makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kapatma Davasının İçeriği

Başsavcı'nın iddialarında "somut olaylar"dan ziyade, "medya haberleri"ne dayalı, yalanlanmış "soyut iddialar" var!..

İddianamenin 57. sayfasında, “Bülent Arınç’ın başkanlığını yaptığı TBMM’nin mescidinde Kur'an Kursu açıldığının yazılı basında yer aldığı” belirtiliyor

Bülent Arınç, 3 Temmuz 2005 tarihinde, CHP Denizli Milletvekili Mehmet U. Neşşar’ın, “TBMM kampüsünde yer alan Cami’de Kur’an Kursu açıldığına” ilişkin soru önergesini cevaplandırmış ve
“Yaz Kur’an Kursu açma yetki ve görevi Diyanet İşleri Başkanlığı’na ait olup, TBMM Başkanlığı’nın yaz Kur’an kursu açması söz konusu değildir. Şu anda TBMM kampüsünde Diyanet İşleri Başkanlığı’nca açılmış bir yaz Kur’an Kursu yoktur” demişti

Şikayet eden: Taraf Gazetesi Çalışanları

Şikayet edilen: Abdurrahman Yalçınkaya Yargıtay Başsavcılığı Ankara

Suç: Görevi kötüye kullanmak

İzahı: Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya "laiklik karşıtı fiillerin odağı haline geldiği" gerekçesiyle AK Parti aleyhinde Anayasa Mahkemesi nezdinde açtığı kapatma davasında zorlama delil tesis etme yoluna gitmiştir: Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürülmesi ile ilgili olarak açılmış, gerekçeli kararı dahi yazılmamış, henüz kesinleşmemiş ve temyiz aşamasında mütalaası istenmek üzere önüne gelecek davadaki bir sanığın sözlerini aleyhte delil olarak sunmuş, böylece daha dosyayı görmeden davayla ilgili mütalaasını vermiş, görevini kötüye kullanmıştır. Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz

tarafsız ! gazeteci ali kırca nın yaptığı anketle halk gereken cevabı verdi. kendisi her ne kadar hazmedemese de.

Tarih: 18 Mart 2008, 09:27 - İp: 88.***.**4.144
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

t.y.

Ben burada bu süreç iyidir diyen birini görmedim.Şahsım olarak da kapatma davasının gerekçelerinin çok çok haklı yönleri olduğunu ama doğru zamanda açılmadığını düşünüyorum.

Ama bir takım kendini bilmezlerin de herşey bu kadar açık ve seçikken bir anda herşeyin sorumluluğunu savcıya yüklemesini de anlamış değilim.

Bugün AKP'ni savunulacak hirbir yanı kalmamıştır.Sanki herşeyin sorumlusu bir an'da savcı oluverdi.Sanki ekonomi'yi bozan,bitme noktasındaki terörü hortlatan ve telekomu 3 yıllık karına satan o.Ve bunun gibi yüzlercesi.Onlarcası demiyorum bakın yüzlercesi..

Ama takım tutar gibi parti tuttunuz mu ve öz eleştiriden yoksun oldunuz mu bütün ipler kopuyor.

Takım tutmayı bırakacaksınız ve nötr olacaksınız.AKP'nin hakkı olan eleştiriyi yapmadan tek taraflı yargı'yı suçladınız mı haksızlık etmiş olursunuz..

#Mgirgin' tarafından 18.03.2008 18:53:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mart 2008, 18:48 - İp: 85.***.**8.187
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

m.girgim arkadaşım öncelikle takım tutar gibi siyaset ve ekonomi ile uğraşanları eleyelim. konu akp de değil yıllar yılı sömürge ülkesi olduk dışardan yönetildik hangi parti geldi ise durum çok değişmedi. bunu en iyi 57. hükümet de mhp başkanı anlamıştır dışardan konuşmayla olmuyor iyi hatırlayın çok konuştu ne oldu geldi sesi bile çıkmadı neyse bu bir örnek ibret alınması gereken bir örnek ama biz durmuşuz kendi kendimize kavga ediyoruz ç.kaleyi geçemeyen düşmanların bizi içten yıkmasıdır. finansbank yunanlıra satılmış adam onu yazıyor devlet en yapsın adam adam gibi satsaydı değerinden çok ucuza satmazdı bunun gibi niceleri gelelim bundan 7 yıl önce piayasaların %50 si yabancıların elndeydi sanki bu bugün oldu 2001 yılı krizi hatırlamıyorsunuz neden siz hiç etkilenmediniz sadecek konuşuyoruz konuşurkende birbirimizi yıpratıyoruz yıpranmayalım. ben yatırmımı yıllardır bitti denilen tarım üzerine yapacağım kendime güveniyorum bundan ötesi yok.

