mcahmet
mcahmet
üye
(Amatör)
Adana

Flaşın Önünü Kapatmak Zararlımı?

Arkadaşlar fotoğrag makinesinde flaşın önünü el ile kapamak makine sağlıgı açısından zararlımı?

Tarih: 21 Ocak 2014, 00:11 - İp: 95.***.**2.45
-olympos-
-olympos-
üye
(Stüdyo Fotoğrafçısı)
Antalya

Çok çok zararlıdır bir daha sakın yapma,
Makinana çok zarar verir. Yenilemek zorunda kalırsın.
Sana zarar verir günlerce araştırırsın ne alsam diye,
Bütün zamanını marka model araştırmakla geçirirsin.
Bir sürü iş.Sen yine bunları boşver makinayı al akşam üzeri biraz dolaş hem gezmiş olursun birazda fotoğraf çekersin.

Tarih: 21 Ocak 2014, 09:48 - İp: 212.***.**5.45
elifduzenli
elifduzenli
üye
(Özel Gün Fotoğrafçısı)
Trabzon

Flashin onunu neden elinizle kapatiyosunuz ki kullanmak istemiyosaniz cikartirsiniz.

Tarih: 21 Ocak 2014, 15:16 - İp: 5.***.**8.172
tomaydin
tomaydin
üye
(Meraklı)
Istanbul

kullandığınız makine eğer bir dslr ise
ve onun pop up flaşını kullanmadan fotograf çekmek istiyorsanız
farklı modlardan birini seçebilirsiniz
otomatik ama flaşsız mod muhtemelen işinizi görür

onun dışında flaşın önünü el veya bir başka şeyle kapatmak, eğer flaşa çok yakın duruyorsa zarar verebilir
ama (mesela ) arada 10 cm varsa hiçbir zarar vermez

Tarih: 21 Ocak 2014, 16:37 - İp: 78.***.**0.16
ozkan.gunyeli
ozkan.gunyeli
üye
(Özel Gün Fotoğrafçısı)
Istanbul

Çok uzakta olursa eliniz zararlı değildir fakat böyle birşeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten çekmek istemiyorsanız dahili ise flaş kapalı modunu seçebilirsiniz.

Tarih: 31 Ocak 2014, 10:58 - İp: 85.***.**0.180
rentner
rentner
üye
(Amatör)
Almanya

negüzel

Tarih: 3 Şubat 2014, 21:30 - İp: 217.***.**1.238
papriko
papriko
üye
(Amatör)
Istanbul

Tütün Kesesine Minnettarım
Babam iyi bir sigara kullanıcısı. Hatta kendi sigarasını kendisinin sarması onun için hayatın en önemli işlerinden birisi. Ancak bu iş ona biraz pahalıya mal oluyor. Zira ceketi, çantası ya tütün ya da sigara sarmak için kullandığı malzemelerden dolayı ya kirleniyor ya da dağılıyor. Gerçekçi, olmak gerekirse bizde bu durumdan muzdarip oluyoruz. Zira benim gibi tütün kokusunu hazzedemeyen biri için etrafta tütün kokusu ve tozunun bulunması hiç iyi bir durum değil. Bu durumu bir arkadaşıma anlatırken o tütün kesesinden bahsetti. Bende internette tütün kesesi nedir diye araştırmaya başladım. Sitenizde tütün kesesini keşfettim. Hakikatende benim için gerçek bir keşif oldu. Zira babamın ve bizim tütün kaynaklı sorunlarımızı bitirebilecek tüm özelliklere sahip bir ürün olduğunu gördüm. Ve bu site aracılığıyla babamın zevklerine uygun bir tütün kesesi sipariş ettim.
Çok Kullanışlı Bir Ürün
Tütün kesesi çok kullanışlı bir ürün. Öyle ki hem tütünü, hem filtresini, hem kağıdını, bir arada tutma özelliğine sahip. Babamın tütün sarmaya niyetlendiğinde ortaya çıkan dağınıklığı ve kirliliği düşününce gerçekten de çok fonksiyonlu bir ürün olduğu ortada. Ayrıca temizliği de çok basit çamaşır makinesinde yıkanıyor olması son derece kullanışlı olduğunu gösteriyor. Zira babam tütün sarmaya çalıştığında tütünleri, filtresi ve kağıtlarını ayrı ayrı yerlerden çıkartarak etrafı kirletirken, bize de eziyet veriyordu. Sonuçta babamın sinir katsayısı yükseliyor bu da aileye bir sinir harbi olarak geri dönüyordu Şimdi herkes mutlu. Babam artık korkarak sigara sarmıyor. Hem taşırken, hem kullanırken son derece pratik olan bu ürün dosta ve arkadaşa rahatlıkla hediyelik eşya olarak da düşünülebilir. Beni ve ailemi böylesine önemli bir sorunu aşmamıza yaptıkları katkıdan dolayı sitenize sonsuz teşekkür ederim.

Tarih: 27 Mayıs 2017, 16:31 - İp: 172.***.**6.95
Sayfa(lar): 1

Nikon Özel Teknik Sevis

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
mesut.mt8
2
1122
14 May. 2014, 09:21
mesut.mt8
filinta
5
2225
10 Mar. 2013, 11:36
mustafali
ozaygonlum
3
2974
16 Tem. 2012, 20:56
ozaygonlum07
ltfsen
4
1777
08 Mar. 2012, 14:55
r.oncul
yerkan5806
5
3637
16 Ağu. 2010, 13:53
ramo
gencmenn
0
2291
28 Oca. 2010, 16:00
gencmenn
Nikon Özel Teknik Sevis
» Fotoğrafça
Neyi Ne Kadar Paylaşıyoruz !!!
the_wallMerhabalar…      Sitede söz konusu olan bir sıkıntıdan söz etmek ve akabinde siz değerli özellikle bu sıkıntıları dile getiren değerli NF üyelerinden belki yorum belki de açıklama alma amacı ile bu forum başlığını açtım…      1- Fotoğraflara yorum...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
yus14, stumer, furkan23, fkocaeli, (4)