lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu Kadar:lütfen Yardım..

Buna benzer bir konu DSLR almadan önce de açmıştım ama sorunum DSLR alınca da geçmediği için yeni konu açtım..

Evet artık çektiğim hiç bir fotografı beğenmiyorum.Yada çektiğim hiç bir fotoğrafın sanatsal ve görsel açıdan bir değeri yok..Bir foto turunda yaklaşık 200 fotograf çekiyorum .Ama içlerinden ancak biri ikisi "eh işte düzeyinde" gözüme geliyor..

Sıkıntım konu bulmakta.Ağırlık olarak manzara fotografı çekiyorum ama artık manzara açısından kompozisyon oluşturacak ışığı, objeleri ve mekanı bir araya getiremiyorum..Gözüm görmez oldu.

Lütfen biri bana yardım etsin.Ben neden tıkandım? Ben şimdi ne yapmalıyım? Fotograflarımdaki hata ne?

Not:Geyik değildir arkadaşlar.Lütfen bana yardım edin ondan sonra yine geyikleşiriz

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:37 - İp: 88.***.**6.38
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kontrast iltifatın pardon gerçekleri dile getirdiğin için teşekkürler.Bu arada senin gerçekçi yanını da tanımış olduk. Bu saatten sonra zaten bana kitap okumak değil yazmak düşer ama zaman yok..

Tarih: 6 Haziran 2007, 23:13 - İp: 85.***.**7.166
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Sefer Hoca başlık dikkatimi çekti fazla forum dolaşmasam da

Kitaplar almışsın, bir ikisi çekimler konusunda sana yeni heyecanlar kazandıracaktır, bir tane daha al, Scott Kelby, digital fotoğrafçının el kitabı gibi bir şey, zevkle çabucak okunan bir kitap, orada neden benim fotoğraflarım profesyoneller gibi değil, ya da nasıl onlar gibi çekerim ya da ben neden onlar gibi çekemiyorum gibi soru ve sorunların cevaplarına bir nebze daha yaklaşacaksın sanırım,

mesela sen de ben gibi genelde manzara çekiyorsun, adamın dediği şu özetle, ki katılıyorum yüzde 80 adama, manzara fotoğrafının sihirli saatleri vardır, bu saatler, sabah gün doğmadan 15-20 dk önceden gün doğumundan 15 dk sonraya, akşam da yine aynı şekilde gün batmadan 15-20 dk önceden, gün battıktan sonraki 15-20 dk içindedir diyor, profesyonelleri sıradan olmaktan kurtaran ve bu saatlerde çekim yapmaya iten şey, o saatlerdeki bulunmaz ışıktır çünkü diyor, veee mutlaka üç ayak taşıyacaksınız diyor, o senin avatardaki gibi elde çekim yok, güneşin altında enstantane 1/1500 verse bile üç ayak kullanacaksın diyor, hiçbirimizin nerede ise yapmadığı şeyler ... neyse diyeceğim güzel püf noktalar var , şu ana kadar okuduğum kitaplar içinde en eğlenceli bulduğum ama en heyecanla da sonuna kadar okuduğum bir kitap ...

derde deva ilaç terkibi gibi bir şey yazmış adam,
senin sorunlara da çözüm olabilir belki

Selamlar.

Tarih: 30 Eylül 2007, 12:00 - İp: 85.***.**1.30
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili Ağam önerin için çok teşekkür ediyorum.Ve istanbuldaki sergimize gelişimde o bahsettiğiniz kitabı aldım..Şu an onu okuyor ve photoshopu keşfettmeye çalışıyorum..Gerçekten dediğin gibi çok faudalı.Ve özümseyerek ilerliyorum..Sonuçlarını ben de çok merak ediyorum

Tarih: 30 Eylül 2007, 12:42 - İp: 88.***.**1.180
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Lazut Hocam
aynı adamın Fotoşop kitabı da var, belki de en meşhur kitaplardan biri fotoşop adına,
ama fotoşop kitabını kastetmedim ben
bu ince bir kitap ...

benim dediğim bu :

http://www.ideefixe.com/Kitap/tanim.asp?sid=UPS4AVXZEF8FKX60FYN0

Tarih: 30 Eylül 2007, 12:56 - İp: 85.***.**1.30
elalarini
elalarini (üye)
Ankara / Amatör

Everything that has a beginning has an end Sefer hocam. Seni de kaybettik..
Bence üst banttaki son fotoğraf gayet güzeldi. Yanlış düşüncedesin hocam

Tarih: 30 Eylül 2007, 15:23 - İp: 88.***.**3.216
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Ne tatmin olmaz bir adamsın yavv

Tarih: 30 Eylül 2007, 16:25 - İp: 85.***.**1.238
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SEn en iyisi bu işi bırak. Makinayıda bana ver. Olmayacak böyle. Allah Allah canı sıkıldıkça sitenin başını şişiriyo ya.

Tarih: 1 Ekim 2007, 08:35 - İp: 88.***.**9.176