french
french (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ermeni Sorunu

arakdaslar ben yabanci dil ögrencisiyim ve dolayisiyla avrupali ve amerikali onlarca arkadasim var...
coguyla ermeni sorunu uzerine bir konusma yaptk ve bana verdikleri cevap neydi biliyor musunuz "hitler turkleri ornek almis. hepsini trenlerle kamplara tasiyip oldurmusuz"

rica ediyorum http://www.ermenisorunu.gen.tr/english/intro/index.html bu sayfayi ana sayfaniz yapin. ne kadar reyting alirsa o kadar ust siralarda yer aliyor google, yahoo gibi arama motorlarinda... hergun en az 5-10 kere ziyaret etmis olursak bu siteyi, ermeni soykırımı değil ermeni sorunu oldugunu anlatan bu site üstlerde hatta en üstte yer alir ve belki okuyup anlamak isteyen yabancılar, gercekleri gorur!!

Tarih: 23 Ocak 2007, 23:11 - İp: 88.***.**1.50
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

emrcn kimsin sen???? soylnen sozleri yanlış anlayıp,içlerinden cımbızla laf seçip gelip burada millete maval okuma...bu sitede senin sozunu ettigin insanların vatan sevgisini sorgulayacak kimse olmadıgı gibi,sen de sorgulayamazsın...

seyyah burada sagduyuyla konusuyor,varsada bilelim diyor diye seyyahı sendemi soykırım var bre gafil diye suclayamazsın..-dili gecmiş zamen kullanarak bişeyler anlatıyorsunda sen ne kadar biliyorsunki ozamanları,sanki oradaymıs gibi konusuyorsun..benım sahsı ınancım boyle bir soykırımın olmadıgıdır,ancak bu arastırılıp kanıtları ortaya koyulursa ne yapacaksın?? bu sitede hain yok,bu sitede satılmıslar yok,bu sitede karmasa yaratmaya calısanlar yok,ama yenı uyelik acıp gelip burada yorum yapan nedense cok...

bir katliamı protesto eden insanlara,atılan sloganda- evet aranabilir- artnıyet aramadan sadece bir cinayeti,karanlıgı protesto eden adamlara hain demekte neyin nesi??? silkinin kendinize gelin...

evet dedigin gibi bir oyun bu..bizim milletimiz gazla calısıyor ne yazıkkı,yada herseyi abartıyor,ortayı bulamıyor...ama hadi diyelimki var,burada bir provakatorun soylediklerini butun siteye mal etmek gafletine düşmemeni tavsiye ederim...biz karanlıgın karsısında bugun ermeni yarın bosnalı,Çeçen,Cezayirli,Filistinliyiz.....OKUMADAN KONUSMAYIN...KARMAŞA YARATMAYA CALISMAYIN,VE BU ULKKEYİ BU BAYRAGI BU TOPRAGI SEVMEYİ SADECE KENDİ ERDEMİNİZ SANMAYIN...BAYRAK UZERİNDEN SIYASET YAPARAK DEGİL,ATATÜRKÜN YOLUNDA CALISARAK,ÜRETEREK,DÜŞÜNEREK FAYDALI OLMAYA ÇALIŞIN...

Tarih: 25 Ocak 2007, 14:34 - İp: 81.***.**9.26
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

Adı üstünde ermeni sorunu. e niye biz tartışıyoruz bırakalım ermeniler tartışsın. Maalesef Ulus olarak alıştık. Tartış, tartış nereye kadar. Neden hangi konuda daha başırılı işler çıkartabiliriz diye tartışmıyoruz. Neden kendimize bir sektör seçip o sektörde bir numara olmaya çalışmıyoruz. Mesela hollanda. otomotiv işinde hiç yokturlar, fakat Türkiye bütcesinden fazla geliri olan Unilever, hollanda şirketidir.

ne diyorum ben yaaaa....

Tarih: 25 Ocak 2007, 15:19 - İp: 88.***.**9.143
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

OKUMADAN KONUSMAYIN...KARMAŞA YARATMAYA CALISMAYIN,VE BU ULKKEYİ BU BAYRAGI BU TOPRAGI SEVMEYİ SADECE KENDİ ERDEMİNİZ SANMAYIN...BAYRAK UZERİNDEN SIYASET YAPARAK DEGİL,ATATÜRKÜN YOLUNDA CALISARAK,ÜRETEREK,DÜŞÜNEREK FAYDALI OLMAYA ÇALIŞIN... [>:D

Tarih: 25 Ocak 2007, 17:00 - İp: 85.***.**7.94
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Değerli arkadaşlar;

Bu konuda iki kelamda ben etmek istiyorum.

Çocukluğum Feriköy, Kurtuluş ve Nişantaşında geçti. Sayısız Ermeni ve Rum arkadaşım var hala görüştüklerimde var. Çocukluğum ve gençliğimde beraber içki içtik, beraber sarhoş olduk, aynı kıza aşık olup aynı türküye ağladık çoğuyla o yüzden Ermenilere karşı hiçbir önyargım yok yakından tanıdığım insanlar. Asala boyutuna ise hiç girmiyorum çünkü onlar diasporada kin ve nefret ile büyümüş zavallılar.

