylar yüzünden pek kimse kalmadı sitede.

bir diğer şeyde tiyatroyla ilgili bir konuda yardımcı olmanızı isteyecektim.
kardeşim iki senedir Erzurum Atatürk üniversitesi güzel sanatlar tiyatro,oyunculuk sınavlarına hazırlanıp duruyor ama sanırım iyi tirat seçemediği içindirki çok yetenekli olduğu halde kazanamıyor. Bu senede çok iyi hazırlanıp mimar sinanda girmek istiyor. Tirat seçimi ve giriş koşulları hakkında , yani işimize yarıyacak bilgilerde yardımcı olursanız sevinirim.

Tekrar hoş geldiniz. Saygılar.

#orhan yum' tarafından 26.12.2006 23:54:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Aralık 2006, 23:46 - İp: 88.***.**9.176
callac
callac (üye)
Yurtdışı / Amatör

hocam saygılar.
rektör yazısını görünce gerçek rektör zannettim. yök burayadamı el attı diye düşündüm.
neyseki sadece nikmiş.

aramıza hoşgeldiniz. ya aslında bende pek arada sayılmam ama takılıp gidiyoruz işte.

Tarih: 27 Aralık 2006, 01:00 - İp: 88.***.**9.176