ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

İşte İyi Makro Sitesi...

alın size en güzel makrolar hediye olsun.

araştırmacı fotografçı ....bennnnnnnnnn

saygılar...

Tarih: 10 Ocak 2006, 21:31 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

eee site nerde??

Tarih: 10 Ocak 2006, 21:41 - İp: 85.***.**4.63
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

http://www.beautifulbugs.com/beautifulbugs/index.htm

işte burda ...

unuttum yaaa kusura bakmayın...

saygılar....

Tarih: 10 Ocak 2006, 21:47 - İp: 85.***.**5.150
nihat
nihat (üye)
İstanbul / Amatör

Yani burada.. Tıklayın...

Tarih: 10 Ocak 2006, 22:00 - İp: 85.***.**1.18
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dadanagast ne diyo:
Close-up Filters: Besides a true macro lens, close-up filters are the easiest to use, but afford the least magnification. They are diopters that screw onto the threads on the front of your lens (macro or non-macro) that magnify what’s in front of them, kind of like reading glasses for your lens. These filters come in a variety of “powers” and are produced by many different manufacturers. Of special note are the Canon 250D and 500D close-up filters; they come in different thread sizes to fit a wide variety of lenses. You should not confuse these with “teleconverters” that multiply the focal length of your lens; these filters do not change focal length, they serve only to help magnify what’s in front of the lens, not “zoom” the lens.

If you are a digital point-and-shoot camera owner, your reasonable options are limited to close-up filters. But don’t get discouraged, because you can still get some outstanding results using these filters. For example, on the internet you can find a tremendous amount of excellent close-up insect photography being done by photographers using cameras such as the Canon G3/G5 with reversed lenses, or Sony F717/F828 equipped with close-up filters.

Tarih: 11 Ocak 2006, 00:08 - İp: 85.***.**1.242
banvit82
banvit82 (üye)
Aydın / Amatör

Teşekkürler ati.Çok güzel ve aydınlatıcı.İngilizcem yeterli olmasada birşeyler anladım.Ama epey yardımcı malzeme kullanmış.harici flaş özel lens(tamron) tamronun kulaklarını çınlattım.Selamlar.Bir de pazarbeyin yazdıklarını tercüme eden olsa hiçde fena olmaz hani

Tarih: 11 Ocak 2006, 01:42 - İp: 85.***.**9.80
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

bencede

Tarih: 11 Ocak 2006, 15:49 - İp: 85.***.**4.42
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ailenizin tercumani ben geldim..
....
gercek macro lensi gibi degilmis ama kullanimlari kolaymis.. lensin onune takildiklarinda, goruntuyu buyutuyorlarmis.. bircok kuvvette filtre mevcutmus ve bircok ureticinin bu tur filtreleri varmis.. ozel bir not olarak; canon 250d ve 500d filtreleri bircok lense uygun olacak sekilde filtre caplarina sahipmisler.. bu filtreleri teleconverterler ile karistirmamaliymissiniz, cunku bu filtreler fokal uzunlugunu degistirmiyorlar, sadece onune takildiklari lenslerin buyultme ozelliklerini arttiriyorlar..
eger ki compact kamera sahibiyseniz, bu tur filtreleri kullanma sansiniz var ancak..(cunku macro lens takamazsiniz kameraya..) ama uzulmeyin, cunku harika sonuclar elde edebilirmissiniz bu tur filtrelerle.. mesela internette bircok ornek bulabilirsiniz, canon g3/g5 kameralarla cekilmis..veya f717/f828 ve yakinlastirma filtreleri ile....

................
yani sonucta bizlerin bilmedigi birsey soylenmemis..

Tarih: 11 Ocak 2006, 22:48 - İp: 62.***.**2.10
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Üstad, tercüme için teşekkürler.

Yaw arkadaşlar, ben beğenmedim bu sitedeki makroları. Valla ne yalan söyliim, pazar'ın bazı makroları daha başarılı. Tamron'unkiler de öyle. Sizin fikriniz nedir.

Fakat, bu sitede değerli bir arkadaşımızın verdiği şu linkteki fotolar süperötesi, dehşet yani. (awesome-- dada için )

http://www.caughtintimephotography.com/sitemap.html

Tarih: 12 Ocak 2006, 02:34 - İp: 195.***.**7.26
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

terrific..
gercekten de harika acilarda cekmis fotografci..
...ozellikle o squirrel fotografi.. benim yakaladigim squirrel'lar boyle poz vermiyorlardi..

Tarih: 12 Ocak 2006, 13:08 - İp: 62.***.**2.10
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Hakkaten yaw. Ne o öyle sincap fotoğrafları. Dehşet güzel be. Fotoların çoğunu bilgisayarıma kaydettim bile.

Yaw üstad; bu fotolar ne tür bir makineyla çekilmiş olabilir. Ben bir türlü akıl erdiremedim. Ne biliim, D2x'in fotoları bile bu kadar kaliteli değil bence. Hasselblad falan mı bu makine acaba.

Tarih: 12 Ocak 2006, 18:03 - İp: 195.***.**7.26