gunduzgece
gunduzgece (üye)
İstanbul / Meraklı

Hadi Bakalım Kimler Bulabilecek..

Bakalım ne kadar zekisiniz???

Avrupada özel bir sirketin sınav elemesinde
sorulan IQ sorusudur.

Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir
bankada çalışmış ve emekli
olmasına yakın artık yurda dönmeye karak verdiği gün lan felekten bir gün çalyım bari deyip bir bara gitmis..
Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda
tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.
Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış bakmış.... hiç bir şey anlamamış yazı ne Almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz "sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi" diyip yanından gitmiş..
Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz
burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş . Anne babası kağıdı
okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş len demiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok...
Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmıski doktor tavanda sallanıyor kendini asmış.
Adam en sonunda pes etmiş len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında
hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine Gİtmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş, şef okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.
ŞİMDİ GELELiM SORUMUZA HALiYLE BU KAĞIT'TA NE YAZIYOR DİYCEM...

İP UCU : CEVAP İÇİN YAZIYI İYİ OKUYUNDERİM...

Soru gerçek olup, cevabı metin içeriğinde
klasik ve basit bir şifreleme yöntemiyle gizlenmiştir. biraz dikkatli okursanız, gayet kolayca çözebilirsiniz...........

Tarih: 18 Kasım 2006, 16:28 - İp: 85.***.**3.101
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Normalde bu sorunun cevabı kağıtta sorulan sorunun yazıyor olması...

Yani bu bir sınav sorusu ve mantık ile ilgili bir dersin. Sınavda elimizde a4 kağıt var ve kağıtta bu soru yazıyor. Bizden istenilen dikkat ve hocanın istediği de soru kağıdında ne yazdığı yani; soru kağıdında hocanın sorduğu soru yazıyor, bizim hikayenin içinde yazan yazıyla alakamız yok.

Koca sınıf bu soruyu bilememiş galiba öyle hatırlıyorum.

Tarih: 26 Temmuz 2009, 17:21 - İp: 78.***.**8.13
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ben ce hiç bi şey yazmıyor

Tarih: 26 Temmuz 2009, 17:33 - İp: 78.***.**3.136