lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

Hdd Harddisk

merhaba arkdaşlar.taşınabilir harddisk almayı düşünüorum fakat özellikleri nelerdir hangi marka iyidir bilmiorum kullanan arkdaşlar yardım ederlerse sevinirim.ışığınız bol olsun.

Tarih: 31 Temmuz 2007, 13:33 - İp: 88.***.**7.248
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Ben macihtosh da fire wire bağlantılı bir taşınabilir harddisk kullanıyorum 250 gb lık bir disk
fire wire bağlantısı olmasının çok büyük avantajı var
örnek verecek olursak 1 GB bir dökümanı 1 dakikada kopyalıyor
harddiskten kopyalama yapmadan bilgisayara bağlandığında harddisk içindeki dökümanlar üzerinde hiç sorunsuz çalışma yapılabiliyor ki benim çalıştığım dökümanlar büyük boyutludur genellikle....

Bu arada senin almak istediğin sanırım flash disk olabilir, onlar çok çeşitli markalarda mevcut, kingstone fena değil diyorlar...

Tarih: 31 Temmuz 2007, 13:58 - İp: 81.***.**3.185
lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

istediğim flash disk değil atakan 400 500 gb arası bi harddisk almak.bu fire wire olayını hiç bilmiorum bilgisayarla bağlantıyı sağlamak için ayrı bi aparat mı almak gerek? usb girişi gibi

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:05 - İp: 88.***.**7.248
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

yeni bilgisayarın hemen hepsinde firewire girişi vardır. olmasa bile usb girişlerinden 2 tanesini iptal ettirip taktırabiliyorsun. usb ye göre çok daha hızlıdır firewire girişi. büyük boyutta taşınabilir bir şey arıyorsan piyasasını bilmem ama hemen hepsi işe yarar ve işini görür problem yaşamzsın diye düşünüyorum. benim kenarda 80 Gblık bir HDD vardı. oan kutu aldım usb ile bağlıyorum ama bayaa büyük. küçük bir şey olmasında fayda var

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:17 - İp: 81.***.**7.150
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

usb girişi gibi makinenin arkasında fire wire girişi var
en azından benim makinenin kendisinde var
sanırım sizin pc lerdede vardır

fire wire bağlantılıları şiddetle tavsiye ederim
ha birde unutmadan araştırma yaparken cihazin boyutuna dikkat edin ben alırken 250 gb olan harddisklerin ufak ebatlısı yoktu benim aldığım biraz irice ama yeni modeller epey ufaldı taşıması kolay

cihazla birlikte size usb kabloya benzer bir adet fire wire kablo ve bir adet adaptör verecekler benimki bu şekilde çalışıyor

benim aldığımın markası Formac
adından da anlaşıldığı üzere Macintosh bilgisayarlar için üretilmiş
ben aldığımda 500 ytl idi
ama pc ürünleri daha ucuz siz daha iyi rakamlara bulabilirsiniz...
Bizim macintoshların her şeyi çok pahalı...

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:17 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

eğer bilgisayarda firewire girişi yoksa dönüştürücüler var bir ucu usb diğer ucu firewire onlarla da deneyebilirsiniz ama en güzeli lasthopun dediği gibi usb den birini iptal ettirip firewire taktırmak

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:21 - İp: 81.***.**3.185
lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

atakan ve last hope teşekkürler arkdaşlar. piyasada okadar çok marka varki bide bu fiyatlar markasına göre değişince çelişkiye düştüm.biraz araştırmak lazım.ilginiz için teşekkürler...

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:24 - İp: 88.***.**7.248
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

fazla araştırmaan gerek yok hepsi işine yarar ve iişni görür ufak boyutlu ve ince maksimum kapasitede brişey bul yeterli ufak olmasının çok fazla avantajı var benimki gibi kocaman ve ağır bir dımbırtı taşımak zorunda kalma diye şiddetle öneriyorum

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:26 - İp: 81.***.**7.150
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

katılıyorum benimki de büyük hatta sırf onu taşımak için evrak çantası almak zorunda kaldım

ama bilindik markalardan şaşmayın ve aldığınız yerde mutlaka servis olsun taşınabilir hdd lerin en büyük sorunu taşıma esnasındaki sarsıntılardan ve çarpmalardan kaynaklanıyor sonra servis için uğraştırmasın sizi...

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:30 - İp: 81.***.**3.185
lzrdkng
lzrdkng (üye)
İzmir / Meraklı

önerinle şiddetle ilgilencem teşk.

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:32 - İp: 88.***.**7.248
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

şiddetle rica ederim, yol gösterebildiysek biraz olsun ucundanda bilgi verebildiysek ne mutlu bize yanlışımız oldu ise affola

Tarih: 31 Temmuz 2007, 14:34 - İp: 81.***.**3.185