Tarih: 18 Mart 2008, 18:57 - İp: 81.***.**6.113
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

tekrar hepinizi lazut hocanın durağanda başlatmış olduğu kitap projesine davet ediyorum bu bir vatandaşlık görevidir.

hocam bununla ilgili konu açmış ilgisizlik üzerine kapatmıştır ben kendi adıma üzüldüm

Tarih: 18 Mart 2008, 18:58 - İp: 81.***.**6.113
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

7 yıl önce piayasaların %50 si yabancıların elndeydi

suanda yabancı sermaye yuzde 70...

Tarih: 18 Mart 2008, 19:01 - İp: 78.***.**4.101
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

son dönemde dünya piyasalarında dalgalanmadan kaynaklanan kriz ortamında yabancıların yaprığı açıklama ile türkiyede yatırımlarını azaltacakları açıklamsı ile bu oranın %70 den aşağı düştüğünü söyliyeyim hani bilmiyordum %70 olduğunu an ve an hatırlıyorum. ama amaç eleştiri olunca ortaya bu çıkıyor

Tarih: 18 Mart 2008, 19:10 - İp: 81.***.**6.113
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

tekrar tekrar hepinizi am hepini

Tarih: 18 Mart 2008, 19:11 - İp: 81.***.**6.113
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

t.y.

7 yıl öncesi ile bugünü kıyaslamanız sizin yanlış yerlerden bilgilendirildiğinizin apaçık bir kanıtı.Yazdığınız o gün %50 idi sanki bugün oldu gibi laflar tamamen çarpıtmaca ve yalan.magara'nın alıntı yaptığı yazarın kim olduğunu bilmeyerek yazdığı gibi sizin de kaynağınızın manüpüle yayın yapan organlar olduğu kanısındayım.

Ben anlatmak yoruldum artık.7 yıl öncesi ile bugün arasındaki bariz farkları başkası anlatsın ya da doğru düzgün araştırın.

Haklı olduğunuz ve benim de sonuna kadar katıldığım bir konu var.O da Türkiyenin Menderes ile başlayan ve günümüze kadar gelen bir dışardan yönetilme süreci..

Tarih: 18 Mart 2008, 19:12 - İp: 85.***.**8.187
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yabancılar bu ulkeden para cekmez kolay kolay. dunya uzerınde bir koyup encok kazanabilecekleri ulkelerden birisi burası.
belirsizlik ortamında yabancı yatırımcıdan baskasıda para kazanamaz zaten,guclu ekonomımız sagolsun,karınca yellense, cnbce de ekonomı ekranı kararıyo

Tarih: 18 Mart 2008, 19:14 - İp: 78.***.**4.101
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

değerli arkadaşım

7 yıl öncesi ile bugünü arada kısa bir zaman farkı gibi aktarmıyorum yazdıklarımı tam oku bazı şeyler yıllar öncesinden belliydi sanki yorumlarda herşey birkaç gün içinde oldu veya abirkaç yılda hayır zamanında benim dederlerim oy verdi bu insanlara ama sonucu kimse değiştiremedi bana inan çok doğru araştırıyorum yaşadığım yılları iyi biliyorum ama yazdıklarımı sadece bir iki cümlesini alıp sadece orayı diğer cümlelerden ayrı yorumnlamayın. ama olsun bunada saygım var yazmayı eleştirmeyi ve eleştiri almayı öğreneceğiz.

bu arada durağandaki kitap projesine kimse ses çıkarmıyor.

Tarih: 18 Mart 2008, 19:22 - İp: 81.***.**6.113
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

yabancıların yatırımlarını azaltmasındaki neden kriz ortamında dışradaki dalgalanmalardan faydalanmak yükselen faiz ve bonolardan daha yüksek kazanç sağlamak için yatırımlarını oraya yöneltirler

Tarih: 18 Mart 2008, 19:24 - İp: 81.***.**6.113