dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Kenan Sofuoğlu Dünya Birincisi Oldu

ANKARA (A.A)
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda 2010 sezonunu genel klasmanda zirvede tamamlayarak dünya şampiyonu oldu.

Şampiyonada sezonun son koşusu olan 13. ayak mücadelesi bugün Fransa'non Magny Cours Pisti'nde gerçekleştirildi. Kenan Sofuoğlu, ilk cepte (pole position) başladığı yarışta, 16 puanlık avantajını da kullanarak riske girmedi. Sofuoğlu rahat bir yarış çıkarmasına rağmen İrlandalı Eugene Laverty'nin ardından ikinciliği elde etti. Böylece toplamda puanını 263'e taşıyan ve Hollanda'nın HANNspree Ten Kate Honda takımı adına yarışan Sofuoğlu, sezonun 'en büyüğü' olma başarısını gösterdi.

Diyanetspor Kulübü'nün sporcusu milli motosikletçi, ilk kez 2007 yılında yaşadığı dünya şampiyonluğuna, 3 yıl aradan sonra ikinci kez ulaşarak kariyerine yeni bir başarı daha ekledi.

Öte yandan Fransa'daki yarışı ilk sırada tamamlayan İrlandalı Eugene Laverty, genel klasmanda 252 puanla dünya ikincisi, sakatlığı nedeniyle son 3 yarışta yer alamayan İspanyol Joan Lascorz ise 168 puanla dünya üçüncüsü oldu.

kenan sofuoğlunun iki ağabeyi bahaattin ve sinan ikiside geçtiğimiz yıllarda motosıklet sürerken kaza geçirip vefat etmiştir.fakat iki ağabeyinin motosıklet kullanırken kaza geçrip ölmesi kenanın motosıkleti bırakmasına neden olmadı.

gençlik spor müdürlüğü kenana 300 altın antrenörünüde 25 altın verileceğini açıkladı.

tebrikler kenan

Tarih: 4 Ekim 2010, 00:09 - İp: 88.***.**3.28
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Beyazıt emmi sen heç BMWye bindinmi. Ybr ye benzemez Ne yakarsa yaksın yaw. Hem Evdekinin yidiğinlen moturun yakdığı esaplanmaz çünküme ikisinede biniyoz.

Tarih: 7 Ekim 2010, 00:55 - İp: 78.***.**2.19
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

[/IMG]

Tarih: 7 Ekim 2010, 11:14 - İp: 213.***.**5.242
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

Tarih: 7 Ekim 2010, 11:16 - İp: 213.***.**5.242
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Bunlarda objektifime poz veren yarışseverler

[/IMG]

Tarih: 7 Ekim 2010, 11:17 - İp: 213.***.**5.242
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

ben bmw ye binmedim.fakat mz e bindim.onunla 140 dan yukarı 160 kadar hıza çıkıyordum.gezmek için yakıtta önemli.daha önce yunuslarla konuştuğumda eski bmw lerin 100 km de 9 litre hatta 10 litre yaktığını söylüyorlardı onu hatırlatıyım dedim.ne kadar ekmek o kadar köfte .bitpire fotoğraflarını beğendim özelikle 3.sü

Tarih: 7 Ekim 2010, 22:51 - İp: 78.***.**8.245
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Uploaded with ImageShack.us
Bak beyazıt emmi bu moturdan vardı bende 80li senelerde. Domuzbaş deniliyodu bunlara. Benimki 250 likti zor bulunanından genelde 175 oluyodun bunlar.
O moturnan ne yollar gittik ne yollar. Tamircilik öğrendiydik Ege sahillerini dolaşıyoduk her ay motur sevdasına. İkide bir platini bujisi çapak yapardı karburatöre su gelirdi. Lastikleri gabakdı yola giderken yanımıza zımpara sülüsyon bide 75cm boyunda bi pompa alırdık bi heybede takım. Lastik pahalıydı emmi alamıyoduk Semperit idi lastikleri. Bi ufak diken bile patlatıyodu lastikleri. Serserilik paraynanmı emmi lakin genç idik o vakitler

Tarih: 8 Ekim 2010, 00:52 - İp: 78.***.**2.19
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı yarıştan bir enstantane daha. Burası İngiltere-Brandshatch pisti. Sene 2008 Kenan Superbike kategorisindeydi o sene. Bende de Suzuki Burgman var 400cc. İstanbul trafiğine artık dayanamaz hale gelmiştim ve çözüm olarak 5 sene önce 39 yaşında motora başladım. Çok da memnunum, araba çoğu zaman kapıda yatıyor.

[/IMG]

#bitpire' tarafından 08.10.2010 09:28:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ekim 2010, 09:25 - İp: 94.***.**3.150
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Uploaded with ImageShack.us
Ender emmi er 5e bindinmi heç Acayip performanslı bi makine DRAG da ilk 100 metrede 1000 likleri geçiyo 180 i hemen yapıştırıyo hemide Turing hertürlü kullanılıyo.
Yalınız benzini Bira gibi içiyo.

Tarih: 8 Ekim 2010, 13:38 - İp: 78.***.**2.19
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Yok emmi, binmedim. Yarış seyretmeyi seviyorum ben, yapmayı değil. Motoru ulaşım amaçlı kullanıyorum, evden işe işten eve.

Tarih: 8 Ekim 2010, 18:20 - İp: 94.***.**3.150
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Ne üçün aldın mademkine o 400lük moturu. 125lik bilem yeterdi gali ulaşım için

Tarih: 8 Ekim 2010, 20:14 - İp: 78.***.**2.19