foto_ysn
foto_ysn (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Harddisk Tık Tık Yapıyor Kafa Vuruyor

selam arakadaşlar harddisk kafa vuruyor tık tık diye ses yapıyor içindeki görüntüleri bilgileri başka bir harddiske nasıl geçirebiliriz.bunu yapan firma telefonu veya adresi güvenilir yer varmı.

Tarih: 16 Eylül 2009, 15:36 - İp: 88.***.**2.205
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

aynı dertten ben 2-3 tane hdd çöpe attım

Tarih: 17 Eylül 2009, 00:15 - İp: 85.***.**0.171
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Harddiskiniz çökmüş daha fazla açmayı denemeden bir bilgisayarcı ile görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Tarih: 17 Eylül 2009, 13:42 - İp: 78.***.**7.63
bembeuaz81
bembeuaz81 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Ysn kardeş Eğer Kafa Atıyorsa Hdd bunu 3 aşamada yaparsın
1 yeni bir Hdd alır Pc ne Kurarsın
2 Pc nin Düzgün çalıştığından emin olduktan sonra Kafa atan Hdd i pc ye takarsın ek olarak
3 Kafa atan Hdd ısındığında kopya vermez kısa kısa kopyalama şansın olur

Tarih: 26 Eylül 2009, 12:01 - İp: 88.***.**0.86
emirberkcelik
emirberkcelik (üye)
İstanbul / Meraklı

MaxBlast 5 SIFIR HARDİSK YAPAR BOZUK OLANALRI KAFA ATANALRI FABRİKJA ÇIKIŞI YAPAR BENDEN SİZE BİR HEDİYE

MaxBlast 5 yazılımı Büyük ihtimal Acronis Firması tarafından hazırlanmış ücretsiz bir yazılımdır. Yanlış hatırlamıyorsam programın bazı kısımlarını kullanmak için sisteminizde en az bir adet Seagate veya Maxtor markalı bir Harddisk olması gerekiyor

Peki bu program benim ne işime yarar derseniz, MaxBlast ile bekap alıp geri yükleme , Clonlama,harddiskte üzerinde partition işlemleri ve en önemlisi ise bu program ile harddiskinize low level format atabilirsiniz...

Low level formatı genelde iki amaçlı kullanırız.
Bunlardan birincisi harddiskimizdeki sorunları çözmek için, yani genelde bad sectorler için kullanırız.
Ikincisi ise veri güvenliği. Yani eğer bu harddiski satacaksanız veya birine verecekseniz harddiskte size dair bir bilgi kalmasın istiyorsanız low level formatı tercih edebilirsiniz...

Programı anlatmaya başlamadan önce gerekli dosyaları vermek istiyorum.....

Programı direk cd ye çekip kullanmak için benim oluşturup upload ettiğim CD imajını aşağıdan indirebilirsiniz...
http://www.4shared.com/file/72821447/1f8ed456/MaxBlst5.html
http://rapidshare.com/files/96255450/MaxBlast.rar.html

Indirdikten sonra direkt Nero gibi bir programla CD kalıbını CD/DVD ye çekip kullanabilirsiniz.

Ben sana güvenmiyorum. Kendi CD mi kendim yapım derseniz aşağıdaki linki kullanarak sitesinden orjinal Kuru indirip bu programla kendinize gerekli CD yi hazırlamalısınız.....
http://www.seagate.com/support/maxblast/MaxBlastSetup.en.exe

CD nizi çektiğinizi düşünerek devam ediyorum...
Arkadaşlar konuyu herkesin anlayabilmesi için biraz detaya giriyorum. Bildiğiniz yerleri atlayabilirsiniz...

Programı kullamaya başlamak için bilgisyarı CDROM dan boot etmeniz (başlatmamız) lazım..
Bunun için anakartımız biosa girmeden boot menüsünü karşıma getirme özelliği varsa (yeni nesil anakartların çoğunda vardır), bilgisayar açılırken ESC tuşana basarak gelen ekrandan CDROM u seçiyoruz. Sizdeki anakartta bu farklı bir tuş olabilir. Mesela F8 ,F10 veya F12 vb. gibi. Bilgisayar açılırken bu tuş ekranda yazmaktadır......

Benim ankartımda böyle bir şey yok derseniz ise;
Bilgisyara açılırken DELETE veya F2 tuşuyla biosa girmelisiniz. Bilgisayar açılırken bu tuş ekranda yazmaktadır......
Biosa girdikten sonra Advanced BIOS Features seçeneğini seçerek bir alt menüye girmeliyiz. Bazen bu menünün adı istisnai olarak farklı olabilir. Mesela BOOT olabilir

Tarih: 17 Ekim 2009, 22:57 - İp: 88.***.**7.203
  • 1