makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Evde Çıkan Karınca Sorunu

eczaneye gidip karınca yemi istedim adam harbi karınca yemi verdi. yok dedim karınca gelmesin diye bişeler yokmu ?
beyaz eroin gibi bir toz verdi. köşelere serptim iki gün bekledim işe yarıyo bitane karınca gelmedi
bir kaç saat önce bir tabak çilek aldım üst kattaki komşumdan. şeker serptim üstüne az önce film takıp izlerken yicektim ki allahtan ışığı açtım
karınca kaynıyo tabaaaaak !!!
başka napabilirim bunlardan kurtulmak için

Tarih: 26 Haziran 2009, 22:51 - İp: 85.***.**2.158
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

2,5 veya 3 metreye 1 metre veya 85 cm yüksekliinde olacak.
seramik yok daha. koçtaştan alacam. olmazsa direk silikon sürüp yapıştırmayı düşünüyorum da.
bir problem var onu çözemedim.
fayans alttan yere kadar dayanmayacak. yani yerden 85 cm yüksekten başlayacak. en alt sıradaki fayansları yapışkanlar kuruyana kadar nasıl düz bir şekilde sabitleyeceğimi bulamadım. makinesi falan varmı o kısmının.

Tarih: 29 Haziran 2009, 01:49 - İp: 88.***.**0.120
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

ne silikonu be..

mastar denilen bişey var onu koyuyorlar ..
fayans yapıştırma harçları var.. kalekimin..onlarlan yapıcan.. ben buraya yazmaya kalktım ama.. hem çok uzun sürdü hemde eksik bişeyler söylerim madara olurum..
harcı tarak yardımıyla böle hani çizgi çizgi bişekilde duvara sürüyon nasıl tarif edeyim şimdi oluklu oluklu oluyo o tarak sayesinde.. o oluklu olması seramiği tutmasını sağlıyo işte.. düşmez yani rahat ol..

Tarih: 29 Haziran 2009, 02:16 - İp: 88.***.**0.28
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

topiğin adını değiştirmenizi istiyorum

Tarih: 29 Haziran 2009, 03:46 - İp: 81.***.**5.19
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

aynen..
dekorasyon ve tadilat işleri adı verilsin

verdiğim her teknik bilgi içinde ücret isterim ..

uygulama da istenirse ayrıca ücretlendirilecektir..

fotoğraf makinası alcez.. para lazım..

Tarih: 29 Haziran 2009, 03:48 - İp: 88.***.**0.28
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bide,

KALIPÇI ARANIYOR

ilanı verin tam olsun..

Tarih: 29 Haziran 2009, 03:59 - İp: 81.***.**5.19
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

kalıp işinide bilirim remi

rahat ol.. sen paradan haber ver ben ustalarmı yollim

şuan komple bir binanın inşaasındaki uygulamaları sana sayarım.. lakin çok uykum var.. kalıpçı demirci karasıvacı fayansçı kartonpiyerci ne ararsan

Tarih: 29 Haziran 2009, 04:05 - İp: 88.***.**0.28
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bende gece mesaimin sonuna geldim sanırım..

kendime prim veriyorum bu gecenin çalışması olarak.

verdiğim her teknik bilgi içinde ücret isterim ..

sizide görürüm gülşen abla merak etmeyin

Tarih: 29 Haziran 2009, 04:15 - İp: 81.***.**5.19
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

oğyanus duvarda eğer eski fayanslar var ise çekiçle üzerlerine tıktık yapman lazım ki ufak kırıklar sayesinde yeni harç tutabilsin
sonra kalekim harcını kulak memesi kıvamında yaparsan en alt sırayı yapıştırdığın gibi havada durur. aralarına plastik parçalar koycan derz için boşluk oluşsun diye.
eğer tarak malan yoksa benim gibi strafordan yapabilirsin.
..
sultan o ilacı alcam da önce şu yemleri yesinler. ne tepki vericekler onu görmem lazım. evin altını oyuyolar valla ya. yahudilerin kudüsü oydukları gibi. aslında bende o deliklerden çimento dökebilirim de delikler çok ufak.
karıncalarda minicik. ben yatarken biri koluma bir kaçı bacaklarıma çıkıyo beni gıdıklıyolar. neyseki çok şeker olduğum halde beni ısırmıyolar.
yolum düşerse ben o zirai ilacı da alayım hazır da dursun dimi.

Tarih: 29 Haziran 2009, 07:11 - İp: 85.***.**9.29
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Fayans üstü fayans yada seramik üstü seramik için kesinlikle özel yapıştırıcısı (harç çimento ne derseniz) ondan kullanmak lazım. yoksa iki üç gün sonra yerden toplarsınız yeni döşenen okey taşlarını...
neyse..
çakarsın fayansın başlayacağı yerin hizasına sağlam bir çivi.. kaç fayans o kadar çivi çakarsın yan yana. ilk fayansları bu çiviye dayandırarak yapıştırırsın tabi tarakla.. duvarı mastarlamak şart.. tarak tabi daha iyi olur ama üç fayans için tarağa gerek yok.. sonra birde fayansın orta yerine böyle yumruk kadan bi fuga öbeği koyup yapıştırırsın mastarlanmış duvara.. yannız ikiside yani duvardakide fayanstakide çok kuru olmayacak çok cıvık olmayacak.. böyle hafif filizlenmeye yüz tutmuş olacak..
alt hizada çiviyede dayanıyoya.. o akmaz artık aşşağı... böyle köşelerden hafif hafif vurarak derzini yüksekliğini falanda ayarlıyorsun.. eğer lastik tokmağın yoksa yumruğunla çapraz çupraz vurarak milimetrik ayarını yapıyorsun.. alt sırayı böyle düzdükten 1-2 saat sonra döşe gitsin yukarıyı.. sonra çivileri ordan çekersin.. nasıl olsa derz dolgu yapcan ya.. o zaman o çivilerin yerini tamir edersin..

şimdi gelelim kedilere.. kediler karınca yimez.. boşuna yitirtirmeyin.. bide doğru bir kedicilik için doğru aşılama şart aşılanmayan kedi zarardan başka bişi değildir.. ismine doğru aşılamak gerek.. karıncaları ise arada bir havalandırıp söndürmek lazım.. yoksa komodo ejderinin iştahını kapatırlar..

bide makara o ne kötü bi işçilik yaa..
heryer batmış.. o yerleri temizlemek işin kendisini yapmaktan daha uzun zaman alır.. vakti zamanında işyerimde belli bir yerin sıvası ve boyası için bir ustayla anlaştım.. anam herif bi iş yaptı.. birtek yaptığı duvar temiz.. onun dışında her yer batmış... lan usta bozması (aynen bööle dedim) naaptın sen... para mara yok sana dana.. bi örtü serseydin. şu tavanın haline bak.. bide tavan fasalit.. neyse devamını annatmayım çünkü ağzımı bozmadan annatamayacağım..

Tarih: 29 Haziran 2009, 10:18 - İp: 88.***.**7.14
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

fayansları yapıştırırken aralara derz artısı kullanıyoruz... derz dolgu için en sonda şerbetliyoruz... sonra o öyle az durduktan sonra gündelikçi moldowya uyruklu bir kadın alıp temizlettiriyoruz.. hadi ite kaka döşedik fayansları yine iyisin he

Tarih: 29 Haziran 2009, 12:17 - İp: 85.***.**0.127