gunduzgece
gunduzgece (üye)
İstanbul / Meraklı

Hadi Bakalım Kimler Bulabilecek..

Bakalım ne kadar zekisiniz???

Avrupada özel bir sirketin sınav elemesinde
sorulan IQ sorusudur.

Bir adam yıllar boyu Almanya'da bir
bankada çalışmış ve emekli
olmasına yakın artık yurda dönmeye karak verdiği gün lan felekten bir gün çalyım bari deyip bir bara gitmis..
Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda
tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş.
Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış bakmış.... hiç bir şey anlamamış yazı ne Almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz "sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi" diyip yanından gitmiş..
Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz
burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş . Anne babası kağıdı
okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş len demiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok...
Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmıski doktor tavanda sallanıyor kendini asmış.
Adam en sonunda pes etmiş len bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında
hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine Gİtmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş, şef okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.
ŞİMDİ GELELiM SORUMUZA HALiYLE BU KAĞIT'TA NE YAZIYOR DİYCEM...

İP UCU : CEVAP İÇİN YAZIYI İYİ OKUYUNDERİM...

Soru gerçek olup, cevabı metin içeriğinde
klasik ve basit bir şifreleme yöntemiyle gizlenmiştir. biraz dikkatli okursanız, gayet kolayca çözebilirsiniz...........

Tarih: 18 Kasım 2006, 16:28 - İp: 85.***.**3.101
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhaba arkadaşlar,
yazının tümünü kopyalayıp google de arattırmanızı tavsiye ederim.
yüzlerce forum sayfasında aynı soru sorulmuş ama cevap namına hiçbirşey yok.
en az yarım saatimi yedi kayda değer hiç birşey yok.
üzülmeyin.

Tarih: 19 Kasım 2006, 22:38 - İp: 88.***.**5.198
baymertcan
baymertcan (üye)
Ankara / Meraklı

Adamın tanışma teklif ettiği kadın aslında kadın değildi ve kağıda "beni soyduktan sonra büyük bir sürprizle karşılaşacaksın" ya da aynı anlama gelen bir şey yazmıştı. Kağıdı arkadaşına okutunca, arkadaşı onun eşcinsel (dönme) olduğu sonucuna vardı ve yanından uzaklaştı. Anne babası da aynı nedenle evlatlıktan reddetti, karısı boşandı. Doktorlar da genellikle hastalarına "soyunun", der. Bu nedenle, karşılaşacağı sürpriz onu korkuttu ve intihar etti. Bankadaki soyguncu şefi de, kendisini bekleyen sürprizin, bankayı SOYDUKTAN sonra yakalanmak olduğunu sandı ve paraları bıraktı.

Tarih: 20 Kasım 2006, 00:41 - İp: 88.***.**0.230
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Kadin Polİs; Kadinin EŞİ Doktor, Kadinin Erkek KardeŞİ Adamin ArkadaŞi,
Kadin KaĞida: Adini Soyadini Ve Tlf. Numarasini Yaziyor, Senİnle Bİrlİkte Olabİlİrİm Ama Evlİ İsen EŞİnİ BoŞa,eĞer Anne Baban Varsa Onlari Reddet Dİyor.
Şu An MÜsaİt OlmadiĞini AkŞam Bİr Bankayi Hirsizlarin SoyacaĞini İhbar Aldiklarini Ve AkŞam O Bankaya Baskin Yapacaklarini Yaziyor KaĞida Ve Yarin Kendİsİnİ Aramasini SÖylÜyor.
ArkadaŞi KaĞidi Okuyunca Kiz KardeŞİne En Yakin ArkadaŞinin BÖyle Bİr Şey Yapmasini Hazmedemİyor Ve Onunla İlİŞkİsİnİ Kesİyor.
Anne Babasi KaĞidi Okuyunca OĞullarinin BÖyle Bİr Şey YaptiĞina İnanamiyor Ve Onu Evlatliktan Reddedİyor.
EŞİ KaĞidi Akuyunca Şok Oluyor Bunca Yillik Kocasindan GÖrdÜĞÜ İhanet KarŞisinda Ona BoŞanma Davasi AÇiyor.
Doktor KaĞidi OkuduĞunda KaĞittakİ İsİm Ve Tlf Numarasindan Yaziyi EŞİnİn YazdiĞini Anliyor Ve Bu İhanetİ Gururuna Yedİremeyerek İntİhar Edİyor.
Hirsizlarin Şefİ KaĞidi Okudğunda Baskina UĞrayacaklarini Anliyor Ve Hemen Paralari Birakip Orayi Terk Edİyorlar

