makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Evde Çıkan Karınca Sorunu

eczaneye gidip karınca yemi istedim adam harbi karınca yemi verdi. yok dedim karınca gelmesin diye bişeler yokmu ?
beyaz eroin gibi bir toz verdi. köşelere serptim iki gün bekledim işe yarıyo bitane karınca gelmedi
bir kaç saat önce bir tabak çilek aldım üst kattaki komşumdan. şeker serptim üstüne az önce film takıp izlerken yicektim ki allahtan ışığı açtım
karınca kaynıyo tabaaaaak !!!
başka napabilirim bunlardan kurtulmak için

Tarih: 26 Haziran 2009, 22:51 - İp: 85.***.**2.158
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

yok artık yeşilin modası yok..

kum beji, sahra beji yada istanbul beji öneririm..

Tarih: 28 Haziran 2009, 16:14 - İp: 88.***.**0.28
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

doğru söyledin benim evde bej. ne beji unuttum.
ama arkadaş modayı elli sene geriden takip ediyor. onu çingene yeşili paklar.

Tarih: 28 Haziran 2009, 16:15 - İp: 88.***.**0.120
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

istanbul yeşiline benziyor daha çok..

Tarih: 28 Haziran 2009, 16:41 - İp: 88.***.**0.28
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ya o değil de, böyle bişeyi bizim pastacılar yapar mı?

Tarih: 28 Haziran 2009, 17:56 - İp: 81.***.**7.8
makara
makara (üye)

hayır Kawasaki yeşili
bütün karıncaların yemesine gerek yok
feysbukuma gelen bir vidyo izledim araştırmacılar karınca yuvasına on ton çimento döküyo kuruyunca kazıyolar böle öbek öbek olmuş.
bunlar sosyal hayvanlar. her hücreden bir kişi alsa zehir diğer hücre arkadaşlarına da bulaştırır. uzun vadede kalıcı çözüm gibi geliyor bana.zehirli toz şeker koymayı da düşünüyorum ama şimdilik bunu yesinler.
artı minicik delik için lamnatları kaldıramam onları yapana kadar neler çektim. çok becerikli ve akıllıyım diye de tek başıma yaptıydım.

Tarih: 28 Haziran 2009, 18:00 - İp: 85.***.**0.129
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

makara

abartma istersen.. benim evin laminant döşemeleri badana duvar onarma, kartonpiyer v.s. gibi inşaat işlerini enişten ve ben yapıyouz.. süper süpürgelik çakarım.. zeka gerektirmiyor makara.. yetenek olabilir.. şimdi senin süpürgelikleri gördümde ne kadar yetenekli olduğumu bir kere daha anladım.. tabi bilmişlik yapmakta istemem zemin yada duvar düzgün değilse düzgün olması imkansızlaşabilir.. bunun içinde önerim duvarları baştan alçı sıva yaptırman.. işinde usta birini bulmanı öneririm.. zemin içinde aynı şekilde.. tabi bunlar çok külfetli masraflı ve sinir bozucu bir süreçtir.. baştan temel kazıp apatman inşa etmek daha kolay valla...

ayrıca bunca yıldır inşaat sektöründeyim Kawasaki yeşilini ilk duydum.. hangi marka üretiyor ki o yeşili

Tarih: 28 Haziran 2009, 18:10 - İp: 88.***.**0.28
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

rengin markası üstünde. motorcuların çok kullandığı bi kaporta rengi o

Tarih: 28 Haziran 2009, 18:12 - İp: 81.***.**7.8
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

demekki bilmemem çok normalmiş..

Tarih: 28 Haziran 2009, 18:14 - İp: 88.***.**0.28
makara
makara (üye)

dairem 80 model. o zamanki teknoloji ile ancak bu kadar düzgününü yapabilmişler. duvarlardaki derin bozukluklar için iki kova alçı bitirdim. onuda kendim yaptım
rustik pencereler ve banyodaki fayans+kalebodurlarıda tek başıma yaptım
banyo kapısı :

her zamanki gibi tek başıma yapıyorum bunu da. yanımda enişte falan yok !
fazla bişey kalmadı zaten bitmek üzere karıncaları da hallettimmi tamam olucak

Tarih: 28 Haziran 2009, 20:10 - İp: 85.***.**7.192
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

yapmak mesele değil makara..

işçiliğin berbat.. onu söylemeye çalışıyorum.. bi kere seramik derzleri çok kötü görünüyor.. havlıpanın vanasının etrafına apmış olduğun uygulama da aynı şekilde çok kötü..

33x33 yer seramikleri ile 25x33 duvar seramiklerinin aynı hizada olup olmadığını göremiyorum ama denk getirmişsindi heralde.. karşı kolona köşe çıtası mı koydun alçımı yaptın onuda anlayamadım çok biçimsiz olmuş.. ayrıca badana öyle yapımaz.. ortalığı batırmışsın..

yani anlayacağın makara bey kardeşim senin işçilik berbat..

yanında enişte olamaz makara olsaydı yenge olurdu ama her yenge de bu işlerde benim gibi usta olamaz

bişey daha.. o seramiklerin ve bordürlerinde modası yok artıkın.. keşke biraz araştırsaydın.. birilerine danışsaydın.. madem yeni yapıyorsun hakkını veseydin..

Tarih: 28 Haziran 2009, 20:40 - İp: 88.***.**0.28