ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Hadi Hayirlisi

Degisen hicbirsey yok gibi birsey benim anladigim.AKP nin bu sekilde kazanmasi ve milletvekili sayisinin dusmesi memleketin hayrina olmustur bence.Ne kadar %50 yiz densede,gecen secimlerdeki DP ve Saadet partisi milli gorusculerinin oylarinin eridigini ve %7 gibi bir ekstra oyun AKP de toplandigini varsaydigimizda cokda ovunulecek bir durum degildir .Yani sagin ve Milli gorusculerin potansiyel oyu AKP de oldugu halde %50 ve sandalye kaybi ile pekde simarilacak bir durum olmadigi ortada.CHP evet beklenen bir cikisi yapamadi ama en azindan milletvekili sayisi ile bir cikisi var ve bence en onemliside bu zaten.Sonucta halkin secimi bitti sira meclisin seciminde ve kararlarida bu vakitten sonra orasi verecek.

Dedigim gibi daha onceki mesajlarimda,AKP nin kazanmasi cari acik gibi memleketin ekonomik dengelerini alt ust edecek onemli bir problemin cozulmesini test etme acisindan ve milletin goruslerini olumlu yada olumsuz degistirme acisindan cok onemli bir sinav olacak.

Doguda bu arada rahat durmayacak o kadar milletvekili ile ve allah kolaylik versin diyorum.Bu asamadan sonra ozerklik calismalari hiz kazanir ve su bela ve memlekete verdigi agir yuklerdende kurtuluruz insallah.Hala diretmenin ve vatan topragi,sehitlerin kani ile sulandi falan demeninde anlami yok artik.Adamlarin oradaki varligini kabullenme ve haklarini verme zamani geldide geciyor.Kursunlar Federal ozerk yapilarini gorelim.Bolunseler kime zarari var,yani yuktenmi kurtuluruz yoksa rahatlarmiyiz bunu dusunmek gerekir...

#ozansan' tarafından 13.06.2011 03:44:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Haziran 2011, 03:42 - İp: 221.***.**1.153
ozansan
ozansan (üye)

Sadece ben ekonomiden anlarim demedim ki yani hayretsiniz/Dedim rakamlari okumasini biliriz iyi kotu.2+2 heryerde 4 eder yani bu kadar basit.Cari acik konusunda bugune kadar ozellestime yapalim,sicak para cekelim su bu gibi gecistirmeler ile yuvarlandik geldik.Hizmet olarak harcadik iyi yaptik ama birazda savurduk.Simdi musluklar kisldi,sicak para yon degistirmeye basladi ve kilitlendik.Aldigimiz dis yatirimlar sadece olani almaktan baska birsey degildi .Birileri gelip uretim yapmaya baslasa can kurban ama hazira alistilar olani aldilar.

Ufukta cari aciginin acisi vergi yuku yada kemer SIKMA olarak goruluyor millete hic supheniz olmasin.Tarihte gorulmemis bir cari acik oraniyla basbasayiz ve bu hayra alamet birsey degil.Hic politika yapmak istemiyorum tum samimiyetimle ama bugune kadar geldik bundan sonrasida gider seklindeki bir yaklasim,rakamlar tarafindan desteklenmiyor artik.Sokaktaki adamda bu rakamlari ve anlamlarini zaten bilmiyor yada ilgisiz.E bilgiyi arastirip sorgulamayn insanlarda baskalari tarafindan yazilan kadere razi olmak zorundadirlar.

Ben ozet olarak rakamlarin iyi soylemedigini belirteyimde isteyen istedigi gibi yorumlasin.
Ayrica gercekten,hukumet icin ustalikmi gormek istiyorum.

Tarih: 13 Haziran 2011, 20:46 - İp: 221.***.**3.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

cari açık artsın. devlet batsın. yuro dolar çıksın. keza bende onlardan çok var.

Tarih: 13 Haziran 2011, 20:48 - İp: 88.***.**1.54
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ben giderim emmi
lakin biyilojik benim karşıma çıkamaz
vıyaklayıp durmakta keza

biyilojik ne vıyaklarsın
adam soru sordu onu bilsene vıyaklayacağına
bil soruyu al boruyu işte
biyolojik kedi

Tarih: 13 Haziran 2011, 20:50 - İp: 85.***.**8.139
ozansan
ozansan (üye)

Senin zengin oldugunu bilemeyen yok forumda zaten.Kirpiyonuz muvekkillerinizi biliyomda Euro dolarla calisanini bilmiyodum

Tarih: 13 Haziran 2011, 20:51 - İp: 221.***.**3.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bugün kazandığım para bana bir ay yeter keza. lakin almadım parayı. sonra alırım mukabili.

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:01 - İp: 88.***.**1.54
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi sorması ayıp kaç akçe kazandın bugün

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:04 - İp: 85.***.**8.139
okyanus.
okyanus. (üye)

100 lira ile ay geçirirsen tabi yiter emmi bugün kazandığın para sana bir ay

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:05 - İp: 85.***.**8.139
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

dudak mukabillerin uçuklamasın emmi.

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:06 - İp: 88.***.**1.54
okyanus.
okyanus. (üye)

o zaman bana borç vir biraz

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:07 - İp: 85.***.**8.139
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

almadık dedikya. sonra alcem. o zaman veririm belkim.

Tarih: 13 Haziran 2011, 21:09 - İp: 88.***.**1.54