Tarih: 20 Kasım 2006, 00:57 - İp: 85.***.**7.242
gunduzgece
gunduzgece (üye)
İstanbul / Meraklı

Geciken cevap için özürdilerim teknik bir problemden dolayı forum bölümüne giremiyordum ..evet şimdi gelelim sorunun cevabına arkadaşlar bu IQ sorusunun birbirinden çok farklı cevapları var ama bunların içinden en yakın olan iki cevap var bunlardan biri sorunun aynı zaman da cevap olması yani soru zaten cevap.. bu kağıtta ne yazıyor.. yani bu bir mulakat sorusu adayların dikkatini ölçmek sağdece maksat ama bu sorunun cevabı tanjud aradaşımızın dediği gibi sağdece ..tanışabilirmiyiz.. ve buda kağıdın verildiği herkez için kahredici bir soru çünkü adamı hepsi tanıyor yalnız hırsızlar tanımıyor onlarda izleniyoruz korkusuyla kaçıp gidiyorlar benimde bildiğim buydu ama heralde bu daha uzar gider başka fikirleri olanda yazsın tabiki bari içlerinden en mantıklı olanı seçeriz ilginize teşekkürler saygılarımla...

Tarih: 20 Kasım 2006, 09:40 - İp: 85.***.**3.101
daggulu
daggulu (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben bulamadım cevabı hiç bir fikrim yok.ama bence verilen cevapların hiç biri de doğru değil arkadaş gay diyerek biraz yaklaşmış olabilir ama hırsızlrın tavrı ve doktorun kendini asması alakasız.

Tarih: 25 Kasım 2006, 17:34 - İp: 81.***.**8.186
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

kağıtta cennette 1 kişilik yer kaldı yazıyodur muhtamelen baksanıza kağıdı her okuyan intihar ediyo

Tarih: 25 Kasım 2006, 20:00 - İp: 212.***.**0.133
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Kadin Polis,
Kadinin Esi Doktor,
Kadinin Erkek Kardesi Adamin Arkadasi,

Kadın almanca dışında bir dille yazıyor, bu dangalak hariç herkes kadının yazdığı dili biliyor.

Kadin Kagida şunu yazıyor:

Adim Soyadim şu Tlf. Numaram şu. Seninle Birlikte Olabilirim Ama Evli isen Esini Boşa,eger Anne Baban Varsa Onlari Reddet. Ben polisim, şu an müsait değilim, bir ihbar aldık, hırsızlar X bankasını soyacak, bir kaç gündür baskın yapmak için hazırlanıyoruz. Beni sonra ara

Arkadasi Kagidi Okuyunca Kiz Kardesine En Yakin Arkadasinin Boyle Bir sey Yapmasini Hazmedemiyor Ve Onunla iliskisini Kesiyor.

Anne Babasi Kagidi Okuyunca Ogullarinin Boyle Bir sey Yaptigina inanamiyor Ve Onu Evlatliktan Reddediyor.

Eşini Kagidi okuyunca şok Oluyor Bunca Yillik Kocasindan Gordugu ihanet Karsisinda Ona Bosanma Davasi Aciyor.

Doktor Kagidi Okudugunda Kagittaki isim Ve Tlf Numarasindan Yaziyi Esinin Yazdigini Anliyor Ve Bu ihaneti Gururuna Yediremeyerek intihar Ediyor.

Hirsizlarin şefi Kagidi Okudugunda Baskina Ugrayacaklarini Anliyor Ve Hemen Paralari Birakip Orayi Terk Ediyorlar..

Tarih: 25 Kasım 2006, 20:56 - İp: 88.***.**2.247
gunduzgece
gunduzgece (üye)
İstanbul / Meraklı

Tatarbey teşekkürler evet bu gayet mantıklı

Tarih: 25 Kasım 2006, 21:28 - İp: 85.***.**1.61
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

valla cok meraklandım ama bunun cevabı yazılanlar kadar uzun değildir ama nee ???? kısa bı cavap olması lazım hem cok kısa ...

Tarih: 25 Kasım 2006, 22:15 - İp: 85.***.**3.82
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Nazım'ım, o "çok kısa" olarak bahsettiğin cevap aklımdan geçiyor, ama buraya yazmak doğru olmaz, Tanjud'un cevabını destekler sonuca gidiliyor.. Daha ilginç cevap varsa, yeni üyelerden gelebilir..

Tarih: 26 Temmuz 2009, 12:47 - İp: 78.***.**5.12