Bir insanın ise fikirleri için öldürülmesini ise asla tasvip etmiyorum. Fikire fikirle karşılık vermemek verememek namertlerin, acizlerin yöntemi.Okumalı araştırmalı ve fikirlere fikirlerle karşılık vermeliyiz.

Neyse benim değinmek istediğim konu çok farklı.
Ermeni soykırımı ya da Ermeni tehcirini konularını duymayanınız varmı desem duymayanınız yoktur.

Şimdi benim atalarımda sürgün yedikleri için gelmişler. Rahmetli babaannemin babasının ve dedesinin yaşadıklarını ve ona anlattıklarını, onlardan duyduklarını size anlatsa yemin ediyorum ağlardınız. Bugünkü Ukrayna’nın içinde kalan kısımda şimdinin Tataristan Özerk Cumhuriyetinde yaşıyorlarmış o zaman. Türk-Rus harbinde Ruslar ne kadar Türk varsa sürmüşler o bölgeden çünkü doğuda Osmanlı ile savaşıyorlarmış ve içerideki Türklerin ayaklanıp onlara saldırmalarından korkuyorlarmış. Bir techir başlamış bütün aileleri dağıtmışlar ailenin her bireyini başka trene bindiriyorlarmış ve başka yere sürüyorlarmış aileler birbirini kaybetsin diye sürgünden kaçanlar yaya olarak veya gemilerle Karadenizi aşarak Türkiye’ye ulaşmaya çalışıyorlarmış. Karadenizi gemilerle geçmeye çalışanların bir çoğu batan teknelerde boğulmuş hatta paragöz Rus gemiciler limanda bekleyen insanları gemilere doldurup açılıyor ve sonra açıkta hepsinin paralarını alıyor denize döküyor ve limana yanaşıp tekrar bekleyenleri alıyorlarmış. Doğu tarafında savaş olduğundan batıdan Romanya üzerinden göç etmişler ve Türkiyeye ulaşanlardan çok çok daha fazla insan Karadenizde veya yolda hastalıktan açlıktan ölmüşler. Bu gün ermeni sorununu, ermeni soykırımını, ermeni tehcirini konuşan, yorumlayan kaç insan bunları biliyor.

Bütün bunlar bahsi geçen ermeni soykırımı yapıldığı iddia edilen dönemde yani aynı dönemde yaşanıyor.

Rusların Türklere uyguladığı techirden bugün bahseden duydunuzmu?

Uluslararası platformdan bahsetmiyorum, yurdumuzda konuşulduğunu duydunuzmu?

Tarihle ilgilenenler ve tarihçiler hariç kaç kişi biliyor bunu ya da benim atalarım bu acıları yaşamasa ben bunları bilirmiydim?

Biz kendi tarihimizi bilmiyoruz daha.

Türkiye ne yazık ki bilmeden yorum yapan insanlarla dolu.

Benim atalarıma Ruslar bunu yaptı diye ben şimdi Ruslara düşmanmı olmalıyım?

Tarihte yaşanılanlar tarihte kalmalı ve biz bugün nasıl daha mutlu yaşarız onu soruşturmalıyız. Netice itibari ile zaten tarih boyunca birbiri ile savaşmamış millet kalmamış herkes birbiri ile savaşmış. Bırakalım tarih tarihte kalsın.

Saygılarımla.

Tarih: 25 Ocak 2007, 17:28 - İp: 213.***.**1.5
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

foks sağol okulu bitirdim askerliği de yaptım ben de sen gibi yabancı dil mezunuyum..

Tarih: 25 Ocak 2007, 20:12 - İp: 88.***.**9.194
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

bisquit, yanlışlık olmasın ben yabancı dil mezunu değilim.

sazanlı bir mevzuysada atladım ne yapıyım yaa

Tarih: 25 Ocak 2007, 20:26 - İp: 88.***.**9.143
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

EMRCAN BİZE BİŞEY BIRAKMADINKİ.SANA TÜM DETAYLARINLA KATILIYORUM KARDEŞİM.BU DÜŞÜNCELERİNLE YANLIZDEGİL HATTA COGULSUN..............TESBİTLERİN İÇİN SENİ TEBRİK EDİYORUM.
AMA İNASANLAR ÖLMESİN HERKEZ İNSAN ERMENİSİDE KÜRDÜDE TÜRKMENİDE CECENİDE..(HERGÜN DÜNYADA KACTANE MÜSLÜMAN KATLEDİLİYOR BİLİYORMUSUNUZ)

