lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu Ne Sendromu?

ya size de oldumu yada oluyor mu bilmiyorum ama artık çektiğim fotoların hiç birini beğenmez oldum yahu..İçim sürekli fotograf çek diyor..Çekmek için de onlarca yol katediyorum.Ama eve gelip pc de fotolarımı görünce sinir krizi geçiriyorum..Makinemi duvara çarpmamak için kendimi zor tutuyorum..Bi yardım edin yahu..

Tarih: 15 Ekim 2006, 22:04 - İp: 85.***.**4.14
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Evet ben de manzara harici fotograflar çekemiyorum.Hele bir de yeşil ve mavi gidince oooooofffff oooffffffffffff.

Ha bu arada Hüseyin bey şu pazarbeyin yeni bir şeyler denemek amacıyla yüklediğim son fotografıma yaptığı yorumu gördün mü?

Adam resmen alay etti benim güzelim sendromandal sanatımla.

Tarih: 19 Ekim 2006, 23:27 - İp: 85.***.**6.102
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

yalnız bir konuya dikkat cekeyim..

Benim adım hüseyin ama siz huseyin bey dediniz. Gayet normal bi durum.
Ama beytullah beyde BEY kompleksi mi vardır nedir. Herkseten önce kendine bey diyor.

Neyse konumuza dönelim. O ffotograf mı resim mi? Yani yaptıgınız resmi mi cektiniz.

Bende resim yapmayı cok seviyorum. BU yuzden 15 yıldır resim yapmadım

Tarih: 19 Ekim 2006, 23:34 - İp: 88.***.**5.116
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

bEN ÇEKİYORUM
BEĞENMİYORUM
3-5 AY SONRA BAKIYORUM
AAA, NE GÜZEL FOTOĞRAFLAR BUNLAR DİYORUM.
BENDE SADECE BENDE BÖYLE BİR DURUM VAR SANIRDIM.....

Tarih: 19 Ekim 2006, 23:40 - İp: 85.***.**5.207
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Yaa onun hikayesi çok farklı aslında..Ben bilmem biliyormusun -ki nerden bilecen- ben matematik öğretmeniyim.Konumuz da Doğru, doğru parçası, ışın ve Nokta idi.çocuklara nokta kavramını daha iyi kavratmak için " Nokta olmasaydı ne olurdu? Nokta ile neler yapılabilir?" gibi çoğumuzu sıkan sorular sordum ve bunun sonucunda tamamen noktalardan o resmi yaptım..Ve sonra da fotografını çektim

Yani kısacası sevgili Hüseyin -bak bey demedim- o resim fotografı..Okulda resim öğretmenimiz bile tebrik etti bizi ama birileri çocukların yapmış olduğu ve çok beğendiğiniz resmi çektiniz zannettim diyor

Tarih: 19 Ekim 2006, 23:43 - İp: 85.***.**6.102
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİliyorum yapmamalıydım.Hocam en derin teessürlerimi sunarım. Evet kötü bir resim olabilir, hatta çocuk resmi sanılabilir.Ama bunu söylemem büyük kabalıktı. Tekrar özür dilerim.Herkes resim konusunda kabiliyetle olmak zorunda değil.Tabi fotoğraf konusundada.
Bu arada 20 nin altında yorum alan fotoğraflarımı sileyim bari.Kalabalık yapıyorlar.

Tarih: 20 Ekim 2006, 00:29 - İp: 85.***.**8.202
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Hala devam ediyo ya..Biri pazarbeyi durrrduuurrrrsuuuuuuunnnnn!!!!! Bu arada ben 5 in altındakileri siliyorum.

Tamam tamam..Durun şimdi ve bakın birden fotolarımın reytingi nasıl yüselecek..Ulan biz de her halde az çok üç beş üyelik nasıl alınır biliyoruz..Hele biraz ortandan kaybolalım ondan sonra ...........

Tarih: 20 Ekim 2006, 01:57 - İp: 85.***.**8.70
fatma cink
fatma cink (üye)
Sakarya / Amatör

Sefer hocam aynı dert bendede var. Ama sizin kadar değil.Ben manzara çekemeyince makroya yöneldim. Bu aradada etrafımdaki canlıları tanıma fırsatı bulmuş oluyorum. Yani boş durmuyorum. Benim teşhisim aynı kategoriye bağlı kalmanız ve fotoğraf çeke çeke deneyim arttıkça bir öncekileri beğenmeme hastalığı. Şuda bir gerçek, yaz boyunca gezdiniz.Şimdide sadece okulla ev arasında gidip geliyorsunuz.Tatil sonrası sendromda olabilir.
Konu bulamamanında hep aynı kategoride çekim yapmaktan kaynaklandığını düşünüyorum. Aslında sizin oralarda şimdi ne güzel sonbahar manzaraları vardır. Mesela sularda yansımalar yakalayabilirsiniz, kompozisyon çalışabilirsiniz. Ben dağlara çıkamıyorum diye boş durmuyorum.Küçücük bahçede bile makro kategorisinde birçok konu buluyorum. Gerçi makronun mevsimide bitti ama.

Tarih: 20 Ekim 2006, 05:39 - İp: 88.***.**6.179
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

fatma hanım ne kadar doğru dediniz ki anlatamam.ve nihayet beni doğru dürüst anlayan biri çıktığı için azcık ta olsa rahatladım..doğrusu ramazan bayramı nedeniyle memlekete gitmekte işe yaradı..şimdi biraz daha iyiyim ama konu sıkıntım devam ediyo

Tarih: 30 Ekim 2006, 12:18 - İp: 85.***.**4.149
miracle75
miracle75 (üye)
İstanbul / Amatör

beğenmiyoruz çünkü acele ediyoruz
doğru zamanı beklemiyoruz
ışığı beklemiyoruz..
göreceğimiz şeyleri belki zamanında göremiyoruz
eee ne oluyorr..
geldim gördüm çekiverdim gitti diyoruz..
ondan sonrada evde siniri krizine giriyoruz..
işte hepsi bu.)

Tarih: 30 Ekim 2006, 15:24 - İp: 213.***.**4.166
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

miracle gördüğümüzü o kareye aldıktan sonra aynen kağıta aktararmamak mesele dediğiniz gibi..Onun için makineler asla bizi yenemezler.

Tarih: 30 Ekim 2006, 22:38 - İp: 81.***.**4.196