makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kapatma Davasının İçeriği

Başsavcı'nın iddialarında "somut olaylar"dan ziyade, "medya haberleri"ne dayalı, yalanlanmış "soyut iddialar" var!..

İddianamenin 57. sayfasında, “Bülent Arınç’ın başkanlığını yaptığı TBMM’nin mescidinde Kur'an Kursu açıldığının yazılı basında yer aldığı” belirtiliyor

Bülent Arınç, 3 Temmuz 2005 tarihinde, CHP Denizli Milletvekili Mehmet U. Neşşar’ın, “TBMM kampüsünde yer alan Cami’de Kur’an Kursu açıldığına” ilişkin soru önergesini cevaplandırmış ve
“Yaz Kur’an Kursu açma yetki ve görevi Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait olup, TBMM Başkanlığı’nın yaz Kur’an kursu açması söz konusu değildir. Şu anda TBMM kampüsünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nca açılmış bir yaz Kur’an Kursu yoktur” demişti

Şikayet eden: Taraf Gazetesi Çalışanları

Şikayet edilen: Abdurrahman Yalçınkaya Yargıtay Başsavcılığı Ankara

Suç: Görevi kötüye kullanmak

İzahı: Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya "laiklik karşıtı fiillerin odağı haline geldiği" gerekçesiyle AK Parti aleyhinde Anayasa Mahkemesi nezdinde açtığı kapatma davasında zorlama delil tesis etme yoluna gitmiştir: Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürülmesi ile ilgili olarak açılmış, gerekçeli kararı dahi yazılmamış, henüz kesinleşmemiş ve temyiz aşamasında mütalaası istenmek üzere önüne gelecek davadaki bir sanığın sözlerini aleyhte delil olarak sunmuş, böylece daha dosyayı görmeden davayla ilgili mütalaasını vermiş, görevini kötüye kullanmıştır. Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz

tarafsız ! gazeteci ali kırca nın yaptığı anketle halk gereken cevabı verdi. kendisi her ne kadar hazmedemese de.

Tarih: 18 Mart 2008, 09:27 - İp: 88.***.**4.144
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

hikmet yarla sorununuz var galiba
rusların da var

Tarih: 19 Mart 2008, 00:21 - İp: 88.***.**7.56
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ne yazık beni anlamamakta ısrar etmekle suçlayan siz şu yukarıdaki ifadelerde neden Akp ye oy vediğimi ve vereceğimi yazdığım halde halen da anlamama sorunu yaşayan kişinin ben değil siz olduğunuzu bir fark edebilseniz..

Geleceğimiz siz gençlerin geçmişini kimin dizinin dibinde oturduğunu dahi bilecek kadar yakından takip etmenizi gururla müşahade ediyorum.

Ancak bir de öz geçmişine bakmalısın..Birisi falan zamanda falan tarihde yapmış olduğunuz şu hatalı davranışdan dolayı misal evlenemezsiniz deseyi bir düşün derim..

Bizler ne hatalar yapıyoruz..Ama affedilmeyi de umuyoryuz değil mi?..peki başkaları da ummsa ne olur

Tarih: 19 Mart 2008, 00:26 - İp: 88.***.**8.99
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

lazut öğretmenim,

Tarih affetmese de bizler affedelim ama kişi suçunu tekrarlarsa ne yapacaz o zaman? el kadı'ya da TC. başbakanı olarak kefil olduğunu unuttunuz mu?

Tarih: 19 Mart 2008, 00:33 - İp: 85.***.**8.187
atmen
atmen (üye)
Tekirdağ / Firma

olayın ciddiyetini farketmiyorsunuz,
benim oğlum türkçe dua ezberleyebilirmiyim dediği için dinsiz ilan ediliyorsa,Din öğretmeni İngilizce öğreniyorsun
arapça dua ezberle diyorsa,
3 sene önce Aydın sosyal bilimler Anadolu lisesi
tercih kitapçıklarında yokken ,adı gecen liseye yeşil dersaneleri öğrencileri alınıyorsa,
Siz daha hala iktidar borazancılığı yapoyorsunuz,
seçimle gelene saygım var,
Ama Allah ile benim arama girene , Dini Siyasete alet edene,
İtirazım var,

Tarih: 19 Mart 2008, 00:40 - İp: 88.***.**9.65
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

O zamn ya sen de o geçmişte yaptığın hatayı bir daha yaprsan..

Ya Mustafa hocam Allah aşkına halen daha dediklerimi anlamamkta ısrar mı ediyorsun yoksa... anlamadım.

Bakın o zaman ceza evlerine giren hiç bir mahkumu salıvermemeliyiz..Doğru mu..Ya bi daha yaprasa..

Ah hocam ah..

Tarih: 19 Mart 2008, 00:44 - İp: 88.***.**8.99
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

oğlunu isteğinden dolayı kim yargılıyorsa şikayet etmeyi denemelisin seninde hakların var ve bu olayı tasnif etmiyorum

Tarih: 19 Mart 2008, 00:45 - İp: 88.***.**3.175
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ee lazut gor iste fanatizm diyenleri, kim daha fanatik???

Tarih: 19 Mart 2008, 00:46 - İp: 81.***.**7.8
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Ah lazut hocam ahh..

Siz ne öğretmeniydiniz?

Tarih: 19 Mart 2008, 00:49 - İp: 85.***.**8.187
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Çok mu önemli mustafa abi..

Tarih: 19 Mart 2008, 00:54 - İp: 88.***.**8.99