Tarih: 25 Ocak 2007, 22:56 - İp: 85.***.**9.45
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

emrcn kardeş sen fikrini yazarken gaijinden neden izin almadın önce kendini gaijine tanıtıp sonra yazmak için izin alacaksın sonra fikir beyan edeceksin sen nekadar biliyorsunki sen ordamıydın sen bişey sorgulayamazmışsın burada bişey sorgulamak sadece gaijine aitmiş sen burada cevap yazabilmen için eski üye olman lazımmış sen burada maval okuyamazmışsın çünkü emrcn kardeşim burada maval okumak sadece gaijine aittir sana düşen sadece gaijin in mavallarına kafa sallayıp saygı duymak anladınmı emrcn kardeşim sitenin ögretmenine saygılı olman lazım emrcn kardeşim

ahmet çiçek beyefendi

hem biz türkiye cumhuriyetiyiz osmanlıyla baglantımız yokmuşmuş osmanlı soykırım yaptıysa bileymiş bizi ilgilendirmezmişmiş biz osmanlı bu toprakları terkettikten sonra buraya göçetmişizdir ozaman yazık çok yazık bu ülkenin hakkını yiyorsunuz t.c kurulum aşamasındayken emegi geçmiş insanları kurulumu hazırlayan insanları hangi tarafta sayacaksınız 1913 1918 1919 1920 1923 osmanlı tarafındamı cumhuriyet tarafındamı sayacaz size göre osmanlı hangi tarihte kül oldu cumhuriyet hangi tarihte kuruldu oldugu iddia edilen soykırım hangi tarihte oldu size göre bitiş başlangıç tarihi nedir

ben bu ülkenin geçmişinden gelecegine kadar yaptıgı bütün herşeyden kendimi sorumlu ve sahip çıkmak zorunda olan bir vatandaşı olmamız gerektigini düşünüyorum daha dün ermeni soykırımına ait resim diye orjinal resimde atatürkün sandalyede otururken ayaklarının yan tarafında ki köpege baktıgı resimdeki köpegi silip yerine kundakta öldürülmüş bir çocuk resmini konup işte soykırımı ispatlayacak resim diye fransız ve ermeni basınına verildigi daha sonra duyarlı bir türk araştırmacısının araştırıp orijinal resmi basına dagıtmasıyla işi düzeltmeye çalıştıgını unutmayınız bu iddiaya göre atatürkü ne tarafta sayacaksın osmanlımı cumhuriyetmi.

KONULARINA BAKTIM GENELDE TÜRKLÜGÜ AŞŞAGILAMAYA ÇALIŞAN HABERLERDEN BAŞLIKLAR AÇMIŞSIN NEDENKİ BİR SORUNUNMU VAR ANLAYAMADIM

#batuhan19b' tarafından 26.01.2007 00:32:04 tarihinde düzenlendi.

#batuhan19b' tarafından 26.01.2007 02:39:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ocak 2007, 00:25 - İp: 88.***.**2.241
killswitch
killswitch (üye)
Çanakkale / Meraklı

İşin ucunu insanların canına kastetmeye kadar götüren Ermeni terörünün amacı, sözde Ermeni soykırımı iddialarını ve Ermenilerin taleplerini dünya kamuoyuna duyurmaktır. Nihai hedef ise, "Büyük Ermenistan" rüyasıdır. Büyük Ermenistan'a giden yolda atılması gereken en önemli adım, sözde iddialar konusunda kamuoyu oluşturmak ve Türkiye'ye yönelik emelleri gerçekleştirmektir.

Bunun için uygulamaya konan ve "Dört T" şeklinde adlandırılabilecek olan plan şu dört kavrama dayanmaktadır: Tanıtım, Tanınma, Tazminat ve Toprak... Yani, sözde Ermeni sorunu tüm dünyada terör yoluyla "tanıtılacak", sözde iddialar dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiyece "tanınacak", sözde soykırımdan dolayı Türkiye'den "tazminat" alınacak ve "Büyük Ermenistan" rüyasını gerçekleştirmek için gerekli olan "toprak" Türkiye'den koparılacaktır!...

"Dört T" plânına dayanak oluşturan Ermeni iddiaları ise şunlardır:

1. Türkler, Ermenistan'ı işgal ederek Ermenilerin topraklarını ellerinden almışlardır.

2. Türkler, 1877-78 savaşından itibaren Ermenileri sistemli olarak katliama tabi tutmuşlardır.

3. Türkler, 1915 yılından itibaren Ermenileri plânlı şekilde soykırıma tabi tutmuşlardır.

4. Talat Paşa'nın, Ermenilerin soykırıma tabi tutulması konusunda gizli emirleri vardır.

5. Soykırımda hayatlarını kaybeden Ermenilerin sayısı 1,5 milyondur.

Bugün, maksatlı olarak gündemde tutulmaya çalışılan sözde Ermeni sorununun ne derece mesnetsiz olduğunu ve ne tür çıkar kaygıları ile ortaya atıldığını daha iyi anlayabilmek için iddiaların ve Türk-Ermeni ilişkilerinin tarihsel gelişimini incelemek gerekmektedir.

Tarih: 26 Ocak 2007, 00:58 - İp: 88.***.**3.121
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

batuhan19b

Tarih: 26 Ocak 2007, 01:58 - İp: 85.***.**7.94