nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Elektro Gitar Hakkında Yardım!

arkadaşlar bu aralar elekro gitar a geçiş yapmayı düşünüyorum.. gerçi klasik gitarıda çalamıyorum ama olsun

kullandığınız yada önerdiğiniz bir elektro gitar marka ve modeli varsa büyük yardımda bulunmuş olacaksınız

sound ve tarzım CARLOS SANTANA gibi düşünüyorum

http://www.youtube.com/watch?v=zyPeOH238GQ

imkanım ise en fazla 750 ytl. amfisi gitarı manyetiği hepsi beraber

Tarih: 3 Mart 2007, 03:53 - İp: 85.***.**7.220
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEn elektro saz kullanıyorum. Ayrıca elektro cümbüşümde var. Cümbüşü çok kişi bilmez. Çok geniş bir oktav sahabidir kendisi. Sazı uzak dinletilerde tercih ediyorum.
Genellikle cümbüşü kullanırım. Kahverengi gözlerin şarkısı ile dalgalar sahili nasıl özlerse şarkılarındaki uygulamalırı değme orkestralara taş çıkartır.

Tarih: 7 Mart 2007, 19:53 - İp: 88.***.**1.192
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

35mm ve pazarbey abi ilgilnediğiniz için teşekkür ederim...

gibson marka gitarlar şu an için bana biraz pahalı gibi o kadar param yokki

siteden avukat abilerimiz yardım etmiyorlarki????

pazarbey abi ben gitarı alınca seninle beraber bir muzik grubu kurarız..bir kaç kişi daha buluruz buralardan olmazmı??

Tarih: 7 Mart 2007, 23:04 - İp: 81.***.**1.133
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Süpeeerrrr.
Anadolu arabeski.

Tarih: 7 Mart 2007, 23:19 - İp: 88.***.**1.192
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

sana fender stratocaster veya benzeri şekilde yazılıyor orjınal usa pahalıdır.cin veya uzakdoğu ülkelerinden birinin üretimi daha ucuza piyasada satılıyor.
bir çok ekipman alman gerekecek zamanla.tıpkı lens gibi.
distosıon(birçok farklı türü var farklı amaclar için)
amfi

Tarih: 7 Mart 2007, 23:29 - İp: 88.***.**1.90
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

gantry o model fender lerin tr de genelde çin üretimii satılıyor ve cidden sesleri hiç de hoş değilmiş

cort z42 yada cort x6 ya doğru kayıyorum bakalım hangisi olacak

Tarih: 7 Mart 2007, 23:43 - İp: 81.***.**1.133
deathklaat
deathklaat (üye)
İstanbul / Meraklı

ibanez kullanıyorum ve çok memnunum

bahsedilen gibson ve fender markaları pahalı olabilir.

ama ibanez in rg modelleri olabilir

Tarih: 10 Mart 2007, 11:47 - İp: 85.***.**7.100
apotaylan
apotaylan (üye)
İstanbul / Amatör

dostum sana 3 tavsiyem var :
1-epiphone lesp. gitarlarq bakabilirsin(manyetikleri harikadır ama ilk kez calacaksan klavyesi zor gelir hevesini kacırır)
2-ibanez rg series ya da s470 modeline bakabilirsin,s470 i denedim rock,blues herseyi calabilirsin bu gitarla,klavyesi gövdesi tam bir işcilik örnegi cok mükemmel bir kullanımı war)
3-meksika bir fender stratocaster düsünebilirsin o da tam olarak senin istedigin fiyata ve özell. sahiptir.

not:bu gitarların 2.ellerini alabilirsin bu fiyatlara gerci 0 da alırsın fakan endonezya ya da kore yapım gitarları öneremem manyetoları 5 para etmez.japan bulmaya calıs.ha bir de gitar a elektroyla giren biri olarak sunu tavsiye ediyorum kesinlikle klavyesi rahat bir gitar al.2. alıyorsan fret'leri erimemiş olsun (perdelerin arasındaki metal zımbırtılar)iştahın kacar benden söylemesi!!!!ha bende jackson war siddetle tavsiye ederim tabi tonları serttir ama gövde klavye uyumu olayı bitiriyor iyi günler kolay gelsin

Tarih: 10 Mart 2007, 12:19 - İp: 88.***.**8.108
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba;
eger hic gitar calamiyorsan yada elektroya gecis yapacaksan sana sunu onerebilirim...
fender ve gibsonlar pahali gitarlar...ibanezlerin ise en asagi 750-800 ytl ve pahali olanlarindan randuman alirsin..ibanezlerin ucuzlari fazla iyi degil..
ben sana CORT oneririm..sabit koprulu olanlardan yeni baslamak icin g200 veya z42,z44 modelleri tatmin edicidir..ayrica EVL serisi var..onlar ise floyd rose'ludur..ilerde birde aktif manyetik takarsan daha da guzel ses alirsin..benden bu kadar.
insallah istedigin gitara sahip olursun diyor saygilar sunuyorum...

Tarih: 10 Mart 2007, 12:27 - İp: 88.***.**0.142
rasitd
rasitd (üye)
İzmir / Amatör

selam nedimy,
eğer carlos santana gibi çalmak istiyorsan onun tarzı blues a yakın. senin alcağın gitarda blues gitarı olmalı. ama marka ve modelleri hakkında bilgim yok.birde 750 ytl. az gelecektir bence. ama elektro gitarda benim favorim ibanez dir.

Tarih: 10 Mart 2007, 13:13 - İp: 88.***.**2.31