gunduzgece
gunduzgece (üye)
İstanbul / Meraklı

Hadi Bakalım Kimler Bulabilecek..

Bakalım ne kadar zekisiniz???

Avrupada özel bir sirketin sınav elemesinde
sorulan IQ sorusudur.

Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir
bankada çalışmış ve emekli
olmasına yakın artık yurda dönmeye karak verdiği gün lan felekten bir gün çalyım bari deyip bir bara gitmis..
Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda
tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.
Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış bakmış.... hiç bir şey anlamamış yazı ne Almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz "sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi" diyip yanından gitmiş..
Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz
burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş . Anne babası kağıdı
okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş len demiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok...
Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmıski doktor tavanda sallanıyor kendini asmış.
Adam en sonunda pes etmiş len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında
hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine Gİtmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş, şef okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.
ŞİMDİ GELELiM SORUMUZA HALiYLE BU KAĞIT'TA NE YAZIYOR DİYCEM...

İP UCU : CEVAP İÇİN YAZIYI İYİ OKUYUNDERİM...

Soru gerçek olup, cevabı metin içeriğinde
klasik ve basit bir şifreleme yöntemiyle gizlenmiştir. biraz dikkatli okursanız, gayet kolayca çözebilirsiniz...........

Tarih: 18 Kasım 2006, 16:28 - İp: 85.***.**3.101
q.melike
q.melike (üye)
Yurtdışı / Amatör

kağıtta

Avrupada özel bir sirketin sınav elemesinde
sorulan IQ sorusudur.

Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir
bankada çalışmış ve emekli
olmasına yakın artık yurda dönmeye karak verdiği gün lan felekten bir gün çalyım bari deyip bir bara gitmis..
Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda
tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.
Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış bakmış.... hiç bir şey anlamamış yazı ne Almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz "sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi" diyip yanından gitmiş..
Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz
burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş . Anne babası kağıdı
okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş len demiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok...
Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmıski doktor tavanda sallanıyor kendini asmış.
Adam en sonunda pes etmiş len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında
hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine Gİtmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş, şef okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.

yazıyor

Tarih: 18 Kasım 2006, 16:37 - İp: 88.***.**1.153
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bu arkadasin anlamadigi yaziyi bardaki arkadasi, annesi ve babasi, doktoru ve hatta bir soyguncu anlamis ama okendisi anlayamamis! APTAL!
tabiiki bu sorunun cevabi degil ama adam cok aptal

Tarih: 18 Kasım 2006, 17:46 - İp: 84.***.**8.153
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bardaki kadın arkadaşının kızı olduğunu yazmış diyeceğim ama yanlış olacak

Tarih: 18 Kasım 2006, 18:04 - İp: 85.***.**6.58
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

hocam çok acil bekliyorum cevabını meraktan ölcem yahu...

Tarih: 18 Kasım 2006, 18:57 - İp: 85.***.**5.120
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

gunduzgece tezden sorunun cevabını ver,

Tarih: 18 Kasım 2006, 19:30 - İp: 85.***.**1.200
demoon
demoon (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Eger bu firmanin mulakat sorusu ise, cevabi sanirim sudur;
Cevabi yok, sadece ise alacagi kisilerin kisisel analinizi yapmak istemeleridir.

Yalniz bunun orijinal olup olmadigindan supheliyim. Herkes kendisine gore bir cevap yazar. Buda kisinin o anki sıkıcı atmosfer altinda verecegi cevabin karakter analizine dayanabilir.

Tarih: 18 Kasım 2006, 22:38 - İp: 85.***.**0.28
tanjud
tanjud (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kağıdı okuyanlarda (Bizim Gibi) kadının yazdığından birşey anlamıyorlar."Tanışabilirmiyiz? kısmını okuyorlar.

Anne ve Babaları Evlatlıktan Redediyor.Çünkü O yaşa Gelmiş Adamın "Tanışabilirmiyiz?" Yazılı Bir Kâğıt Vermesi Onları Şaşırtıyor ve Üzüyor Oğullarıda Olayı Açıklayamadan Kapı Dışarı...

Arkadaşı Bir Daha Benimle Konuşma Diyor Çünkü Birlikte Büyüdüğü Birine Hakaret Edercesine Böyle Bir Kağıt Uzatıyor "Tanışabilirmiyiz?" Diye...

Karısı Boşanma Davası Açıyor.Ama 2 Sebepten Ötürü;

1-Onca Yıllık Karısına Başka Bir Kadınla Birlikte Olduğunu İma Etmesi...
2-Karısına Üstüne "Tanışabilirmiyiz?" Yazılı Kısımdaki Bölümü Okutturması...

Doktor İntihar Ediyor Çünkü Doktor Gay'dir...Ve hiç Tanımadığı Bir Adam Gelip "Tanışabilirmiyiz?" Yazılı Bir Kağıt Uzatıyor.Tüm Sırrının O Mertebeye Gelmiş Olarak, Adamın Herkes Tarafından Ne Olduğu Öğrenilip Yaşamının Faciaya Dönmesinden Korkup Paniklemesindendir.
Hırsızlar Parayı Geri Koyuyorlar Çünkü Onlarda Bu Kağıdığın "Tanışabilirmiyiz?" Kısmını Okuyorlar ve Bu Kağıdı Bırakanın Bir Polis Olduğunu Onları İzlediğini ve Alay Edercesine Oraya Bıraktıklarını Düşünüyorlar ve Parayı Bırakıyorlar...

#tanjud' tarafından 19.11.2006 01:45:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Kasım 2006, 01:41 - İp: 212.***.**0.50
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

tebrikler tanjud..Bence siz bildiniz bu sorunu cevabını.doğru mu gündüzgece...

Tarih: 19 Kasım 2006, 01:44 - İp: 88.***.**2.193
srf
srf (üye)
Mardin / Amatör

tanjud ....
wonderfull..

Tarih: 19 Kasım 2006, 18:28 - İp: 85.***.**8.66
sarmustafa
sarmustafa (üye)
Ankara / Amatör

tanju bu cevap süper tebrikler. Güngüzgece gerçek cevabını sabırsızlıkla bekliyorum. Bakalım seninkinden güzel olacak mı ?

Tarih: 19 Kasım 2006, 21:01 - İp: 85.***.**9.144