mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Kimseye Özür Borcumuz Yok!...

Her yıl sistematik bir şekilde ısıtılarak gündeme getirilen ermeni iddialarıyla Türkiye’yi soykırımcı olarak yaftalamaya çalışan diasporanın sözcülüğüne soyunan sadece adları adımıza benzeyen içimizdeki işbirlikçilerden aydın sıfatlı bir grup bu yılda ermeni iddialarını gündeme getirerek başlattıkları kampanyada ‘’1915 te Osmanlı ermenilerinin maruz kaldığı büyük felakete duyarsız kalınmasını bunun inkar edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor kendi payıma ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor onlardan özür diliyorum’’ deniliyor.

Doğrusu aydın kisvesi altında yaşayan içimizdeki işbirlikçilerden sadece bir kaçı olan Baskın Oran, Ahmet İnsel ve Ali Bayramoğlu tarafından başlatılan hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bu kampanya beni şaşırtmadı desem yeridir. Baştada belirttiğim gibi bu oyun her yıl sistematik bir şekilde bir yerlere yaranmak adına içimizdeki işbirlikçiler tarafından gündeme getiriliyor. Bu işbirlikçiler genelde parayla ve ödülle mükafatlandırılıyor. Bunun örneklerini millet olarak defalarca gördük.

Şunu çok iyi biliyorumki özür dilemek için ortada bir suç ve kabahat unsurunun olması gerekir. Birini suçlayabilmek içinde ortaya belge koyup ispat etmek gerekir. Şayet ortada ermenilerin soykırım palavralarını destekleyecek BİR TEK BELGE olsaydı her ortamda soykırım palavralarını gündeme getiren diaspora bu belgeyi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin defalarca yaptığı karşılıklı arşiv incelemesi davetini beklemeksizin yıllar önce önümüze koyardı. İşte budur ermenilerin karşılıklı arşiv incelemesine yanaşmamalarının sebebi.

Oysa 1. dünya savaşı yıllarında güney illerimizi işgal eden Fransız askerlerinin arasında bulunan Fransız askeri üniformalı ermenilerin müslümanlara yönelik gerçekleştirdiği kıyımın ispatı resmi arşiv belgeleriyle mümkün olmakla birlikte Mugos Nover Paşa’nın Fransa dışişleri bakanına gönderdiği bir yazısında ‘’Biliyorsunuz ki Suriye ve Filistin’deki Fransız ordusunun yarısı ermeni gönüllülerinden oluşuyor’’ denilmek suretiyle ermenilerin, ermeni soykırımını resmen tanıyan ülkelerden biri olan Fransız ordusunda savaştığı kabulleniliyor. Ancak bizim çok bilmiş aydınlarımız bu gerçeği bile göremiyecek kadar aciz haldedirler.

Dünya üzerinde bilimsel gerçekleri görmezden gelip paraya ve ödüle kavuşacak olmanın hayaliyle kendi tarihine ve milletine küfretmeye yeltenen isimlerinin önünde aydın sıfatı bulunan işbirlikçilerin bulunduğu başka bir millet varmıdır bilmem ama benim milletimin utanacağı bir suçu olmadığı aşikar olduğu gibi kimseye ÖZÜR BORCUMUZDA YOKTUR!.... Lakin başta aydın kisvesi altında barınan işbirlikçilere YUUUHHH deme hakkı vardır.

MİLLETİMİN EN TALİHSİZ GECESİ İÇİMİZDEKİ İŞBİRLİKÇİLERİN ANA RAHMİNE DÜŞTÜĞÜ GECEDİR!..

#mechul75' tarafından 18.12.2008 01:32:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Aralık 2008, 23:30 - İp: 78.***.**3.203
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

İnsanların ırkı,milliyeti,kökeni hiçbir zaman aşağılama aracı olarak kullanılmamalıdır.
Cumhurbaşkanının ırkı,kökeni ve hatta cinsel tecihleri beni zerre kadar ilgilendirmez.
Yaptığı işe bakarım.
Sahi ne iş yapıyor?

Tarih: 25 Aralık 2008, 18:46 - İp: 88.***.**6.79
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Harmancı hocam sana hiç yakıştıramadım. Hem ermeniyim diyeceksin, hem de özür dilemeyeceksin. Çok ayıp

Tarih: 25 Aralık 2008, 19:35 - İp: 88.***.**7.55
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Ben yapmadım ki,neden özür dileyeyim.
Bu yapılmışsa (ki gerçekten bilmiyorum,resmi tarihe her zaman şüpheyle yaklaşırım) devlet yapmıştır yahut tam tersi.

Şahısların özür dilemesi anlamsızdır.
Bu işi çözecek adamlar tarihçilerdir,kabul edip-etmemek devlet yönetiminin işidir.

Yalnız şöyle bir şeydir ki emperyalist bir kumpastır bu olay.
Bugün o ülkelerde 'soykırım yoktur' demek bile suç iken bizim ülkemizde 'soykırım vardır' denilebilmektedir.
Kumpasın kanıtıdır bu çelişki.

girgin bungee-jumping tavsiye ediyorum sana bu akşam

Tarih: 25 Aralık 2008, 19:45 - İp: 78.***.**8.90
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

cinsel tercihi beni ilgilendirir hocam..
başkan hep öper..
beni kimin öptüğünü bilmem lazım...

mesela bugünkü , hep seviyor.. . sevsinler sizi deyip duruyor...
ben korkarım, tokalaşmak bile istemem..

cinsel tercihler önemlidir..

din ırk mühim değil...

Tarih: 25 Aralık 2008, 20:45 - İp: 78.***.**7.65
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet bencede önemlidir cinsel tercihler. Bu gevurlar yarın bize avrupa birliğine girebilmeniz için ..nelerin evlenebilmesine izin vereceksiniz dicek gibimede geliyor. olmaz efenim izin vermeyiz.
Asla nikah kıydırtmayız.
En azından resmi nikah kıydırtmayız.

Tarih: 25 Aralık 2008, 23:10 - İp: 85.***.**4.178
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ürek nikah kıysın onlara. zaten film afişinde bi imam edası var bakalım ne çıkacak altından

Tarih: 25 Aralık 2008, 23:57 - İp: 78.***.**2.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dur bi ürek dinliim.

Tarih: 26 Aralık 2008, 00:02 - İp: 85.***.**4.178
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Sus! sus sus!

Tarih: 26 Aralık 2008, 00:04 - İp: 78.***.**2.132
pazarbey